Zavrieť

Porady

Rozšírenie predmetu činnosti pri s.r.o.

Mladý chalan hľadajúci smer. ...viac
Ahojte všetci!

Potrebujem poradiť ako postupovať pri rozširovaní predmetu činnosti už existujúcej s.r.o.

Čo treba urobiť ako prvé? Aká je následnosť krokov? Ako postupovať? Na koho sa obrátiť? Aké dokumenty, resp. rozhodnutia budú potrebné?

Za skorú odpoveď vopred ďakujem!
Usporiadat
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

Určite je potrebné začať valným zhromaždením, ktoré schváli rozšírenie činnosti s.r.o.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Ďalší postup:
1. vybavenie živnolistu,
2. dodatok k spoločenskej zmluve a následne jej úplné znenie,
3. do 30 dní predložiť návrh na zmenu do obchodného registra ( predkladajú sa všetky strany prílohy a vypisujú sa iba tie, ktorých sa zmena týka) - notársky overené podpisy konateľov,
4. kolok 1500,- Sk
5. prefotený a overený notárom 2x živnostenský list - 1 x dáva súd do zbierky listín
6. zápis z valného zhromaždenia o zmenách 2x - 1 x dáva súd do zbierky listín

Do zbierky listín sa dáva nové úplné znenie spoločenskej zmluvy.
1 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
mna by k tomu zaujimalo len jedno...co treba mat notarom overene na register...takze prikladam k navrhu nasledovne:

1. 2x overena kopia zivnosti
2. 1x dodatok k spolocenskej zmluve a 1x uplne znenie spolocenskej zmluvy
3. 2x zapisnicu zo zasadania val. zhromazdenia
4. kolok v hodnote 1500 Sk
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Denda
Ďalší postup:
1. vybavenie živnolistu,
2. dodatok k spoločenskej zmluve a následne jej úplné znenie,
3. do 30 dní predložiť návrh na zmenu do obchodného registra ( predkladajú sa všetky strany prílohy a vypisujú sa iba tie, ktorých sa zmena týka) - notársky overené podpisy konateľov,
4. kolok 1500,- Sk
5. prefotený a overený notárom 2x živnostenský list - 1 x dáva súd do zbierky listín
6. zápis z valného zhromaždenia o zmenách 2x - 1 x dáva súd do zbierky listín

Do zbierky listín sa dáva nové úplné znenie spoločenskej zmluvy.
Vidím tu už aj nejaké súhlasy tak asi je to OK. Ale predsa sa spýtam. Nie je náhodou potrebný kolok 1000,- Sk na rozširenie živnosti a 2000,-Sk na zmeny v zápise do OR?
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Evanka
Vidím tu už aj nejaké súhlasy tak asi je to OK. Ale predsa sa spýtam. Nie je náhodou potrebný kolok 1000,- Sk na rozširenie živnosti a 2000,-Sk na zmeny v zápise do OR?
Na rožšírenie živnosti bol kolok 1000,- Sk a na register bolo 1500.
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Pri živnosti sa poplatky nemenili, ale v obchodnom registri sa poplatky zvýšili za zmenu na 2000.- Sk. V jednom poplatku je pri jednom návrhu zahrnutý akýkoľvek počet zmien. Je to položka č. 17 c/ sadzobníka Zákona o súdnych poplatkoch č.71/1992 v znení zák. 621/2005 Z.z.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
no mna by zaujimalo pri zmene...rozsirujeme zivnosti a splatenie vkladu pouzijem prilohu c. 8 zapis zmien do OR?...no a to co som pisal hore zasielam tak ako som napisal?
0 0
jjendro jjendro

jjendro je offline (nepripojený) jjendro

Vladimír Ozimý
mna by k tomu zaujimalo len jedno...co treba mat notarom overene na register...takze prikladam k navrhu nasledovne:

1. 2x overena kopia zivnosti
2. 1x dodatok k spolocenskej zmluve a 1x uplne znenie spolocenskej zmluvy
3. 2x zapisnicu zo zasadania val. zhromazdenia
4. kolok v hodnote 1500 Sk
tak teda co ma byt vlastne overene? ZL - 2x overena kopia, a navrh na zmenu - overeny podpis

Ostatne mozu byt rovnopisy - teda originály bez overenia?

Pri rozšírení predmetov - musím vypisovať v návrhu predmety - alebo stačí sa odvolať na ZL - ak stačí - čo tam mám napísať - ako to formulovať?
Naposledy upravil jjendro : 29.08.06 at 20:32
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
jjendro
tak teda co ma byt vlastne overene? ZL - 2x overena kopia, a navrh na zmenu - overeny podpis

Ostatne mozu byt rovnopisy - teda originály bez overenia?

Pri rozšírení predmetov - musím vypisovať v návrhu predmety - alebo stačí sa odvolať na ZL - ak stačí - čo tam mám napísať - ako to formulovať?
1. overené musia byť 2x kópie ŽL, 1x návrh na zapísanie zmeny do OR, 2x úplné znenie spoločenskej zmluvy (ale tam sa overuje iba podpis konateľa, ktorý je zodpovedný za vyhotovenie úplného znenia SZ-teda ak má firma napr. 6 spoločníkov, ich podpisy sa už neoverujú),
2. kolok je od 1.1.2006 na OR vo výške 2000 Sk,
3. všetky predmety, ktoré sú nové musíš vypísať do časti "zápis", staré predmety činnosti, ktoré rušíš, budú v časti "výmaz".
Viď vzory na www.orsk.sk, 1 prikladám.
0 0
jjendro jjendro

jjendro je offline (nepripojený) jjendro

takže zápisnicu z valného zhromaždenia nemusím overovať?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
jjendro
takže zápisnicu z valného zhromaždenia nemusím overovať?
Nie, nemusíš.
0 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Pravdepodobne hľadám v nesprávnych témach. Ale prosím, povedzte mi, kde nájdem nejakú normu, ktorá určuje, čo všetko musí byť úradne overené. Ja som sa to nikde nedočítala. A tiež, ktoré listiny, ak čítam zákon o registre na ORSR.sk, tam je napísané, zoznam listín, ktoré sa prikladajú k návrhu na zápis zmien: pri premete podnikania - rozhodnutie spoločníkov alebo valného zhromaždenia a zmene a ŽL. Nič iné nežiadajú. A tiež prosím o odpoveď, že keď je len jednoosobová sročka, musí robiť zápisnicu z valného zhromaždenia?
Ďakujem a prajem pekný deň.
0 0
profi-t profi-t

profi-t je offline (nepripojený) profi-t

Ahoj. Chcela by som sa spýtať. Idem robiť rozširovanie predmetu podnikania a zmenu sídla už fungujúcej sro-čky.
Dobre viem nasledovné kroky?
1. Valné zhromaždenie - pozvánka, prezenčná listina, zápisnica
2. Na základe zápisnice z VZ treba spraviť dodatok k Spol.zmluve
3. Ohlásiť nové predmety podnikania Živnostenskému úradu - 1000 Sk-kolok
4. Po vydaní nového ŽL - dať návrh na zmeny zapísaných údajov sro v OR, v ktorom okrem nových predmetov podnikania uvediem aj zmenu sídla spoločnosti a priložím overenú zápisnicu, dodatok, ŽL, nájomnú zmluvu a kolok v hodnote 1500 Sk
5. S novým výpisom z OR pôjdem na Živnostenský úrad kde za 100 Sk-kolok mi zapíšu zmenu sídla.

A tu mám otázky: Viem tento postup správne? Ak urobím zápis z valného zhromaždenia, treba spraviť aj dodatok? A kedy musím odovzdať Úplné znenie spoločenskej zmluvy do Obchodného registra? Môžem už spolu s návrhom?
Prosím súrne o pomoc. Ďakujem.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
profi-t Pozri príspevok
Ahoj. Chcela by som sa spýtať. Idem robiť rozširovanie predmetu podnikania a zmenu sídla už fungujúcej sro-čky.
Dobre viem nasledovné kroky?
1. Valné zhromaždenie - pozvánka, prezenčná listina, zápisnica OK
2. Na základe zápisnice z VZ treba spraviť dodatok k Spol.zmluve Treba urobiť úplné znenie SZ, netreba dodatok
3. Ohlásiť nové predmety podnikania Živnostenskému úradu - 1000 Sk-kolok OK
4. Po vydaní nového ŽL - dať návrh na zmeny zapísaných údajov sro v OR, v ktorom okrem nových predmetov podnikania uvediem aj zmenu sídla spoločnosti a priložím overenú zápisnicu, dodatok, ŽL, nájomnú zmluvu a kolok v hodnote 1500 Sk OK,....kolok 2000 Sk
5. S novým výpisom z OR pôjdem na Živnostenský úrad kde za 100 Sk-kolok mi zapíšu zmenu sídla. OK

A tu mám otázky: Viem tento postup správne? Ak urobím zápis z valného zhromaždenia, treba spraviť aj dodatok? A kedy musím odovzdať Úplné znenie spoločenskej zmluvy do Obchodného registra? Môžem už spolu s návrhom?
Prosím súrne o pomoc. Ďakujem.
Odpovede sú v texte.
0 0
profi-t profi-t

profi-t je offline (nepripojený) profi-t

AJOBS: Ďakujem za odpovede, no chcela by som sa spýtať, kedy treba písať tie dodatky? Viacerí vo svojich príspevkoch píšu, že oni robia dodatky. Aké máš s tým ty skúsenosti?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
profi-t Pozri príspevok
AJOBS: Ďakujem za odpovede, no chcela by som sa spýtať, kedy treba písať tie dodatky? Viacerí vo svojich príspevkoch píšu, že oni robia dodatky. Aké máš s tým ty skúsenosti?
Nie, dodatky netreba, je vždy potrebné predložiť iba úplné znenie spoločenskej zmluvy v 2 vyhotoveniach (1 sa zakladá do zbierky listín).
Pri tomto exemplári SZ sa overuje iba podpis konateľa, podpisy spoločníkov tam už nefigurujú. Mám s tým praktické skúsenosti - robím mnoho takýchto zmien.
0 0
profi-t profi-t

profi-t je offline (nepripojený) profi-t

Ďakujem ešte raz. Môžem ešte jednu otázku? Ako to je vlastne s podpisovým vzorom? Kedy ho treba prikladať?
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

ak je ustanoveny do funkcie konatel, ktory este nedaval podpisovy vzor do zbierky listin.
0 0
profi-t profi-t

profi-t je offline (nepripojený) profi-t

Ďakujem Vám veľmi za pomoc. Veľa som sa naučila z vybavovačiek, no veľmi veľa som sa naučila hlavne od Vás! Vďaka Vám za to.
Len škoda, že koľko Okresných súdov, toľko názorov a požadaviek.
Napríklad:
1. Keď robíte prvozápis, alebo zmeny - návrhy do OR - koľko tých návrhov zasielate - 2x alebo 1x?
2. Keď zasielate nájomnú zmluvu - tak to musí, alebo nemusí byť overená kópia? A koľkokrát ju posielate?
3. Čo všetko ukladáte do zbierky listín? - napr. Nájomnú zmluvu ukladáte?
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

ad 1 navrh davam iba raz
ad 2 najomnu zmluvu davam original, ale moze byt aj overena kopia
ad 3 do zbierky listin davam ukladat vsetko okrem najomnej zmluvy, ale v zakone o obchodnom registri najdes presne, co tam ma byt. napriklad vyhlasenie jedineho spolocnika tam myslim nemusi ist. ale aj tak to tam davam dvakrat, lebo si to neviem zapamatat a nechce sa mi to zakazdym pozerat.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať