Zavrieť

Porady

Oslobodenie od dane z prijmu z predaja nehnutelnosti

Zdravim, chcem predat pozemok ktory som nadobudol vydrzanim. Nechcem vsak platit dan z prijmu z predaja nehnutelnosti. Strucna formulacia zakona je: Daň z príjmu z predaja nehnuteľnosti sa platí pri predaji nehnuteľnosti, v prípade,že ste jej vlastníkom boli kratšie než 5 rokov pred predajom.Akonáhle vlastníte byt, dom či inú nehnuteľnosť dlhšie ako päť rokov, nemusíte už platiť daň z predaja nehnuteľnosti.

Moja otazka znie ci datumom nadobudnutim sa rozumie datum vyhotovenia notarskej zapisnice - osvedcenia o vydrzani alebo datum nasledneho podania navrhu na vklad na katastri, alebo dnom zapisu do katastra (co vsak neviem kedy bolo, lebo kataster to pred 4 rokmi tusim este nezverejnoval). Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    sailor84 o.k. nejako som sa v tom zadavani stratil. poradis mi s mojou otazkou?

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    nadobudnutie je dátumom vyhotovenia notárskej zápisnice o vydržaní

    ....
    Ak sa vlastníctvo nadobúda rozhodnutím štátneho orgánu, vlastníctvo sa nadobúda dňom určeným v tomto rozhodnutí, pričom ak nie je určený v rozhodnutí, vlastníctvo sa nadobúda dňom právoplatnosti rozhodnutia.
    zdroj: https://www.financnasprava.sk/sk/obc...aNehnutelnosti
    takže na daňovom úrade sa oháňajte ich zverejnenou informáciou.
    Naposledy upravil JankaO : 09.11.15 at 16:36
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sailor84 Vdaka za reakciu. Ja som si to tiez takto myslel len teda neviem ci je k tomu aj nejaka vyhlaska? Pretoze na danovom urade sa asi tazko budem ohanat tym ze logicky by to takto malo byt.
    sailor84 super, fest diky, si zlata
    JankaO šak normálka né...
    sailor84 no ja by som to asi nenasiel v ziadnom zdroji, len ma tapada ci ten statny organ je notar alebo katastralny urad. Oba su statne organy.
    JankaO áno, obidva sú št. orgány, ale vlastníctvo si nadobudol už dňom, kedy bola vyhotovená not. zápisnica... Kat. úrad túto skutočnosť len zaznamená...
    sailor84 o.k. este raz diky, ja sa teda toho asi budem drzat.
      zbaliť

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    Ja by som povedal, že v notárskej zápisnici musíš mať uvedené, k akému dátumu uplynula lehota na vydržanie. Takže ani dátum vyhotovenia notárskej zápisnice, ani zápis v katastri, ale tým dátumom si sa stal vlastníkom a začala ti plynúť lehotaa

    Oslobodenie od dane z prijmu z predaja nehnutelnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.