Zavrieť

Porady

MRP predfaktúra + faktúra- nováčik

Ahojte,
som tu na porade i v MRP JU Win úplný nováčik - samouk. Prosím o radu v mojom probléme. Skúšala som hľadať i na porade, len som nenašla presnú odpoveď.
Firma mi uhradila sumu xxx ako zálohu (vystavila som zálohovú faktúru) na zákazku. Po realizácii som vystavila faktúru (vyúčtovanie) a určitú časť nevyčerpanej sumy som poukázala firme späť. Absolútne neviem ako to v MRP zaúčtovať, skúšala som podľa jedného príspevku ako vystaviť predfaktúru + faktúru, ale nefunguje to.

Čo tiež urobiť v prípade došlej zálohovej faktúry na základe ktorej sumu uhradím, potom príde faktúra na sumu k úhrade 0,00 - nejde mi táto suma vložiť. Ďakujem za radu.
Usporiadat
JAJAMM JAJAMM

JAJAMM je offline (nepripojený) JAJAMM

pusinka
Ahojte,
som tu na porade i v MRP JU Win úplný nováčik - samouk. Prosím o radu v mojom probléme. Skúšala som hľadať i na porade, len som nenašla presnú odpoveď.
Firma mi uhradila sumu xxx ako zálohu (vystavila som zálohovú faktúru) na zákazku. Po realizácii som vystavila faktúru (vyúčtovanie) a určitú časť nevyčerpanej sumy som poukázala firme späť. Absolútne neviem ako to v MRP zaúčtovať, skúšala som podľa jedného príspevku ako vystaviť predfaktúru + faktúru, ale nefunguje to.

Čo tiež urobiť v prípade došlej zálohovej faktúry na základe ktorej sumu uhradím, potom príde faktúra na sumu k úhrade 0,00 - nejde mi táto suma vložiť. Ďakujem za radu.
0 0
Peter_B Peter_B

Peter_B je offline (nepripojený) Peter_B

Takto uctujem prijate zalohove faktury v JU:

1) nahodim predfakturu na celu sumu, neovplyvnujuce DPH a dam uhradit do penazneho dennika ako neovplyvnujuce zaklad dane
2) pride mi faktura, z predfaktury vytvorim fakturu - danovy doklad, kde tu celkovu sumu opravim = rozpisem na zaklad dane a dan, vyberiem typ DPH, tato faktura sa oznaci ako uhradena v sume tej zalohovej faktury (automaticky)
3) v denniku preuctujem nepenaznou operaciou k 31.12. zaklad dane z neovplyvnujucich ZD napr. do rezie.

Takto sa mi dostane DPH do priznania kedy ma a vydavky OZD su tiez spravne. Nepenaznou operaciou k 31.12. preto lebo nepenazne by sa mali robit ku 31.12. .

A este doplnim ze tento system je v MRP Win ktory pouzivam uplne zle vymysleny a mohli to nejako prehladnejsie prepracovat.
0 0
Branjo Branjo

Branjo je offline (nepripojený) Branjo

Ahojte Poraďáci,
je mi jasné ako v MRP JU, prepojiť predfaktúru s faktúrou, no neviem ako medzi nich "zakomponovať" faktúru za prijatú platbu, ktorú je potrebné vystaviť v prípade, že doba medzi úhradou a odovzdaním zakázky, diela, presiahne 15 dní.

Zaujímalo by ma ako v takýchto prípadoch postupujete vy?

Dakujem
0 0
Branjo Branjo

Branjo je offline (nepripojený) Branjo

Ahojte Poraďáci,
je mi jasné ako v MRP JU, prepojiť predfaktúru s faktúrou, no neviem ako medzi nich "zakomponovať" faktúru za prijatú platbu, ktorú je potrebné vystaviť v prípade, že doba medzi úhradou a odovzdaním zakázky, diela, presiahne 15 dní.

Zaujímalo by ma ako v takýchto prípadoch postupujete vy?

Dakujem
0 0
danse danse

danse je offline (nepripojený) danse

Dobry den,

ja by som sa chcela poradit. Uctujem v MRP jednoduchom uctovnictve a som platca DPH.

Zakaznikovi som vystavila predfakturu na objednany tovar, s tym ze mu tovar bude dodany v priebehu 6 tyzdnov. Predfa uhradil cca. 11.9 ale tovar mu budem posielat az v oktobri. Ako mam to mam zauctovat- platbu predfa? Ako uhradu predfa a potom ako z toho vystavim fakturu tak, aby sa suma neznasobila?( Fakturu este nebudem vystavovat, kym nemam tovar) Mohli by ste mi prosim poradit, ako postupovat?

A este sa chcem opytat:

Nakup kanc. potrieb, PHM a pod. uhradzam casto kartou, ale platba z uctu mi odide az o 3-4 dni. Je spravne, ked to uctujem s datumom odidenej platby a nie s datumom na pokladnicnom blocku?

Dakujem za odpoved

Daniela
0 0
danse danse

danse je offline (nepripojený) danse

Dobry den,

potrebovala by som poradit. Uctujem v jednoduchom uctovnictve MRP.
V decembri som dostala v roznych dnoch 3 predfaktury od jednej firmy, ktore som aj v rozne dni v decembri 2008 uhradila.

Teraz mi prisla jedna spolocna faktura k tym 3 predfakturam.

Viete mi poradit, ako mam postupovat v uvedenom jednoduchom uctovnictve ?

Pri jednej predfa a fa to robim tak, ze pri uhrade predfa zvolim moznost c.4 -vystavit fa a oznacit predfa ako uhradenu. Ale teraz naozaj neviem, ako mam postupovat.

Dakujem velmi pekne za odpoved a dobru radu.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
3 predf = 1fa? Neboli to len dodacie listy, potom sa to dalo riešiť zbernou fa.
Už si predf uhradila, máš ich v denníku?
0 0
danse danse

danse je offline (nepripojený) danse

Ja len teraz uctujem december, Predfaktury mam nahodene medzi prijatymi predfakturami a teraz mi prisla ostra faktura 1 k vsetkym 3 predfakturam. Este nemam nic zauctovane v denniku.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
máš napr. možnosť pokiaľ ešte nemáš nič v denníku, jednoducho si zadáš na tieto predf, že sú uhradené bez zápisu do denníka a nahodíš tú jednu ostrú fa ako novú fa, nie z predf.
Túto fa potom budeš postupne uhrádzať podľa zálohových platieb.
0 0
danse danse

danse je offline (nepripojený) danse

Dakujem velmi pekne, tak som to tak urobila.
Ake jednoduche:-))) A clovek si tu ide hlavu roztrhnut, ze ako to urobi. Ja mam tendencie robit vsetko co najzlozitejsim sposobom...

Pekny vikend.

Daniela
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať