Zavrieť

Porady

Zmena priezviska u dietata

Dobrí deň, prosím Vás, viete mi niekto poradiť ohľadom zmeny priezviska dieťaťa? Máme s priateľkou štvorročnú dcéru a v pôrodnici jej napísali priezvisko po matke.Nakoľko nechceme aby sa naša dcéra volala po bývalom manželovi priateľky vybrali sme sa na matriku a tam sme dostali jednoznačnú odpoveď že pokial sa nezosobášime tak nieje možná zmena priezviska po otcovi ( ktorý je riadne zapísaný v rodnom liste dieťaťa ). Za pomoc vopred ďakujem.
Naposledy upravil arizona : 02.03.12 at 20:04
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    dá sa to- ale iba súdnou cestou...,to nieje len tak na ohlásenie na matrike, také jednoduché to nieje...

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Biologický otec môže robiť prieky keď riadne platí a prejavuje záujem o dieťa........
    Ale dobre si to rozmysli s osvojením, lebo pri prípadnom rozvode si uvedomíš že platíš na cudzie dieťa. Jeden tu už plakal, len som zabudla názov témy.
    ihBony tu ide o moju dcéru

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    hubatá Pozri príspevok
    Biologický otec môže robiť prieky keď riadne platí a prejavuje záujem o dieťa........
    Ale dobre si to rozmysli s osvojením, lebo pri prípadnom rozvode si uvedomíš že platíš na cudzie dieťa. Jeden tu už plakal, len som zabudla názov témy.
    si zle pochopila otázku zadávateľa..

    Zmena priezviska u dietata

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.