Zavrieť

Porady

SZCO a prenajom bytu

Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

sukromna osoba prenajima cast svojho bytu na vlastne ponikanie (SZCO)-ma uzatvorenu zmluva sama medzi sebou.je tento postup v poriadku?
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nie je to možné.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

nechápem toto......nezmysel to je....
má aspoň vyňatý časť bytu z byt. priestorov?
0 0
Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

nie nema.ide o to,ze szco si davala vlani do nakladov prenajom vlastneho bytu -do nezdanitelnej sumy za prenajom,aby vznilkli naklady.Keby jej to prenajimal niekto iny,cudzia osoba,tak je to ok,ale sama sebe...mne sa to zda hlupost,preto som sa chcela poradit.
Este keby to bol prenajom vlastne sro,to by sa dal,ale takto..neviem...
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Vivi Pozri príspevok
nie nema.ide o to,ze szco si davala vlani do nakladov prenajom vlastneho bytu -do nezdanitelnej sumy za prenajom,aby vznilkli naklady.Keby jej to prenajimal niekto iny,cudzia osoba,tak je to ok,ale sama sebe...mne sa to zda hlupost,preto som sa chcela poradit.
Este keby to bol prenajom vlastne sro,to by sa dal,ale takto..neviem...
a bol ohlásený na DÚ, že prenajíma nehnuteľnosť ako byt?
0 0
Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

to tiez nie,ma pridelene dic ako szco,cize aj tak by mal to iste aj ako prenajimatel.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Vivi Pozri príspevok
to tiez nie,ma pridelene dic ako szco,cize aj tak by mal to iste aj ako prenajimatel.
to áno, iné by mu nepridelili, ale má povinnosť nahlásiť aj iný príjem, ked to nie je súčasťou živn. oprávnenia...
0 0
Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

nema to prihlasene
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

a okrem oslobodenej sumy má ešte niečo iné v nákladoch????
0 0
Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

nie,v nakladoch je mesacne cast rocnej sumy,ktora je pri prenajme oslobodena,cize pre 2011 500 eur/12,ine nic.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Vivi Pozri príspevok
nie,v nakladoch je mesacne cast rocnej sumy,ktora je pri prenajme oslobodena,cize pre 2011 500 eur/12,ine nic.
oprav si to v peň. denníku, vyhoď to von.....nemôžeš predsa účtovať o ňom ako SZČO (ako jedna osoba) a ako iba občan -ako druhá osoba.....
a čo v minulom roku?
inak táto suma 500 € sa neúčtuje v peň. denníku.....o sumu 500€ ponižuje sa príjem na DP podľa § 6, ods. 3 daň. zákona, popr. cez ID na konci roka , neúčtuje sa platba oslobodená
v JU sa účtujp platnňby skutočne zaplatené, skutočne prijaté a nepeň. operácie vrámci uzávierkových úprav, a tie sa zvyčajne robia na konci účt. obd.
0 0
Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

prave ze min. rok to ma uctovane v pen denniku - ako vyplatu cez pokladnu za obdobie 03/10-12/10 po 92 eur (to bola ta oslobodena suma vyssia)-s tym uz nenarobim nic.
ja som prebrala uctovnictvo od 2011 a mne sa to nezda ok,preto som aj vytvorila tuto temu,len klientka tvrdi,ze to tam chce mat...tento rok som ale este neuctovala ohladne tohto nic,chcem si to najprv overit.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Vivi Pozri príspevok
nie,v nakladoch je mesacne cast rocnej sumy,ktora je pri prenajme oslobodena,cize pre 2011 500 eur/12,ine nic.
vivi, nie je možné aby SZČO si sama sebe prenajímala byt.

V akej oblasti podniká ?
0 0
Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

cestovny ruch
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Vivi Pozri príspevok
cestovny ruch
v byte má prevádzku, do ktorej prichádzajú klienti ? Využíva byt aj na bývanie ?

http://www.porada.sk/t94701-pokyn-dr...jmami-6-a.html
Naposledy upravil veronikasad : 14.07.11 at 07:57
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Vivi Pozri príspevok
nie,v nakladoch je mesacne cast rocnej sumy,ktora je pri prenajme oslobodena,cize pre 2011 500 eur/12,ine nic.
to akože nemla žiadne výdavky .. však načo potom učtovala. Veď mohla pušál použiť.
0 0
Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

ale mala podnikatelske vydavky,len nie suvisiace priamo s bytom-to som tu myslela.
0 0
Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

veronikasad Pozri príspevok
v byte má prevádzku, do ktorej prichádzajú klienti ? Využíva byt aj na bývanie ?

http://www.porada.sk/t94701-pokyn-dr...jmami-6-a.html

ma v byte kancelariu,kam chodia klienti+vyuziva ho aj na byvanie - priestor kancelarie nie je zaradeny v majetku SZCO (byt je celkom cely v osobnom vlastnictve-sukromny)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Vivi Pozri príspevok
ma v byte kancelariu,kam chodia klienti+vyuziva ho aj na byvanie - priestor kancelarie nie je zaradeny v majetku SZCO (byt je celkom cely v osobnom vlastnictve-sukromny)
potom postupuj podla pokynu DR SR priloženého v prísp. č. 15
0 0
Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

č.15 v porade?nevidim to tam,mozes mi poslat priamy odkaz?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať