Zavrieť

Porady

Platova trieda

Dobrý večer, prosím Vás viete mi poradiť? Od augusta 2009 som pracovala ako asistentka učiteľa na ŠZŠ, od 1.2.2012 už ako učiteľka na ŠZŠ. Mám VŠ ll.stupňa učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov a tento rok končím 2-ročné štúdium špeciálnej pedagogiky. Som zaradená správne do 9 platovej triedy? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Podľa môjho názoru, ak máte ukončené adaptačné vzdelávanie, ste nesprávne zaradená. Mala by ste byť zaradená ako kvalifikovaná, pretože z toho, čo ste uviedla mi vychádza, že v ŠZŠ pracujete menej ako 4 roky a vzťahuje sa na Vás § 60 ods. 3 zákona - pedagogický zamestnanec je povinný začať vzdelávanie na získanie špeciálno-pedagogickej spôsobilosti podľa § 8 ods. 1 písm. b) najneskôr do štyroch rokov od vzniku prvého pracovného pomeru pedagogického zamestnanca v príslušnom druhu a type školy alebo školského zariadenia a najneskôr do siedmich rokov pracovného pomeru je povinný ho ukončiť v súlade s 8 ods.3 zákona.

    Máte ukončené adaptačné vzdelávanie? Ak nemáte ukončené adaptačné vzdelávanie, ste zaradená ako začínajúci PZ a v tom prípade ste zaradená správne - 9. PT.
    Ak ste začínajúci PZ, platí pre Vás nasledovné:

    Príplatok začínajúceho pedagogického zamestnanca a začínajúceho odborného zamestnanca
    Začínajúcemu pedagogickému zamestnancovi a začínajúcemu odbornému zamestnancovi patrí príplatok začínajúceho pedagogického zamestnanca a začínajúceho odborného zamestnanca. Príplatok sa poskytuje mesačne vo výške 6%z platovej tarify platovej triedy a
    pracovnej triedy, do ktorej je pedagogický zamestnanec alebo odborný zamestnanec zaradený. Príplatok sa poskytuje po dobu zaradenia pedagogického zamestnanca a odborného zamestnanca do kariérového stupňa začínajúci pedagogický zamestnanec a začínajúci odborný zamestnanec.
    Naposledy upravil zdenka131 : 02.02.12 at 20:44

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Úplne súhlasím so zdenkou. od 1.2.2012 Vám začína plynúť štvorročná lehota na doplnenie si špeciálnopedagogickej spôsobilosti a za ten čas Vás majú považovať ako kvalifikovanú. Ak ste už absolvovala adaptačné vzdelávanie, mala by ste byť zaradená do 10 PT ako samosatný učiteľ.

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    Podľa mňa áno. Lebo ak ste si pozerala zákon 437/2009 Z.z., tak pri kvalifikácii pre špeciálne školy je skoro všade uvedené "v štúdijnom programe ... a doplnenie špeciálnopedagogickej spôsobilosti (... a v odbore špeciálna pedagogika).
    Čiže mne podľa toho vychádza, že pokiaľ nemáte vzdelanie doplnené aj o špeciálnu pedagogiku, tak pre špeciálne školy ste nekvalifikovaná a preto ste ešte stále v 9 PT. Preto máte aj vyššie platové tarify, čiže vyššie platy ako učitelia na bežných školách.

    pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

    pavlinka
    Keď nastúpi ku nám na SŠ zamestnanec teraz v roku 2012, má VŠ druhého stupňa + DPŠ+ 11 rokov pedag. praxe, musí si dorobiť I. atestáciu alebo pre neho platí , že keď v novembri 2009 spĺňal podmienky tak ho beriem ako ped. zamestnanec s prvou atestáciou.Alebo pri novom zamestnancovi posudzujem ako samostatný bez atestácie podľa nového zákona?

    babkamaja je offline (nepripojený) babkamaja

    babkamaja
    Ak v novembri 2009 plnil podmienky, t. j. 5 rokov pedagogickej praxe a učil predmety svojej aprobácie v rozsahu jednej polovice základného úväzku zníženého o jednu hodinu a plní ich aj dnes, je to pedagogický zamestnanec s prvou atestáciou. Náhradu 1. kvalifikačnej skúšky ste mu Vy alebo iný zamestnávateľ uznal za DPŠ,to ostáva. Pozri aj § 27 ods. 7 zákona č. 317/2009 Z. z.

    pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

    pavlinka
    Babkamaja, je to učiteľka náboženstva,v novembri 2009 robila v materskej škole mala vtedy 8 rokov praxe.Teraz ale neprišla zo školstva od roku 2010 robí v nejakom nakladateľstve. Má dokonca rigoroznu skúšku.Podľa toho čo píšeš by mala byť zaradená v jedenástej pl. triede a získať 12% príplatok za rigoróznu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.