Zavrieť

Porady

Výška stravenky za 2011

Dobrý večer ,

prosím Vás vie mi niekto povedať či má zamestnávateľ právo dať nám ako zamestnancom stravné lístky ešte v hodnote ako boli minulý rok vo výške 2,70 eur ak je zákonom stanovená minimálna výška 2,85 eur . Ak áno tak prečo .

Ďakujem za pomoc
Usporiadat
dvojča dvojča

dvojča je offline (nepripojený) dvojča

Ahojte, rada by som sa pridala k tejto téme, pretože mám s ňou problém. Naša spoločnosť zabezpečuje stravovanie prostredníctvom reštauračného zariadenia na základe zmluvy, kde nám majiteľka tohto zariadenia ponúkla cenu jedla vo výške 2,70 eur. Poskytne nám nejaké stravenky, ktoré budú zamestnanci odovzdávať priamo v tomto zariadení a následne nám to bude fakturované. Aj pri takejto forme zabezpečenia stravy zamestnancom musí byť dodržaná minimálna výška ceny jedla 2,85 eur? Prosím o rýchlu pomoc, ďakujem!!!
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nie nemusí - to nie sú "gastráče", len poukažky na jedlo do konkrétnej reštiky.
0 0
dvojča dvojča

dvojča je offline (nepripojený) dvojča

Ahoj Kejka, aj keď z mojej strany neskoro, ďakujem za odpoveď.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nevadí, stačí kliknúť na vyriešené............
0 0
saman saman

saman je offline (nepripojený) saman

Zdravim mudre hlavy.
Riesim dilemu. Zamestnanci dostavaju obedy v hodnote 3,30 €. Avsak ked dodavatel fakturuje obedy zamestnavatelovi, tak tam dava zlavu 50% (zlava je na zaklade dohody, blizsie dovody nepoznam), cim mi vychadza hodnota listka na 1,65 €, t.j. menej ako 2,85 € (min.limit stravneho listka). Na fakture je uvedena povodna cena listka 3,30 € a potom ta zlava.
Je to v sulade so zakonom, ked hodnota obeda je 3,30 €, ale zamestnavatel zan zaplati len 1,65 € ?
Dakujem za vase nazory.
0 0
tmhwk tmhwk

tmhwk je offline (nepripojený) tmhwk

ano, je to v sulade zo zakonom, kedze im zabezpecuje priamo jedlo (teda plni svoju zakonnu povinnost zabezpecit stravovanie). cena tych vasich obedov by teoreticky mohla byt aj 10 centov, ak by za to pracovnik dostal u zmluvneho partnera daneho zamestnavatela stravovanie (to ci vydava jedalen nejake listky a aka je ich prepocitana hodnota je v tomto pripade bezpredmetne).

v pripade ze by im poskytoval klasicke gastrolistky (sodex, vasa, ticket restaurant...) tak by musel dodrziavat minimalnu hodnotu stravnej poukazky, ktora je zakonom konkretne upravena.

Inak, odpoved na svoju otazku mas aj o par prispevkov vyssie...vid prispevok od Kejky.
Naposledy upravil tmhwk : 07.05.11 at 20:38
0 0
saman saman

saman je offline (nepripojený) saman

vdaka !
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

sro kúpil lístky pre zamestnancov v hodnote 3,50 môžem dať do nákladov 55% z 3,80 číže 2,09 na 527/213 cez ID a 45% strhnúť zamestnancom 1,41 - ID 335 alebo 331/213 alebo a potom ako zaúčtujem výdaj SL?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
spotrebu SL účtuj cez ID 335.......1,41 a 527......2,09 /áno môžeš/
a 213 DAL
cez výplaty, alebo POK vyrovnáš 335.
0 0
zuzka3110 zuzka3110

zuzka3110 je offline (nepripojený) zuzka3110

Dobry den, moze zamestnavatel postupovat takto?
Zamestnancom dava stravne listky v hodnote 2,10€ za jeden den, ale zamestnanec neplati nic, t.j. nestrhava mu z vyplaty.
Je to mozne?
Dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak je minimálna hodnota SL 2,70, nemôže dávať za 2,10
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzka3110 Pozri príspevok
Dobry den, moze zamestnavatel postupovat takto?
Zamestnancom dava stravne listky v hodnote 2,10€ za jeden den, ale zamestnanec neplati nic, t.j. nestrhava mu z vyplaty.
Je to mozne?
Dakujem
§152 ZP

(4) Pri zabezpečovaní stravovania zamestnancov prostredníctvom právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie sprostredkovať stravovacie služby, sa cenou jedla rozumie hodnota stravovacej poukážky. Hodnota stravovacej poukážky musí predstavovať najmenej 75 % stravného poskytovaného pri pracovnej ceste v trvaní 5 až 12 hodín podľa osobitného predpisu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

KEJKA Pozri príspevok
ak je minimálna hodnota SL 2,70, nemôže dávať za 2,10
Nie je to suma 2,70.
0 0
zuzka3110 zuzka3110

zuzka3110 je offline (nepripojený) zuzka3110

Tweety, tento zamestnavatel nezabezpecuje stravu, nosia si ju zamestnanci z domu, mne to vychadza, ze on len plati 55% zo sumy 3,80 stravneho.. co je 2,09.
Len som chcela vediet, ci moze takto postupovat, ze zamestnancovi nestrháva nič, len doplatí rozdiel.
Dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzka3110 Pozri príspevok
Tweety, tento zamestnavatel nezabezpecuje stravu, nosia si ju zamestnanci z domu, mne to vychadza, ze on len plati 55% zo sumy 3,80 stravneho.. co je 2,09.
Len som chcela vediet, ci moze takto postupovat, ze zamestnancovi nestrháva nič, len doplatí rozdiel.
Dakujem
Raz píšeš, že dáva Sl, potom, že nezabezpečuje stravu, tak ako to teda je?
Doplním, je možné , že poskytuje finančný príspevok, to môže, ale nezabudnúť na to, že tento je u zamestnanca predmetom dane.
§152
(6) Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi finančný príspevok v sume uvedenej v odseku 3, len ak povinnosť zamestnávateľa zabezpečiť zamestnancom stravovanie vylučujú podmienky výkonu práce na pracovisku alebo ak zamestnávateľ nemôže zabezpečiť stravovanie podľa odseku 2, alebo ak zamestnanec na základe lekárskeho potvrdenia od špecializovaného lekára zo zdravotných dôvodov nemôže využiť žiadny zo spôsobov stravovania zamestnancov zabezpečených zamestnávateľom.
Naposledy upravil Tweety : 17.03.12 at 10:36
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zuzka3110 Pozri príspevok
Tweety, tento zamestnavatel nezabezpecuje stravu, nosia si ju zamestnanci z domu, mne to vychadza, ze on len plati 55% zo sumy 3,80 stravneho.. co je 2,09.
Len som chcela vediet, ci moze takto postupovat, ze zamestnancovi nestrháva nič, len doplatí rozdiel.
Dakujem
Nekupuje zamestnancom stravné lístky a prispieva im na stravovanie v hotovosti ?
0 0
zuzka3110 zuzka3110

zuzka3110 je offline (nepripojený) zuzka3110

Tweety, v príspevku 55 som odpovedala na prispevok 53.
Skusim este raz.
Zamestnavatel dava svojim zamestnancom stravne listky v hodnote 2,09 na jeden den. Ak maju odpracovane 20 dni, dostanu stravne listky v hodnote 41,80 €.
Ale zamestnancom nestrhava z vyplaty nic.

Veronika neprispieva im v hotovosti, dostavaju tie SL.

Len som chcela vediet, ci takto moze postupovat.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzka3110 Pozri príspevok
Tweety, v príspevku 55 som odpovedala na prispevok 53.
Skusim este raz.
Zamestnavatel dava svojim zamestnancom stravne listky v hodnote 2,09 na jeden den. Ak maju odpracovane 20 dni, dostanu stravne listky v hodnote 41,80 €.
Ale zamestnancom nestrhava z vyplaty nic.

Veronika neprispieva im v hotovosti, dostavaju tie SL.

Len som chcela vediet, ci takto moze postupovat.
Nie je to správne, už som vyššie v prísp. č. 53. písala v akej min. hodnote má byť SL. OdpoveĎ teda už dávno máš.
0 0
zuzka3110 zuzka3110

zuzka3110 je offline (nepripojený) zuzka3110

Dakujem, tak podla spravnosti by mali byt SL v hodnote 2,85?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzka3110 Pozri príspevok
Dakujem, tak podla spravnosti by mali byt SL v hodnote 2,85?
ÁNo tak, 75% z 3,80.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať