Zavrieť

Porady

Co obnasa praca na DIC?

Ahojte,
Rada by som sa s Vami poradila, kedze tato tema je pre mna nova a myslim si, ze sa tu urcite najde niekto, kto ma skusenosti.
Mam moznost pracovat na DIC v jednej znamej poistovni. Neviem ale co predne to obnasa. Odvadzam peniazky do zdravotnej poistovne a dalej? Ako je to s danovym priznanim? Co ak ostanem tehotna, materska/rodicovska? Pripadne pridem o pracu?
Otazky mozno pre niekoho nezmyselne, ale potrebujem detail.
Vopred dakujem za Vase odpovede :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Povinným platiteľom odvodov do SP, ak budeš podávať DP v riadnom termíne do 31.3.2018, sa stanes od 1.7.2018 v prípade, ak tvoj príjem do konca roku 2017 presiahne sumu 5472€.
    Pre vznik nároku na materské potrebuješ 270 kal.dni nemocenského poistenia v posledných dvoch rokoch.Ak nástupná materskú plánuješ skôr ako na jar 2019 a doteraz si žiadne nemocenské poistenie nemala, prihlás sa na celý balík poistenia ako dobrovoľne poistená osoba

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    No, najskôr čo sa týka práce, budeš lákať ľudí na "super poistky" /ale asi iba pre poisťovňu...
    K Tvojim otázkam :
    1/ áno, budeš si platiť zdravotné odvody sama
    2/ daňové priznanie si budeš musieť podávať každý rok a to typ B
    3/ po roku po daňovom priznaní podľa príjmu Ti vyjde buď platiť aj sociálne poistenie, alebo nie
    4/ ak si budeš platiť SP máš po určitej dobe nárok na platenú MD, RD...
    5/ ak prídeš o prácu, zrušíš si DIČ a budeš nezamestnaná
    kopretinka a ja ešte dodám,že ťa nebudú platiť fixom,ale dostaneš len toľko,koľko zmlúv urobíš.....a ak niekto zmluvu zruší,tak budeš musieť odmenu za zmluvu vrátiť.....takže super robota toto je....

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    1. Do zdravotnej poisťovne budeš prvý rok odvádzať preddavky na poistné z minimálneho vymeriavacieho základu, následne podľa podaného daňového priznania ti dopočíta poisťovňa koľko máš doplatiť a určí ti nové preddavky.

    2. Daňové priznanie budeš podávať Konkrétne typ B. A to do 31.03. príslušného roka ak nenudeš mať predĺženú lehotu do 30.06. príslušného roka a to konkrétne typ B.

    3. AK tvoj príjem za rok dosiahne aspoň 5298 Eur,, budeš od ďalšieho roka povinne platiť aj sociálne poistenie.

    4. Ak by si ľa na materskú, tak zdravotné poistenie v tom čase čo do preddavkov sa znižuje o 50 percent.

    5. Ak prídeš o túto činnosť, závisí od toho či ostaneš na materskej, alebo či budeš mať iný zdroj zdaniteľných príjmov atď..
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Suma 5298€ platí pre príjem v roku 2016. S odpoveďou v bode 4 nesúhlasím
    profesional Áno, na rok 2017 už je vyššia, v tom máš pravdu.
    veronikasad A odpoveď k preddavkom je celkom nesprávna. Opravís sa? (Neuzitocne nedávam)
      zbaliť

    Co obnasa praca na DIC?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.