Zavrieť

Porady

MRP predfaktúra + faktúra- nováčik

Ahojte,
som tu na porade i v MRP JU Win úplný nováčik - samouk. Prosím o radu v mojom probléme. Skúšala som hľadať i na porade, len som nenašla presnú odpoveď.
Firma mi uhradila sumu xxx ako zálohu (vystavila som zálohovú faktúru) na zákazku. Po realizácii som vystavila faktúru (vyúčtovanie) a určitú časť nevyčerpanej sumy som poukázala firme späť. Absolútne neviem ako to v MRP zaúčtovať, skúšala som podľa jedného príspevku ako vystaviť predfaktúru + faktúru, ale nefunguje to.

Čo tiež urobiť v prípade došlej zálohovej faktúry na základe ktorej sumu uhradím, potom príde faktúra na sumu k úhrade 0,00 - nejde mi táto suma vložiť. Ďakujem za radu.
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
1. Vystavenie zálohovej faktúry.
2. Ikona Uhradiť - zadať č. 2 - Uhradiť predf. a vystaviť faktúru
3. Dáš sumu na úhradu, dátum, doklad (zaradiť fa aj do p. denníka)
4. Doplníš si údaje do denníka
5. Vyplníš faktúru (aj s typom DPH).
6. Dáš v denníku tú istú operáciu len bude mínusová a budeš už mať jeden riadok spravený.
6. Ak máš rozdielne sumy, tak Ti vznikne hodnota fa + alebo -.

V denníku si nájdeš dva zápisy. Jeden na predfaktúru s hodnotou zál.platvy a v druhom zápise bude fa - zálohová platba.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
dadka333 dadka333

dadka333 je offline (nepripojený) dadka333

ahojte, potrebovala by som pomoct, vystavovala som zalohovu fakturu v programe MRP jednoduche uctovnictvo, ktoru mi uz uhradili. teraz by som potrebovala vystavit fakturu s tym ze by tam bolo ze faktura bola uhradena zalohovou platbou a zostava k uhrade 0,-sk. ako to mam spravit?
dakujem
0 0
monnica monnica

monnica je offline (nepripojený) monnica

dadka333
ahojte, potrebovala by som pomoct, vystavovala som zalohovu fakturu v programe MRP jednoduche uctovnictvo, ktoru mi uz uhradili. teraz by som potrebovala vystavit fakturu s tym ze by tam bolo ze faktura bola uhradena zalohovou platbou a zostava k uhrade 0,-sk. ako to mam spravit?
dakujem

Ja som to robila tak, že som uhradila predfaktúru a vytvorila faktúru s tým, že som zadala tú sumu mínusom. Faktúra na úhradu vyšla nula, ale zostala mi svietiť červeným ako keby nebola uhradená. Neviem či to je správne. Vie niekto poradiť???
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Urobím takú istú ostrú zo zálohovej a keď dávam uhradiť zálohovú, zostanú obe uhradené. Na ostrú faktúru potom si dopíšem, že bola uhradená a priložím aj predfaktúru.
0 0
monnica monnica

monnica je offline (nepripojený) monnica

lenkak
Urobím takú istú ostrú zo zálohovej a keď dávam uhradiť zálohovú, zostanú obe uhradené. Na ostrú faktúru potom si dopíšem, že bola uhradená a priložím aj predfaktúru.
Ahoj, ahoj

Neviem si rady,

Vytvorila som predfaktúru na sumu 180 000,- pracujem v MRP Win
Za tri dni ju zákazník uhradil v hotovosti.
To znamená, že som potrebovala vytvoriť faktúru s úhradou 0,-
Urobila som to tak, že som išla do úhrad, vybrala som si položku
Uhradiť predfaktúru a vytvoriť faktúru.
Predfaktúra ostala uhradená a vytvoril sa aj zápis do peňažného denníka
samozrejme bez DPH pretože v predfaktúre DPH vyčíslené nie je.
Hneď na to ma hodilo do faktúr, priradilo číslo faktúry a proste som vytvorila faktúru takto :
151 260,50 19% 28 739,50 180 000,-
uhradená záloha -180 000 180 000,-

k úhrade 0,-


Dala som to vytlačiť a faktúra takto aj vyzerala. Zákazník odyšiel.

Ale ja mám problém s tým, že tá faktúra už v zozname faktúr mi zostala svietiť na červeno a v kolonke uhradiť je suma -180 000,-

A teraz neviem čo s tým mám to dať znova uhradiť ale to by bol dvojitý
zápis v peňažnom denníku alebo zadať úhradu len do zoznamu úhrad? čo by to urobilo?

A ešte jedna vec ak si dám vypočítať vo výstupoch DPH tak sa mi tam objavuje táto suma v kolonke pre oslobodenie od dane. No mám z toho chaoz Prosím poraďte niekto kto používa MRP Win prosím.
0 0
monnica monnica

monnica je offline (nepripojený) monnica

monnica
Ahoj, ahoj

Neviem si rady,

Vytvorila som predfaktúru na sumu 180 000,- pracujem v MRP Win
Za tri dni ju zákazník uhradil v hotovosti.
To znamená, že som potrebovala vytvoriť faktúru s úhradou 0,-
Urobila som to tak, že som išla do úhrad, vybrala som si položku
Uhradiť predfaktúru a vytvoriť faktúru.
Predfaktúra ostala uhradená a vytvoril sa aj zápis do peňažného denníka
samozrejme bez DPH pretože v predfaktúre DPH vyčíslené nie je.
Hneď na to ma hodilo do faktúr, priradilo číslo faktúry a proste som vytvorila faktúru takto :
151 260,50 19% 28 739,50 180 000,-
uhradená záloha -180 000 180 000,-

k úhrade 0,-


Dala som to vytlačiť a faktúra takto aj vyzerala. Zákazník odyšiel.

Ale ja mám problém s tým, že tá faktúra už v zozname faktúr mi zostala svietiť na červeno a v kolonke uhradiť je suma -180 000,-

A teraz neviem čo s tým mám to dať znova uhradiť ale to by bol dvojitý
zápis v peňažnom denníku alebo zadať úhradu len do zoznamu úhrad? čo by to urobilo?

A ešte jedna vec ak si dám vypočítať vo výstupoch DPH tak sa mi tam objavuje táto suma v kolonke pre oslobodenie od dane. No mám z toho chaoz Prosím poraďte niekto kto používa MRP Win prosím.

Nikto mi neporadí?
0 0
monnica monnica

monnica je offline (nepripojený) monnica

monnica
Nikto mi neporadí?

naozaj nie?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Toto si ako urobila?
uhradená záloha -180 000 180 000,-
0 0
monnica monnica

monnica je offline (nepripojený) monnica

lenkak
Toto si ako urobila?
uhradená záloha -180 000 180 000,-
Nerozumiem??!
0 0
monnica monnica

monnica je offline (nepripojený) monnica

monnica
Nerozumiem??!

Potrebujem pomoc s týmto problémom
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Citujem Ťa:
Urobila som to tak, že som išla do úhrad, vybrala som si položku
Uhradiť predfaktúru a vytvoriť faktúru.

Pokiaľ spravíš tento krok, už potom sa nedáva
"uhradená záloha -180 000 180 000,-"
ale nahráš faktúru so sumami, a oni sa Ti obe označia ako uhradené.
A ty si potom vytlačíš fa vo výstupoch:Predloha 08- Faktúra s odpočtom zálohy.
A faktúra sa Ti vytlačí s nulou.
0 0
monnica monnica

monnica je offline (nepripojený) monnica

lenkak
Citujem Ťa:
Urobila som to tak, že som išla do úhrad, vybrala som si položku
Uhradiť predfaktúru a vytvoriť faktúru.

Pokiaľ spravíš tento krok, už potom sa nedáva
"uhradená záloha -180 000 180 000,-"
ale nahráš faktúru so sumami, a oni sa Ti obe označia ako uhradené.
A ty si potom vytlačíš fa vo výstupoch:Predloha 08- Faktúra s odpočtom zálohy.
A faktúra sa Ti vytlačí s nulou.

Veľmi pekne Ti ďakujem si super:p
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Za málo .
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

viete mi povedat ktory uctovni pripad pri uhrade predfaktury a faktury sa uctuje ako nepenazny?
Mam predfakturu 1690 uhrada z uctu
a Fakturu 1000
celkom je to 2690

uhrada predfaktury je nepenazna a ide do VNZD?
a ktora operacia je je uhrada z uctu? ak ju nahodim do tej druhej operacie co sa mi tam nuluje uhrada zalohy tak mi neostane na ucte nic
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

moj nazor osobne je:

predfaktura, ked ju zaplatis - musi to byt penazna operacia, pretoze ti peniaze odbudnu z uctu resp. z pokladne, dala by som ju neovlyvnujuci zaklad dane, kedze nemam riadny doklad a navyse ak si platca dph tak nevies ani ZD a DPH
napr. kod 39 , suma 1190 Sk

ked pride fa - zauctujem nepenaznou operaciou minusom to neovplyvnujuce zaklad dane t.j. kod 39, sumu 1190 minusom (aby ti to vypadlo), a potom dalsi riadok rozdelenie podla DPH na ZD 1000 Sk, 190 Sk DPH a povedzme zauctujem na kod 25 samozrejme nepenaznou operaciou.
Ak Ti vo fakture vychadza este nieco doplatit - tak to doplatis a to je uz samozrejme penazna operacia.
0 0
aamaterka aamaterka

aamaterka je offline (nepripojený) aamaterka

ahojte vsetky znalci MRP
pustila som sa asi do velkeho neznameho...zacala som si viest v uctovnictve vo svojej novej firme a hned niekolko problemov. asi to nie je az take lahke.viete mi niekto popisat presny postup zaevidovania predfaktury, faktury. Hlavne postup ze kam mam co zaucovat.....bo ja to robim takto:
Vystavim si predfakturu na sumu 1500.
Potom dam uhradit predFA a vystavit Fa.
Naskoci okno uhrada a dam uhradit 1500 k datumu kedy mi peniaze odisli z uctu. a v denniku dam zapis 39 - naklady NZD a ze to islo z uctu.
potom vystavim fakturu
dalsie okno naskoci uhrada.....tam uz je jeden zapis s minus 1500
nahodim dalsi riadok a tam to zauctujem ze napr. 25 - prevadzkova rezia....kam to patri. a Dam ze je to nepenazne.
No a dalsie okno uhrada ked mi naskoci uz je tam len 0. tak to len potvrdim ale to nezaeviduje nikam.
Aky je spravny postup.... prosim poradte.....lebo pri tomto mojom postupe mi vznika to ze na ucte mam 0.
Ak to viete, tak ocenim Vasu radu
0 0
aamaterka aamaterka

aamaterka je offline (nepripojený) aamaterka

uz som to pochopila, nasla chybu....hehe
ale na niecom som sa zasekla. Mam prijatu zalohu na poskytnutie sluzby....vystavila som predfakturu a zauctovala prijem penazi od klienta.
Ale klient odstupil a tak ziadal vratenie penazi. Povodna cena predfa bola 1200, tolko prislo aj na ucet, ale po dohode sa vratilo iba 1000.....zauctovala som to ako storno predfaktury a 12OOkorun ktore boli predtym 19 - prijmy NZD som minusom znizila o sumu 1000. Kam zauctovat tych zvysnych 200 ked mi pri storno fakture ich ukazuje minusom
stretli ste sa s nicim takym?
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

a ako sa to zauctuje je ked to na prelome rokov...predfaktura v novembri aj uhradena a sluzba dodana v januari a aj doplatena faktura?
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

viete mi prosim vas poradit ako mam zauctovat predfakturu? ked mi prisla uhrada za predfakturu v decembri na bezny ucet je to zdanitelny prijem ci nie?
zdanuje sa to az ked je dodana sluzba? teda to dam v roku ako nedanovy prijem? a az v novom roku ked dodam sluzbu bude danovy prijem?
0 0
lipe lipe

lipe je offline (nepripojený) lipe

odpoveď pre zuzanask
podľa mňa je to zdaniteľ.príjem a dňom prijatia platby vzniká povinnosť
odviesť aj DPH podľa § 19 ods.4
Naposledy upravil lipe : 30.01.07 at 21:00
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať