Zavrieť

Porady

Živnostníci - JÚ alebo PÚ ???

Vraciam sa ešte raz k téme vedenia účotvníctva po 1.1.2005. Na stránke zbierka.sk som zatiaľ žiadnu novelu zákona o účtovníctve nenašiel. Alebo som zle hľadal? Potrebujem si to overiť na nejakej stránke nejakej vládnej inštitúcie. Ak viete prosím poraďte. Článok s novín mi nestačí ako dôveryhodná informácia. Tak som zatiaľ na vážkach či viesť to podvojné účtovníctvo alebo nie po 1.1.2005. Za odpovede ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    novela bola, podľa diskusií na Porade, schválená vo štvrtok, resp. v piatok a do zbierky zákonov ešte nebola "poslaná". Takže vydrž taký týždeň, dva a ak bude zverejnená, tak to na www.zbierka.sk nájdeš :-)))

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Toto mi v piatok prislo mailom:Vážení zákazníci,

    dovoľujeme si Vás upozorniť na aktuálnu legislatívnu zmenu týkajúcu sa živnostníkov:

    parlament SR rozhodnutím zo dňa 9.9.2004 zrušil živnostníkom - platiteľom DPH účtujúcim v sústave jednoduchého účtovníctva povinnosť prejsť od 1.januára 2005 na účtovanie v podvojnom účtovníctve. Toto rozhodnutie akceptovalo aj Ministerstvo financií SR.

    Podrobnejšie informácie o tejto aktuálnej téme nájdete na stránke www.epi.sk v deň zverejnenia úpravy v Zbierke zákonov. Všetci registrovaní užívatelia www.epi.sk budú informovaní aj e-mailom (registrácia je bezplatná, umožňuje prístup k bezplatným informáciám na EPI).

    Právny predpis, upravujúci túto problematiku, si budete môcť v rovnakom čase pozrieť na www.epi.sk bezplatne v informačnom boxe Práve vyšlo (na stránke je umiestnený vpravo).

    S pozdravom

    Živnostníci - JÚ alebo PÚ ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.