Zavrieť

Porady

domovy dovernik rozhodol za väčšinu

dobry den mam takyto problem. situacia: bytovy dom , sest vchodov po desat rodin. vlani sme podpisovali suhlas s fekonstrukciou chodieb malovanie a dlazba na podestach. odvtedy nebola ziadna schodza az odrazu sa robia chodby pricom sme sa nemali moznost aspon v nasom vchode vyjadrit k vyberu dlazby ani farby. rozhodli o tom traja domovy dovernici.vlastne dovernicky poradte prosim ako postupovat ked sa nam vyber nepaci a nasa dovernicka nas ignoruje
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Danka77 Pozri príspevok
dobry den mam takyto problem. situacia: bytovy dom , sest vchodov po desat rodin. vlani sme podpisovali suhlas s fekonstrukciou chodieb malovanie a dlazba na podestach. odvtedy nebola ziadna schodza az odrazu sa robia chodby pricom sme sa nemali moznost aspon v nasom vchode vyjadrit k vyberu dlazby ani farby. rozhodli o tom traja domovy dovernici.vlastne dovernicky poradte prosim ako postupovat ked sa nam vyber nepaci a nasa dovernicka nas ignoruje
Ľahká pomoc ...zvolať schôdzu a danú dôverničku odvolať ...

(5) Styk vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome so správcom zabezpečuje zástupca vlastníkov zvolený na schôdzi vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome (ďalej len "schôdza vlastníkov"). Zástupca vlastníkov informuje vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome o činnosti správcu a o dôležitých otázkach prevádzky domu. Zástupca vlastníkov je povinný uplatňovať voči správcovi požiadavky vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome v súlade so zmluvou o výkone správy. Zástupca vlastníkov nie je oprávnený rozhodovať o veciach, o ktorých môžu rozhodovať len vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome podľa § 14.
http://www.porada.sk/t79228-zakon-o-...ne-znenie.html

Keď sa už ale začalo robiť , tak asi už len sa nejako dohodnúť s danou firmou na nejakom kompromise , predsa už len určite materiál bude zaobstaraný ...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ste si istí že by ste sa vedeli aj určite dohodnúť? Nevidím nič čím by bol porušený Zákon 182/1993. Firma je tá ktorú ste si odhlasovali. Cena za dielo bude dodržaná ... bolo by vhodnejšie farbu dlažby dať ako podmienku pri hlasovaní, resp. dohodnúť sa hneď na zhromaždení že si chcete vybrať. Neviem či by ste dnes už aj prevádzali predmetné práce. Ako by si postupovala na mieste dôverníčky? Nemyslím že domový dôverník má právo rozhodovať. A nepredpokladám že práve jej sa správca pýtal na predmetnú dlažbu. Tak sa treba obrátiť na správcu a toho sa opýtať.
1 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Danka77 Pozri príspevok
dobry den mam takyto problem. situacia: bytovy dom , sest vchodov po desat rodin. vlani sme podpisovali suhlas s fekonstrukciou chodieb malovanie a dlazba na podestach. odvtedy nebola ziadna schodza az odrazu sa robia chodby pricom sme sa nemali moznost aspon v nasom vchode vyjadrit k vyberu dlazby ani farby. rozhodli o tom traja domovy dovernici.vlastne dovernicky poradte prosim ako postupovat ked sa nam vyber nepaci a nasa dovernicka nas ignoruje
...a si si istá, že na tej schôdzi ste si nezvolili nejakú "pracovnú skupinu" (možno zloženú z tých 3 domových dôverníčok), ktorej ste dali určité právomoci - možno aj výber farby?!
My o 2 týždne začíname zateplovať a všeličo iné, sme panelák - 2 vchody - 56 bytov - máme pracovnú skupinu zo 6 ľudí, ktorí všetko nachystali, poinformovali atď. (na schôdzi sme im schválili výber dodávateľov na jednotlivé veci a sumy) a tiež im nikto do farby fasády nekecal - vôbec si neviem predstaviť, akoby sa mohlo dohodnúť 56 ľudí, myslím, že aj tí šiesti mali dosť veľký problém.

Dovetok:
...inak 6 vchodov po 10 bytov = 60 bytov, rátajme na každý byt 2 dospelí, veľká pravdepodobnosť, že aj vlastníci (teda manželia v BSM) = 120!!! názorov. Ja mám doma občas tiež problém sa dohodnúť, čo a ako, aká farba, aký materiál, kedy na to....
Naposledy upravil tictac7 : 18.08.11 at 20:42 Dôvod: dovetok - trocha mimo témy
2 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Podobný problém mám presne aj ja, no z opačného pohľadu.

Ako zástupkyňa vlastníkov a členka komisie ohľadom zateplovania už niekoľko mesiacov viem o návrhu farby fasády. Viem, že terazší návrh projektanta, ktorý vypracoval bez našich názorov, sa nebude niektorým páčiť z dôvodu, že každý vchod má inú sýtosť farby.
No teraz ako vybrať a hlavne akú farbu vybrať? Oslovila som ostatných v komisii a to sme len 6-ti ľudia a názory sa dosť líšia. Pravdupovediac, mne je to už aj jedno, len aby boli všetky vchody rovnaké.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Ja ako predsedníčka to riešim tak, že na zhromaždení vlastníkov sa zvolí 3-až 5 členná pracovná skupina, ktorá vyberie firmu, farbu, druh dlažby. Môže sa spojiť s vlastníkmi a dať aj na ich názor. Potom to ešte preberieme s členmi rady. Nie je predsa možné vyhovieť každému (jeden chce červenú, druhý modrú a pod.).
Ako by to vyzeralo, keby na každom poschodí bola iná dlažba a maľovka. V tomto sa nikdy nezhodnú všetci. U nás sú dva vchody po 32 bytov a čo vlastník, tak skoro iný názor.
3 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Chyba je v koncepcii, teda v tom, že nadpolovičná väčšina účastníkov schodze (!) nie nadpolovičná väčšina všetkych vlastníkov a najomnikov bytov

si na schodzi može odhlasovať doslova ČOKOĽVEK !!!

kvoli tomu väčšina rozumných ľudí v bytovke na schodzu, jednoducho NECHODÍ

Nikomu sa nechce hádať so sfanatizovanými magormi.
1 1
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Indeed Pozri príspevok
Chyba je v koncepcii, teda v tom, že nadpolovičná väčšina účastníkov schodze (!) nie nadpolovičná väčšina všetkych vlastníkov a najomnikov bytov

si na schodzi može odhlasovať doslova ČOKOĽVEK !!!

kvoli tomu väčšina rozumných ľudí v bytovke na schodzu, jednoducho NECHODÍ

Nikomu sa nechce hádať so sfanatizovanými magormi.
Absolútne s tebou nesúhlasím... nemám slov...
Naposledy upravil Halli : 19.08.11 at 14:03 Dôvod: gramatika
2 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

verkaz Pozri príspevok
Ja ako predsedníčka to riešim tak, že na zhromaždení vlastníkov sa zvolí 3-až 5 členná pracovná skupina, ktorá vyberie firmu, farbu, druh dlažby. Môže sa spojiť s vlastníkmi a dať aj na ich názor. Potom to ešte preberieme s členmi rady. Nie je predsa možné vyhovieť každému (jeden chce červenú, druhý modrú a pod.).
Ako by to vyzeralo, keby na každom poschodí bola iná dlažba a maľovka. V tomto sa nikdy nezhodnú všetci. U nás sú dva vchody po 32 bytov a čo vlastník, tak skoro iný názor.
Presne tak, kto nevie o čom je táto práca, nech radšej ani nepíše...Nehovorím, že všade je to ideálne, ale to by som mala obklad vo vchode z 36tich obkladačiek, každej inej farby , iného materiálu, iného tvaru...Najlepšie všetko ofrfľať, ale keď má prísť na zhromaždenie vlastníkov, tak sa tvári, že sa ho nič netýka...
4 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Indeed Pozri príspevok
Chyba je v koncepcii, teda v tom, že nadpolovičná väčšina účastníkov schodze (!) nie nadpolovičná väčšina všetkych vlastníkov a najomnikov bytov

si na schodzi može odhlasovať doslova ČOKOĽVEK !!!

kvoli tomu väčšina rozumných ľudí v bytovke na schodzu, jednoducho NECHODÍ

Nikomu sa nechce hádať so sfanatizovanými magormi.
...si prečítaj zákon. Na dôležité veci je to dokonca dvojtretinová väčšina vlastníkov. Tá nadpolovičná väčšina účastníkov je len na bežné opravy a tak...
3 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Indeed Pozri príspevok
Chyba je v koncepcii, teda v tom, že nadpolovičná väčšina účastníkov schodze (!) nie nadpolovičná väčšina všetkych vlastníkov a najomnikov bytov

si na schodzi može odhlasovať doslova ČOKOĽVEK !!!

kvoli tomu väčšina rozumných ľudí v bytovke na schodzu, jednoducho NECHODÍ

Nikomu sa nechce hádať so sfanatizovanými magormi.
Chyba je keď sa vlastník nezúčastní zhromaždenia a potom len kritizuje. To myslím tak ako píšem. Nie je chyba v koncepcii ... Rozumní ľudia sa zúčastňujú schôdzí resp. zhromaždení a vyjadrujú sa na správnom mieste. Rozhodujú sami o svojom majetku. Každý vlastník má právo sa obrátiť na súd ak nesúhlasí s tým čo sa odhlasovalo na schôdzi ale hlavne sa zúčastňuje takýchto podujatí. Veru ... tí sfanatizovaní ...
6 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ja mam také skusenosti, že z celkového počtu 88 vlastníkov, na schodzi sa nikdy nezučastnilo viac ako 8-10, to už extremne preháňam, v skutočnosti tak okolo 6 ľudí , čo pravidelne chodia na schodze

teda aspoň čo viem ja

tak potom aky to ma vyznam, ked drviva väčšina schodzu ignoruje ???
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Chyba je keď sa vlastník nezúčastní zhromaždenia a potom len kritizuje. To myslím tak ako píšem. Nie je chyba v koncepcii ...
Chyba je v antikoncepcií -vlastníci bránia vlastným rozhodnutiam a názorom
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Indeed Pozri príspevok
Ja mam také skusenosti, že z celkového počtu 88 vlastníkov, na schodzi sa nikdy nezučastnilo viac ako 8-10, to už extremne preháňam, v skutočnosti tak okolo 6 ľudí , čo pravidelne chodia na schodze

teda aspoň čo viem ja

tak potom aky to ma vyznam, ked drviva väčšina schodzu ignoruje ???
Tak si nezaslúžite bývať v bytovom dome, ale v pralese...Len a len Vaša chyba
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Halli Pozri príspevok
Chyba je v antikoncepcií -vlastníci bránia vlastným rozhodnutiam a názorom
Lebo iba cigánky ju budú mať zadarmo.
1 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

A ako nazvať to,že domová doverníčka ZAMKLA miestnosť v suterene

a vyhlasila, že miestnosť slúži JEDINE na konanie schodze

momochodom, schodza sa kona raz za pol roka,

ak nie magorizmom ????
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Indeed Pozri príspevok
A ako nazvať to,že domová doverníčka ZAMKLA miestnosť v suterene

a vyhlasila, že miestnosť slúži JEDINE na konanie schodze

momochodom, schodza sa kona raz za pol roka,

ak nie magorizmom ????
A čo si tam chcel chovať králikov? Však každý dom má jednu vyhradenú miestnosť, ktorá sa nemá zapratávať bordelom ...to je ďalšia choroba vlastníkov...
A čo tak miestnosť na veci ako: žiarovky, rohožky, rôzne náhradné diely, hadice,zbytky obkladov, stoličky...a iné veci potrebné pre dom...to ma mať každý domovník a predseda v svojej obývačke?
Naposledy upravil Halli : 19.08.11 at 16:29
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

nie ja som chcel aby tato miestnost služila vlastníkom,pokial si tam chcu prrechodne uschovať nábytok, pri maĺovaní bytu

resp. aby tam mohli vykonávať drobné udržbárske práce,napr. pretrieť či otapetovať dvere a p.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

To máte v celom dome len jeden takýto priestor? Alebo si zas špekulanti rozporcovali tieto miestnosti na ďalšie pivnice, ako to býva zvykom a zapratajú aj posledné priestory bordelom...?
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Halli Pozri príspevok
A čo si tam chcel chovať králikov? Však každý dom má jednu vyhradenú miestnosť, ktorá sa nemá zapratávať bordelom ...to je ďalšia choroba vlastníkov...
A čo tak miestnosť na veci ako: žiarovky, rohožky, rôzne náhradné diely, hadice,zbytky obkladovstoličky...a iné veci potrebné pre dom...to ma mať každý domovník a predseda v svojej obývačke?
všetcia bytovkári zápasia s priestorom , pri rozlohe bytov aké su

nemaju kam dávať zbytočne veci,preto je tendencia odkladať použiteľné veci do pivničných priestorov

nie každý má garáž, či dom na dedine.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Indeed Pozri príspevok
všetcia bytovkári zápasia s priestorom , pri rozlohe bytov aké su

nemaju kam dávať zbytočne veci,preto je tendencia odkladať použiteľné veci do pivničných priestorov

nie každý má garáž, či dom na dedine.
Keby si poznal požiarnobezpečnostne predpisy bytového domu, tak tu nevypisuješ takéto zbytočnosti. No vidím, že s tebou je to nadlho, idem si radšej víkendovať...pa
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať