Zavrieť

Porady

Nezaradený majetok

Ahoj poraďáci, chcela by som vás poprosiť o radu. Pri kontrole účtu 042 som zistila, že nebol zaradený majetok, ktorý mal byť zaradený ešte v roku 2006. Môžete mi poradiť čo s tým môžem urobiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Obstaraný majetok sa zaraďuje až pri jeho uvedení do používania. Používal sa už v roku 2006 ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    účtovné odpisy doúčtuj - môžeš aj na 429, alebo na 551.9-účtovné odpisy 2006
    ..... a pre daňové odpisovanie eviduj rok 2006 ako prerušené odpisovanie, takže začneš odpisovať až od r. 2007.
    Nebude to celkom čisté, lebo v DPPO sa v tabuľke B zadáva údaj o výške prerušených odpisov.
    človiečik Vladimír Ozimý
    ahojte vraciam sa k problematike nezaradeného majetku:

    Jedna organizácia zistila že v majetku nemá zaradený majetok z roku 1988 ktorý zistila až v roku 2007 keď dokúpila zvyšnú časť areálu. Teraz ako to je z odpismi. Účtovať o tom bude ako 021/648? pretože v ustanovení zákona 595/2003 mám ustanovenie že vylúčené z daňového odpisovania sú inventúrne prebytky majetku...

    Sosa je offline (nepripojený) Sosa

    Sosa
    V apríli tohto roku firma kúpila stroj na spracovanie dreva. Obstaranie som účtovala 042/321. Bohužiaľ zmenila sa situácia pôvodného zámeru a stroj sa nevyužíva k dosiahnutiu príjmov. V tomto momente majitelia firmy nepočítajú s jeho predajom. Ako naložiť s touto položkou.
    Zaradím ho do majetku k 31.12., tým uvediem na správnu mieru hodnotu majetku firmy?
    A čo s odpisovaním - účtovným a daňovým v roku 2010?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak sa stroj ani neuviedol do používania, tak ho nechaj na 042.

    Sosa je offline (nepripojený) Sosa

    Sosa
    KEJKA Pozri príspevok
    ak sa stroj ani neuviedol do používania, tak ho nechaj na 042.
    Ďakujem za rýchlu odpoveď, prajem pekný večer.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.