Zavrieť

Porady

Odpisy v JÚ

Zdravim vsetkych trapiacich sa ...
Chcem vas poprosit o radu, co sa tyka odpisov v JU. Som v tomto absolutne mimo, takze na mna treba pomaly a zrozumitelne
V r. 2004 som dostala prispevok na zacatie zivnosti od UP a ESF, ktory som vzapati aj precerpala na zakupenie PC v celkovej vyske cca 37.000 Sk. De facto islo vlastne len o samotny pocitac a softver, kedze zbytok som mala vlastny a pouzitelny. Tento som zaradila do majetku a neskor som potom dokupila dalsie vybavenie (reproduktory, tlaciaren), vsetko v cene daleko pod 30.000 Sk. Ale akosi som zabudla na odpisy za ten pocitac (no uz len to samotne slovo fuj )...
Co s tym teraz? Ako to ovplyvni DP za r. 2004 a ako to mam zakomponovat do toho za r.2005, ked navyse chcem prejst od r. 2006 na paus. vydavky, cize musim upravit ZD o vsetky pohladavky a zavazky?
A este jedna otazocka... Nema niekto nahodou potvrdenu informaciu, ci sa takyto prispevok od UP a ESF v r. 2004 povazoval za prijem a vydavok ovplyvnujuci alebo neovplyvnujuci ZD?
Dakujem krasne za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Príspevok je príjem neovplyvňujúci ZD a tak isto jeho využitie /nákup PC/ je výdavok neovplyvňujúci ZD. Teda odpisy neúčtuješ.

    Lula je offline (nepripojený) Lula

    Lula
    Dakujem pekne, v taku nejaku odpoved som dufala ;o)
    Mala som totiz dost protichodne info ohladom toho, ci ten prispevok z ESF bol alebo nebol v r. 2004 VOZD.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.