Zavrieť

Porady

DPH a prevod szco na s.r.o.

Ahojte. Nasiel som tento clanok:
http://www.podnikam.webnoviny.sk/dan...eserocka/26664
pise sa tam ze sa da urobit prevod szco na s.r.o cez zmluvu o predaji podniku szco. . Ma s tym niekto skusenost? Ja som sa o tom este nepocul, to akoze IC DPH szco prejde na s.r.o. a s.r.o. uz netreba registrovat na DPH a platit zabezpeku? Ale ved s.r.o. bude mat najprv DIC, to sa zrusi? Nejako sa mi to nezda.
“ V prípade uzatvorenia zmluvy o predaji podniku, ktorou sa prevedie podnik živnostníka na novozaloženú „eseročku“,.................. v takomto prípade dochádza k registrácii k DPH zo zákona a predmetná skutočnosť sa daňovému úradu len oznámi. Daňový úrad musí tak vydať obchodnej spoločnosti do 7 dní osvedčenie o registrácii k DPH. „
Naposledy upravil martm001 : 03.05.13 at 17:33
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Daňový úrad musí tak vydať obchodnej spoločnosti do 7 dní osvedčenie o registrácii k DPH. „
    DU vydá sročke nové ičDPH
    mal si odcitovať aj toto
    Prílohou oznámenia je zmluva o predaji podniku, ktorá je titulom zákonnej registrácie.
    ===========
    Naposledy upravil KEJKA : 11.05.13 at 17:10

    DPH a prevod szco na s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.