Zavrieť

Porady

Likvidácia - daňové priznanie DPH, DPzMV, Prehlad

Ahojte
Naša firma sa ruší s likvidáciou od 01.12.2012. Konateľ rieši. Sme štvrťročnými platiteľmi DPH. Viete mi poradiť ako mám spraviť daňové priznanie k DPH? Za október a november sme ešte mali zopár dokladov. Teraz neviem či mám spraviť jedno riadne štvrťročné DP a čo s decembrom? Doklady tam nemáme.
Mali sme aj auto do oktobra. Mám spraviť riadne DPzMV.
Plus konateľ je stále prihlásený v SP k nepravidelným príjmom teraz za december mám poslať prázdny výkaz? Zo zdravotnej sme ho odhlásili. Ani z Du sme neodhlásili firmu lebo ešte konateľ možno dostane odmenu za likvidáciu. Mám poslať za december prázdny prehlad do DU.
Prosím poraďte. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    firma sa síce ruší, ale ešte nezanikla. Bude to "firma" v likvidácii /od 1.12.2012/.
    takže k 30.11.2012 robíš mimoriadnu účtovnú závierku, DPH za oktober, november, všetky výkazy,......ako riadna UZ.
    Vo vestníku ste vstup zverejnili?
    zmeny v OR sú zapísané? kto je likvidátor?

    nemalex je offline (nepripojený) nemalex

    nemalex
    ďakujem

    likvidáciu rieši konateľ na základe podkladov ktoré dostal od právnika, v or som pozeral nie je tam nič o likvidácii,

    Takže robím ako klasický rok len uzávierka je k 30.11.2012

    A prosím Ťa ako je to s decembrom. za december tiež robím výkazy do SP, a Prehľad aj keď sme už v likvidácii?. A DPH priznanie iba za december tiež musím spraviť( a keď ano potom ako označím DP aby vedeli, že som v likvidácii a podávam iba za december)? Potom by som mal asi poslať za okt+nov a v ďalšom daňovom priznaní za december daňové priznanie

    dakujem vopred

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    obrátte sa na toho právnika, treba urobiť korektné kroky súvisiace so vstupom do likvidácie.

    RUZ sa robí za obdobie likvidácie ku dňu jej skončenia.

    nemalex je offline (nepripojený) nemalex

    nemalex
    ďakujem. práve som volal konateľovi čo je s tou likvidáciou, že právnik to rieši. Mňa najviac trápi to DPh priznanie asi budem musieť zájsť na DU kvôli info . snáď mi dobre poradia

    náhodou niekto nemá s tým skúsenosti?

    Likvidácia - daňové priznanie DPH, DPzMV, Prehlad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.