Zavrieť

Porady

Zaujíma ma vaša odpoveď

Dobrý podvečer !
Chcel by som sa opýtať na váš názor voči môjmu predaju pozemku .
Trochu to objasním.Som spoluvlastníkom pôdy o výmere 10,5 ha presnejšie mám tam podiel 1/4.Je to Poľnohospodárske družstvo takže na viac ako polovici pozemku sú budovy, afalt proste spevnená plocha. Další môj spoluvlastník skúpil všetku časť (okrem mňa) Prestalo ho to baviť a tak pôdu chcem predať ... Nezostáva mi nič iné než sa prisposobiť i keď viem že na nájomnom by sa dali získať tie iste peniaze ako za predaj za pár rokov. Pozemok celý sa ma predať za 50 000€. No mne bude vyhradené 2,5ha v tom majetku kde niesu žiadne budovy proste iba tráva a mám dostať na ruku 8 000€ čo myslíte je to dobrý obchod čo dalej ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    nerozumiem, máš dostať 8 tis. eur a k tomu sa staneš výhradným vlastníkom 2,5 ha?

    máš 1/4 na všetkých nehnuteľnostiach, alebo iba na časti?

    píšeš nezrozumiteľne

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    ešte raz družstvo ako objekt sa skladá z pozemkov - parciel (prevádzkové objekty, pozemky pod nimi a priľahlé pozemky) a z pôdy, kde hospodárilo. Ty máš podiel 1/4 na každej jednej parcele okrem budov, alebo 1/4 iba na pôde? Ste podieloví spoluvlastníci?
    Družstvo - 10,5 ha plochy budovy cca 20 000 m2 ja mam podiel iba na pozemky čiže 10,5 ha mam 1/4 = 2,5 ha ... Ja mam byť vyplatený sumou 8 000 € a mám dostať 2-3 ha plochy ktorá sa nachádza v majetku no oni o to nemaju záujem ( tak prečo by som to odmietol ) Na tej ploche ktoru dostanem si odklada jedna firma material ktorá by mi ročne mala dávať cca 1500€ ...

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    Anonymous* Pozri príspevok
    Družstvo - 10,5 ha plochy budovy cca 20 000 m2 ja mam podiel iba na pozemky čiže 10,5 ha mam 1/4 = 2,5 ha ... Ja mam byť vyplatený sumou 8 000 € a mám dostať 2-3 ha plochy ktorá sa nachádza v majetku no oni o to nemaju záujem ( tak prečo by som to odmietol ) Na tej ploche ktoru dostanem si odklada jedna firma material ktorá by mi ročne mala dávať cca 1500€ ...
    už rozumiem Ako podielový spoluvlastník máš predkupné právo, asi ho nevyužiješ. 1/4 z 50 tis. je 12,5 tis. EUR, ty dostaneš za svoj podiel 8 tis. EUR + 2-3 ha pozemku, čo je necelá 1/3 výmery všetkých pozemkov. Pozemok ti môže prinášať v budúcnosti ďalší zisk.

    Podľa mňa to je slušná ponuka. Len si ošetri využitie tvojho pozemku, hlavne príjazdovú cestu a pod., aby si sa nemusel domáhať práva prejazdu, prechodu...

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    došlo k rozdeleniu pôdy alebo si vlastníkom 2,625/10,5? to je podstatné alebo ak sa jedná o spoločné vlastníctvo na LV tak ten pomer udáva že z každého cm2 ti patrí pôda v pomere uvedenom na LV
    Ano je to jasne keď som spoluvlastnikom že mam na každom cm 1/4 ale kedže moj spoluvlastnik to chce predať musiim sa prisposobiť pretože sám by som veľkú moc tam nemal kedže henten to chce zrejme hlavne pre dotácie som v podstate nutený to predať... Pozemok ktorý mi bude na majetku vyčlenený bude mať do 3ha je k nemu veľka brana zozadu taktičž prijazdova cesta od asfaltky ktorú si vysypala štrkom firma ktorá si skladuje na mojom pozemku suť ... Maju cez "moj" pozemok 80 m cestu 2,5 m široku až k panelom o rozmere 2000m2 ktore sa na mojom pozemku nachadzajú kde si ukladajú stavebnú suť ročne by mi mali dať 1500€ no rozmýšlam taktiež dopredu čo zo zvyškom pody nejako to zveladiť

    Zaujíma ma vaša odpoveď

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.