Zavrieť

Porady

Registracny list FO rovno z porodnice

Dobry den. V porodnici mi po narodeni babetka dali do ruky A4 tlacivo Registracny list FO. Pravdupovediac, vobec neviem, na co mi to je, a bohuzial z toho poucenia nie som vobec mudra, neviem ani ako ho mam vyplnit, kam poslat (ci podla sidla zamestnavatela alebo podla mojho trvaleho pobytu), a ani dokedy to mam dorucit na socialnu poistovnu. Stale som zamestnana, hoci na materskej dovolenke. Poradite niekto? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Prerušenie poistného cez RL FO nahlasuje zamestnávateľ, keď odchádzaš na materskú.

    Alebo mi v tomto smere niečo uniklo a poradia iní.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Áno, prerušenie a nástup na MD nahlasuje na RLFO zamestnávateľ.

    Tebe dali to tlačivo podľa mňa z toho dôvodu, že do 15 dní od narodenia dieťaťa sa musiš prihlásiť na SP, aby za teba štát platil dôchodkové poistenie.

    Pezuma je offline (nepripojený) Pezuma

    Sládkovičovo Pezuma
    Podľa mojich informácií treba to poslať na sociálnu poisťovňu podľa miesta bydliska. Zamestnávateľ Ťa odhlásil a Ty sa musíš prihlásiť s tým, že za Teba bude platiť štát.

    Registracny list FO rovno z porodnice

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.