Zavrieť

Porady

ODPISY V OMEGE

Ahojte, mám momentálne problém s odpismi v OMEGE.
Začali sme účtovať od 01/05 v OMEGE a chcela som si zaevidovať majetok.
Majetok som v programe spätne obstarala, zaradila a podľa príručky do konca roka 2004 zapísala jednou sumou odpis za predchádzajúce roky pomocou ručného zadania. Skontrolovala som zostatkové ceny s hlavnou knihou a spravila (podľa príručky uzávierku za minulý rok). Všetko pekne sedelo, len keď som si potom zadala UO=DO, tak v roku 2005 sa mi účtovné odpisy vypočítali za každý mesiac rozdielne(t.j. 1-8.mesiac 1361 Sk, 9.-11.mesiac 1072 a za 12.mesiac dokonca -1245 Sk) Keď ich za celý rok spočítam, tak celková suma je správna a rovná sa daňovému odpisu. Na ďalšie roky sú už odpisy v jednotlivých mesiacoch vypočítané rovnomerne.
Spravila som niekde chybu, alebo to tak môže byť?Viete mi prosím niekto poradiť? (ha-ha, ešte sa to aj rýmuje...)
Odpisy si tak-či tak účtujem samostatným ID za všetky majetky naraz (nie automaticky), ktorý natvrdo zadávam, len mi teraz mesačne tie UO nesedia.
Diki moc za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Renatka je offline (nepripojený) Renatka

    Renatka
    Ja idem 29.6.2005 na školenie Omegy ohľadne majetku. Tam si to nacvičíme aj so všetkým. Pá

    UCET je offline (nepripojený) UCET

    UCET
    Renatka
    Ja idem 29.6.2005 na školenie Omegy ohľadne majetku. Tam si to nacvičíme aj so všetkým. Pá
    Ja tiež vyzerá, že sa tam budú podrobnejšie venovať majetku a hlavne automatickým predkontáciam. To Vám poviem super vec to keď viete využívať tak účtovanie kombička. Vrelo odporúčam ísť na to školenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.