Zavrieť

Porady

Pedagogické minimum u prekladateľov

Dobrý deň, vyštudovala som odbor prekladateľstvo-tlmočníctvo angličtina, taliančina ukončené magisterskou štátnicou. Chcem sa opýtať, či je podľa zákona nutné mať pedagogické minimum (DPŠ), ak chcem učiť tieto jazyky na strednej škole (štátnej/ súkromnej/ bilingválne gymnázium) a tiež, či vôbec môžem s mojím diplomom rozbehnúť učiteľskú kariéru. Z toho, čo som čítala (vyhláška a iné vstupy o DPŠ), mám dojem, že 1. je to nutné, 2. s DPŠ je reálna možnosť učiť. Chcem sa však naozaj uistiť prv, než sa do niečoho pustím. Vopred vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    na vyucovanie danych predmetov na akomkolvek type skoly, musis splnat odbornost - takze doplnit si vzdelanie o DPS je nutne, nakolko nemas pedagogicku sposobilost na vyucbu.

    pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

    optimista pe.pe
    ahoj, nemusis robit dps, nakolko podla vyhlasky o kvalifikacnych predpokladoch nie je v tvojom pripade nevyhnutna - pre zakladnu skolu vobec a pre strednu musis mat minimalne vseobecnu statnicu (C1), co je jasne, ze mas

    Pedagogické minimum u prekladateľov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.