Zavrieť

Porady

Výška stravenky za 2011

Dobrý večer ,

prosím Vás vie mi niekto povedať či má zamestnávateľ právo dať nám ako zamestnancom stravné lístky ešte v hodnote ako boli minulý rok vo výške 2,70 eur ak je zákonom stanovená minimálna výška 2,85 eur . Ak áno tak prečo .

Ďakujem za pomoc
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tweedle Pozri príspevok
pre zamestnancov, predtým sme kupovali za 3,60,,,
minimálna výška príspevku zamestnávatela na stravovanie je 75 % z aktuálneho stravného pri prac. ceste 5-12 hod.

Aj keď sa od 1.1.2011 zvýšila suma stravného na 3,80€/deň, dávate zamestnancom viac ako vám ukladá ZP. Ak zostanete pri pôvodnej sume, nebudete porušovať ZP.
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

Tweety Pozri príspevok
Veď som už odpovedala, pozri si odpovede.
nevšimla som si odpovedala som veronike
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

veronikasad Pozri príspevok
minimálna výška príspevku zamestnávatela na stravovanie je 75 % z aktuálneho stravného pri prac. ceste 5-12 hod.

Aj keď sa od 1.1.2011 zvýšila suma stravného na 3,80€/deň, dávate zamestnancom viac ako vám ukladá ZP. Ak zostanete pri pôvodnej sume, nebudete porušovať ZP.
viem že sme dávali 100% z výšky stravného (máme štedrého zamestnávateľ len teraz v rámci šetrenia to vedenie nechce už zvyšovať, tak si chcela overiť či nemusí, ak sa zvýšovali sumy,,,
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tweedle Pozri príspevok
viem že sme dávali 100% z výšky stravného (máme štedrého zamestnávateľ len teraz v rámci šetrenia to vedenie nechce už zvyšovať, tak si chcela overiť či nemusí, ak sa zvýšovali sumy,,,
Nie, nemusí, aj tak ste na tom viac, ako dobre.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tweedle Pozri príspevok
viem že sme dávali 100% z výšky stravného (máme štedrého zamestnávateľ len teraz v rámci šetrenia to vedenie nechce už zvyšovať, tak si chcela overiť či nemusí, ak sa zvýšovali sumy,,,
nemusí zvyšovať
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Dobrý den poradáci
Prosím Vás veľmi pekne o pomoc ak zamestnávateľ chce dať zamestnancom namiesto stravných lístkov peniaze chcem sa opýtať
ako to bude z odvodmi,lebo viem že tento rok sa všetko pomenilo..
Díky pekne všetkým za pomoc
Silvia
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

SilviaS Pozri príspevok
Dobrý den poradáci
Prosím Vás veľmi pekne o pomoc ak zamestnávateľ chce dať zamestnancom namiesto stravných lístkov peniaze chcem sa opýtať
ako to bude z odvodmi,lebo viem že tento rok sa všetko pomenilo..
Díky pekne všetkým za pomoc
Silvia
Len taká miniotázka? Nemá možnosť zabezpečiť stravovanie? Pretože FP môže dať len v tomto prípade, nie vtedy, keď si on rozhodne.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Áno proste nemôže zabezpečiť stravovanie tak preto chce dať peniaze zamestnancom
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

SilviaS Pozri príspevok
Áno proste nemôže zabezpečiť stravovanie tak preto chce dať peniaze zamestnancom
OK. Podlieha len zdaneniu.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

A zdravotné,sociálne odvody sa zo stravného neplatia alebo ako???
0 0
svetluška svetluška

svetluška je offline (nepripojený) svetluška

JE TO PRAVDA,žE OD R.2011 SI SZČO NEMôžU UPLATNIT str.lístkyl DO NáKLADOV?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

svetluška Pozri príspevok
JE TO PRAVDA,žE OD R.2011 SI SZČO NEMôžU UPLATNIT str.lístkyl DO NáKLADOV?
Prečo si to musela napísať veľkými písmenami? Aj tak to pravda nie je. Kde si vôbec takú dezinformáciu počula?
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Twetty tak nám poraď ako to vlastne je???
Díky díky porada je super vec...
0 0
kompozit kompozit

kompozit je offline (nepripojený) kompozit

Zamestnávateľ poskytuje finančný príspevok na stravovanie podľa §152 Zákonníka práce. Tento príspevok nie je oslobodený od dane z príjmov (zamestnávateľ nemôže zabezpečiť stravovanie). Zamestnávateľ poskytuje aj príspevok na stravovanie zo sociálneho fondu. Otázky:
Vstupujú tieto príspevky do vymeriavacieho základu poistného do SP?
Vstupujú tieto príspevky do vymeriavacieho základu poistného do ZP?
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Tak to by som aj ja rada vedela ako to je naozaj?????
Nakoľko sa stále niečo mení a tento rok zasa toľko zmien..
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

No takže som to už zistila ako zamestnávateľ vyplatí zamestnancovi
náhradu mzdy za stravu, tak sa platia z toho odvody do SP,ZP+Daň..
To je všetko..
0 0
kompozit kompozit

kompozit je offline (nepripojený) kompozit

Ale prečo? Podľa zákona o Sociálnom poistní §138 do VZ nevstupujú príjmy poskytované zamestnávateľom podľa osobitného predpisu. Nie je finančný príspevok na stravovanie príjem podľa osobitného predpisu?
0 0
btt12 btt12

btt12 je offline (nepripojený) btt12

Dobry den, chcela by som poprosit o radu. Zamestnancom boli v r. 2010 poskytovane stravne listky v hodnote 2.70 EUR, pricom zamestnanec uhradzal 45%. Zamestnavatelovi este zopar stravnych listkov zostalo. Moze tieto pouzit aj v roku 2011 s tym, ze rozdiel v min. nomin. hodnote doplati v hotovosti? Ako potom postupovat? Z akej sumy sa bude uhradzat tych 45%? Pripadne, nevie niekto poradit vhodne riesenie? Velmi pekne dakujem!
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
btt12 Pozri príspevok
Dobry den, chcela by som poprosit o radu. Zamestnancom boli v r. 2010 poskytovane stravne listky v hodnote 2.70 EUR, pricom zamestnanec uhradzal 45%. Zamestnavatelovi este zopar stravnych listkov zostalo. Moze tieto pouzit aj v roku 2011 s tym, ze rozdiel v min. nomin. hodnote doplati v hotovosti? Ako potom postupovat? Z akej sumy sa bude uhradzat tych 45%? Pripadne, nevie niekto poradit vhodne riesenie? Velmi pekne dakujem!
nebolo by jednoduchšie tie stravenký vrátiť? prípadne kúpiť nové - platné a staré použiť ako platidlo - napr. na repre?
Tvoj návrh považujem za riešenie príliš komplikované, ale dá sa aj navrhnutým spôsobom, t.j. doplatiť na každý SL 0,40 EUR a celkový peňažný príspevok vysporiadať v mzde aj s príslušnými odvodmi, daňou.
0 0
btt12 btt12

btt12 je offline (nepripojený) btt12

KEJKA Pozri príspevok
nebolo by jednoduchšie tie stravenký vrátiť? prípadne kúpiť nové - platné a staré použiť ako platidlo - napr. na repre?
Tvoj návrh považujem za riešenie príliš komplikované, ale dá sa aj navrhnutým spôsobom, t.j. doplatiť na každý SL 0,40 EUR a celkový peňažný príspevok vysporiadať v mzde aj s príslušnými odvodmi, daňou.

Preco 0.40 EUR, nie je tam zmena len o 15 centov? Ohladom kupenia stravnych listkov ide len o to, ze som na to zabudla a chcela som sa vyhnut tomu, aby som ich davala dozadu, cize za minuly mesiac, doteraz som ich davala vzdy na zaciatku mesiaca (na dany mesiac), tak ako je to v podstate zakonom stanovene.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať