Zavrieť

Porady

aké mám práva??

Chcem sa opýtať či mám právo nahliadnuť do svojho spisu na úrade sociálnych vecí a rodiny. Ak áno tak kedy a za akých podmienok. Ak áno, ktorý zákon to upravuje? Parafraf, odstavec atd...... Majú pracovníčky sociálky právo odmietnuť mi to? Môžem si vyhotoviť fotokópiu? A ešte môžem sa sťažovať na vedúcu úradu že je voči mne zaujatá a prenáša do svojej práce svoje náboženské presvedčenie? ( adventisti 7 dňa) Ak áno aký môže mať za to vlastne postih? A aký je postih za to že prekročí svoje právomoci resp. poskytne súdu pri predbežnom opatrení len podklady ktoré sama uzná za vhodné??
Naposledy upravil Dr.coldrex : 20.10.13 at 09:51
9 komentárov     zbaliť
Mila123 nedá mi......ty sa liečiš iba coldrexom? chcelo by to psychofarmaká,,,.....
Dr.coldrex To je nick ešte z azetu...nenapadlo ma nič lepšie
avalik v akej veci je vedeny spis?
Dr.coldrex Avalik ide o moju priateľku a je to trošku zložité. Ide vlastne o to že stará matka (priateľkina mama) sa pokúša o zverenie do starostlivosti jednej dcéry mojej priateľky. Aj keď detí má viac ide jej leno o jedno vnúča podla návrh na predbežné opatrenie a súd jej vyhovel. Návrh bol totiž plný lží, poloprávd, ohovárania a prekrútených či zveličených faktova aj keď je to tak Zvolenský súd jej vyhovel. Vedúca sociálky a priateľkina mama sú veľké kamarátky a na moju priateľku má spadnuté lebo odišla zo zboru a nežije podľa ich zásad takže súdu poskytli prakticky len to čo im vyhovovalo. Spisy a posudky ktoré hovoria v jej prospech zamlčali. Navyše mala komplikované manželstvá a skoro všetky jej deti majú poruchy právania či iné diagnózy. ADHD, epilepsia, disgrafia, dislexia atd....Keď im povedala že sa poradí z právnikom zľakli sa a snažia sa ju od ďalšieho postupu odhovoriť lebo vedia že prekročili svoje právomoci takže v skratke toľko
avalik no v tomto pripade by bolo lepsie vyuzit sluzby pravnika - samozrejme konat v zaujme dietata, nizsie si uz dostal link na OSP
misoft Pokiaľ je vedené nejaké súdne konanie, máš právo nahliadnuť do spisov a taktiež si prezrieť všetky dôkazy, teda aj všetky spisy, týkajúce sa tvojej osoby aj zo SP! Sú to síce ich papiere, ale vedené na tvoju osobu.
V prípade, že SP odmietne poskytnúť, obráť sa na predsedu súdu s tým, že protistrana zatajuje/zamlčuje dôkazný materiál a teda je voči tebe vedené zmätočné konanie. Môžeš teda požiadať i predsedu súdu, aby vydal nariadenie, aby SP PREDLOŽILA všetky doklady, ktoré sa týkajú tvojej osoby. Ak by opäť nekonali - to by SP stálo veľa - neuposlúchnutie súdu, pohŕdanie súdom = pokuta jak hrom.
Dr.coldrex Misoft ďakujem zatiaľ najlepšia odpoveď ktorá pomohla. A viete mi niekto povedať ktorý zákon o tom hovorí??? Prípadne paragraf atd??? A ešte, môže môja priateľka žiadať aby som bol pri tom aj Ja ako svedok???? Alebo ma môže SP vykázať lebo sa nejedná o moje deti?
misoft Občiansky súdny poriadok 99/1963 §44 ods.1, 2.
Dr.coldrex ďakujem :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    marjankaj "Tiež si myslím, že by to bolo lepšie zveriť právnikovi.
    Aj keby si perfektne vedel pravidlá tenisu, tak Nadal z teba ťažko bude. Ani na Cibuľkovú stačiť nebudeš a ani na nejakého juniora.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Mám len pár otázok:
    - koľko rokov má dieťa?
    - šlo k starej matke dobrovoľne?
    - nebude mu tam lepšie?
    - podieľaš sa aj ty na výhove priateľkiných detí, bývaš s nimi?

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Zažila som, čo s dieťaťom urobila víťazná bitka starej mamy nad mamou - až v dospelosti sa syn dozvedel, že starká zatajovala matkin záujem aj návštevy. Chalan túžil po mame a súrodencoch a bránil sa, ako vedel - žiaľ, poruchami správania. Nie všetky prípady sú rovnaké, ale ak dieťa samé nechce ísť k starej mame, treba oň bojovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.