Zavrieť

Porady

Môj 7 ročný syn je veľmi nepriebojný

Tento rok začal chodiť do školy. Vždy každému ustupuje,nevie si povedať svoje,miesto ttoho sa rozplače.Veľmi sa bojím,aby ho nezačali šikanovať,keď si to spolužiaci všimnú.Aj v škôlke ho bil jeden spolužiak.Dala som ho na futbal so zámerom že sa stane priebojnejším,baví ho to,ale zatiaľ žiadne výsledky.Nejde za loptou,keď sa k nemu náhodou dostane,rýchlo ju odkopne hocikde,len aby mu ju niekto nezačal brať.Rozplače sa aj keď na neho niekto skríkne,keď sa mu niečo nedarí...Neviem čo s ním mám robiť.Existujú nejaké tréningy na rozvoj sebavedomia a priebojnosti?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Co tak poradit sa s detskym psychologom? Mozno chyba vobec nie je v dietatku, pripadne je submisivnej povahy, tak z neho nikdy vodca nebude.
7 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
alaya1 Pozri príspevok
Co tak poradit sa s detskym psychologom? Mozno chyba vobec nie je v dietatku, pripadne je submisivnej povahy, tak z neho nikdy vodca nebude.
Veľmi dobrá odpoveď. Detská psychologička po rozhovore s dieťatkom ihneď bude reagovať a možno bude stačiť zo 10 sedení a dieťa nadobudne správne sebavedomie. Teda píšem o dobrej detskej psychologičke.
5 0
tomasjuve tomasjuve

tomasjuve je offline (nepripojený) tomasjuve

ja by som pochvalil autorku ze tieto veci sleduje a uvedomuje si ze do buducna je to celkom realny problem
0 0
varhola varhola

varhola je offline (nepripojený) varhola

alaya1 Pozri príspevok
Co tak poradit sa s detskym psychologom? Mozno chyba vobec nie je v dietatku, pripadne je submisivnej povahy, tak z neho nikdy vodca nebude.
Už som o tom premýšľala, asi to nakoniec urobím.K psychológovi posiela obvodná lekárka,alebo tam môžem ísť priamo?
0 0
varhola varhola

varhola je offline (nepripojený) varhola

terezamaria Pozri príspevok
Veľmi dobrá odpoveď. Detská psychologička po rozhovore s dieťatkom ihneď bude reagovať a možno bude stačiť zo 10 sedení a dieťa nadobudne správne sebavedomie. Teda píšem o dobrej detskej psychologičke.
Dúfam že takú nájdem...
0 0
varhola varhola

varhola je offline (nepripojený) varhola

tomasjuve Pozri príspevok
ja by som pochvalil autorku ze tieto veci sleduje a uvedomuje si ze do buducna je to celkom realny problem
Šikana je v dnešnej dobe veľmi reálna ,veď existuje už v škôlke
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
zapísať ho na karate, alebo iný šport, kde rozvíja nielen telo, ale aj ducha. Futbal je síce fajn, ale medzi 11timi spoluhráčmi sa môže ukrývať. Karate ho bude v neskorších fázach tlačiť na boj 1 proti 1, kde nebude mať únik a nebude môcť "loptu hneď kopnúť preč ako sa k nemu dostane".
3 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
varhola Pozri príspevok
Šikana je v dnešnej dobe veľmi reálna ,veď existuje už v škôlke
nie len v škôle, základnej škole ale aj na strednej a dokonca na vyššom odbornom štúdiu....
0 0
varhola varhola

varhola je offline (nepripojený) varhola

Dantess Pozri príspevok
zapísať ho na karate, alebo iný šport, kde rozvíja nielen telo, ale aj ducha. Futbal je síce fajn, ale medzi 11timi spoluhráčmi sa môže ukrývať. Karate ho bude v neskorších fázach tlačiť na boj 1 proti 1, kde nebude mať únik a nebude môcť "loptu hneď kopnúť preč ako sa k nemu dostane".
O karate som premýšľala tiež,musím byť veľmi opatrná,lebo keď sa môjmu synovi niečo nedarí,tak to jednoducho vzdá.Povie ja to neviem,to sa nedá,....Stále mu hovorím,že je šikovný a pod.,on mi na to povie:"No určite" A celkovo sa dosť podceňuje.Vôbec nerozumiem,kde sa to v ňom berie,vždy sme ho za všetko pochválili,povzbudzovali...
0 0
pafendorf pafendorf

pafendorf je offline (nepripojený) pafendorf

ja mam jednu knizku doma ako si vybudovat sebavedomie s celku zaujimava , su tam rozne cviky , ale asi sedemrocny syn by to necital v podstate vsetko sa toci len o pozitivnom mysleni a o viere v seba samom a motivacia je taktiez potrebna
0 0
smutok smutok

smutok je offline (nepripojený) smutok

Som bývalá zdravotná sestra,na invalidnom dochodku.V roku 2007 som stratila syna/22r./,mám dcéru 21 r.na VŠ.Mám dobrého manžela.Svoju rodinu milujem a som schopná pre nich aj...! ...viac
My sme mali ten istý problém s dcérou.Nám školská psychlogička poradila:šport áno,ale nie kolektívny.Takže chodila na šach a na plávanie.Bola v nich jednička.Šach jej pomohol aj pri výbere vysokej školy.Vyštudovala mat-fyz a je perfektná.Čo sa týka tej nepriebojnosti,niečo ostalo,ale vie v čom je dobrá a to jej stačí.Nám takisto. Želám veľa šťastia a trpezlivosti.
5 0
lienocka001 lienocka001

lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

ja si tiez myslim ze treba najst kruzok ale pre jednotlivca ... prip. aj uplne neico ine napr. mozno tanec, kreslenie prednes atd atd.. a najst mu tam kamarata a dovolit aby sa chodili k vam hrat v jeho domacom prostredi...
podla mna z neho neurobis ze sebavedomeho a tak lebo to asi nema v povahe.. ale uplne postaci ak bude mat svoju zalubu co ho bavi a par kamaratov
0 0
varhola varhola

varhola je offline (nepripojený) varhola

pafendorf Pozri príspevok
ja mam jednu knizku doma ako si vybudovat sebavedomie s celku zaujimava , su tam rozne cviky , ale asi sedemrocny syn by to necital v podstate vsetko sa toci len o pozitivnom mysleni a o viere v seba samom a motivacia je taktiez potrebna
Ako sa volá tá kniha? Však keby to malo pomôcť,prečítali by sme to spolu
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

varhola Pozri príspevok
Už som o tom premýšľala, asi to nakoniec urobím.K psychológovi posiela obvodná lekárka,alebo tam môžem ísť priamo?
Urcite tam mozes ist sama.Najskor chod sama, bez syna, na maly rozhovor. Najdi si psychologov napr. v tel.zozname, potom si prejdi web, ci nenajdes nejake hodnotenie, aky to je psychologh, pripadne ak mas znamych, ktori s tym maju skusenost, nech ti nejaku poradia.Alebo zadaj temu- Dobra detska psychologicka v ...../mesto/, tu na porade, ludia su to uzasni, urcite poradia.
Vies, psycholog moze pomoct, ale ajk to nema v povahe, hm...nikdy z neho vodca nebude.
5 0
varhola varhola

varhola je offline (nepripojený) varhola

smutok Pozri príspevok
My sme mali ten istý problém s dcérou.Nám školská psychlogička poradila:šport áno,ale nie kolektívny.Takže chodila na šach a na plávanie.Bola v nich jednička.Šach jej pomohol aj pri výbere vysokej školy.Vyštudovala mat-fyz a je perfektná.Čo sa týka tej nepriebojnosti,niečo ostalo,ale vie v čom je dobrá a to jej stačí.Nám takisto. Želám veľa šťastia a trpezlivosti.
Ja s ním asi naozaj budem musieť k tej psychologičke.Dala som ho na ten futbal,lebo mi to poradila moja známa,jej synovi to pomohlo,aby bol priebojnejší,Ale asi neplatí na každé dieťa to isté,je to určite veľmi individuálne,čo komu pomôže.Mne pomáhajú vaše rady,budem sa vedieť ľahšie rozhodnúť čo urobím. Díky
3 0
varhola varhola

varhola je offline (nepripojený) varhola

alaya1 Pozri príspevok
Urcite tam mozes ist sama.Najskor chod sama, bez syna, na maly rozhovor. Najdi si psychologov napr. v tel.zozname, potom si prejdi web, ci nenajdes nejake hodnotenie, aky to je psychologh, pripadne ak mas znamych, ktori s tym maju skusenost, nech ti nejaku poradia.Alebo zadaj temu- Dobra detska psychologicka v ...../mesto/, tu na porade, ludia su to uzasni, urcite poradia.
Vies, psycholog moze pomoct, ale ajk to nema v povahe, hm...nikdy z neho vodca nebude.
Dobrá detská psychologička v Nitre....Pozná niekto?
A inak ...ja nechcem aby z neho bol vodca,len sa bojím,aby mu spolužiaci neubližovali
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

A doma ako reaguje?Postaví sa Tebe alebo manželovi?A dovolíte mu postaviť sa proti Vám a vybojovať si svoje v rámci rodiny?Aký štýl výchovy je v rodine?Kto je dominantný,kto šefuje?
1 0
pafendorf pafendorf

pafendorf je offline (nepripojený) pafendorf

varhola Pozri príspevok
Ako sa volá tá kniha? Však keby to malo pomôcť,prečítali by sme to spolu
paul mckeane - okamzite sebavedomie tak sa vola ta knizka , samozrejme kazdy ma ine nazory na taketo knihy a neviem ci je idealna pre deti , ale ma nieco do seba
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
varhola Pozri príspevok
Tento rok začal chodiť do školy. Vždy každému ustupuje,nevie si povedať svoje,miesto ttoho sa rozplače.Veľmi sa bojím,aby ho nezačali šikanovať,keď si to spolužiaci všimnú.Aj v škôlke ho bil jeden spolužiak.Dala som ho na futbal so zámerom že sa stane priebojnejším,baví ho to,ale zatiaľ žiadne výsledky.Nejde za loptou,keď sa k nemu náhodou dostane,rýchlo ju odkopne hocikde,len aby mu ju niekto nezačal brať.Rozplače sa aj keď na neho niekto skríkne,keď sa mu niečo nedarí...Neviem čo s ním mám robiť.Existujú nejaké tréningy na rozvoj sebavedomia a priebojnosti?
...hm ...

Môj 7 ročný syn je veľmi nepriebojný
...a ak by to bolo opačne ???
Keby bol hyperaktívny ...to by bolo lepšie ???
Keby on bol bitkárom ...???

...myslím si , že v takomto veku sa len formovať začína človiečik ...

Nejak by som ešte toho psychoša do toho neťahal ...respektíve len rodičia by na ten pokec šli ...v pohode bez obvoďáka prijme , veď už ani tie výmenné lístky nie sú potrebné ( a aj v opačnom prípade sa dá ...)

paul mckeane - okamzite sebavedomie...stiahni si ...
http://www.uloz.to/4981430/paul-mcke...ebavedomie-rar
1 0
misstka misstka

misstka je offline (nepripojený) misstka

No viem že pre deti už v pubertálnom veku existujú aj kurzy asertivity, kde sa naučia povedať svoj názor a povedať nie, neviem či by niečo také existovalo aj pre také malé deti, ale ak aj nie, psychológ by možno vedel tomu trochu pomôcť napríklad aj prostredníctvom hier.
Ja by som skúsila najprv pedagogicko-psychologickú poradňu, sú v každom okresnom meste, poskytujú pomoc bezplatne a hlavne sa zameriavajú na deti v školskom veku a problémy spojené hlavne s návštevou školy, teda by mohli mať skúsenosti aj s takýmito deťmi, ktoré sa práve kvôli tej svojej nepriebojnosti stávajú často terčom šikany.
Ak nebudeš spokojná, skús vygoogliť nejakého dobrého psychológa v tvojom meste ako ti už bolo aj radené.
Každopádne, riešiť to treba, lebo je fakt, že kolektív detí veľmi citlivo vníma odlišnosti nejakého dieťaťa od nich ostatných a je jedno, či ide odlišnosti vo výzore alebo v správaní a vždy to vyústi do toho, že ostatná "väčšina" sa k takému dieťaťu správa inak ako k ostatným.
A tiež by ma zaujímalo, že či aj doma je taký alebo sa tak správa iba v prostredí a pri ludoch ktorých veľmi nepozná?
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať