Zavrieť

Porady

Účtovanie stravných lístkov - rozpočtová organizácia

Z VÚC nám prišiel postup účtovania stravných lístkov:

1. nákup strav.lístkov : 213/321 - strav.lístky
518/321 - provízia
321/222 637014 - výdav.účet

2. výdaj strav.lístkov: 527/213 - príspev.zamestnávateľa
472/213 - príspev.zo soc.fondu
335/213 - zamestnanec

Toto účtovanie som pochopila.

3. úhrada strav.lístka zamestnancom: 331/335 - zrážka zo mzdy
a následne preúčtovanie: 222 637014/222 611

4. prevod finanč.prostr.zo soc.fondu na výdav.účet: mesačná refundácia

261/221 - účet SF
222 637014/261

Tomuto nerozumiem. V podstate pri 3. bode sa účet 222 637014 vynuluje, ak som dobre pochopila a tak v čerpaní 222 EK 637014 bude nulová.
A ak ešte zúčtujem 4. bod, tak na strane MD účtu 222 637014 bude dvarkát účtované za stravné lístky. Nejak mi ten postup nesedí.

Naša organizácia dáva príspevok zo SF na príjmový účet, nie na výdavkový.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    1. nevynuluje sa ti, lebo to preúčtovanie urobíš len vo výške pohľadávky voči zamestnancom. Zostatok na 637014 tvorí príspevok zamestnávateľa.
    2. prečo dávate príspevok zo SF na prijímový účet.Zbytočne sa ti tak komplikuje robota. Tak je to správne,ako to máš v 4. (len podotýkam 222 na MD nikdy nedávaj,lebo sa ti zdupľuje - radšej mínusom na D)

    Rubrika je offline (nepripojený) Rubrika

    som žena ako každá iná :) Rubrika
    1. nevynuluje sa ti, lebo to preúčtovanie urobíš len vo výške pohľadávky voči zamestnancom. Zostatok na 637014 tvorí príspevok zamestnávateľa.
    --- Aha, tak mi tam ostane suma od zamestnávateľa.


    2. prečo dávate príspevok zo SF na prijímový účet.Zbytočne sa ti tak komplikuje robota. Tak je to správne,ako to máš v 4. (len podotýkam 222 na MD nikdy nedávaj,lebo sa ti zdupľuje - radšej mínusom na D)

    Ako to mám dať mínusom na strane D ? Keď je to prevod medzi účtami cez účet 261 ? Najprv z účtu SF - 261/221
    na výdav.úč. 222 637014 /261
    toto mi nesedí, tento postup.

    Aj moja predchodkyňa účtovala aj stravné za mesiac aj príspevok zo SF na príjmový účet. Na začiatku mesiaca robím tvorbu SF z výdavkového účtu na účet SF a potom určitú čiastku ako príspevok zo SF preúčtujem na príjmový účet.

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    Rubrika Pozri príspevok
    1. nevynuluje sa ti, lebo to preúčtovanie urobíš len vo výške pohľadávky voči zamestnancom. Zostatok na 637014 tvorí príspevok zamestnávateľa.
    --- Aha, tak mi tam ostane suma od zamestnávateľa.


    2. prečo dávate príspevok zo SF na prijímový účet.Zbytočne sa ti tak komplikuje robota. Tak je to správne,ako to máš v 4. (len podotýkam 222 na MD nikdy nedávaj,lebo sa ti zdupľuje - radšej mínusom na D)

    Ako to mám dať mínusom na strane D ? Keď je to prevod medzi účtami cez účet 261 ? Najprv z účtu SF - 261/221
    na výdav.úč. 222 637014 /261 -261/-222 637014
    toto mi nesedí, tento postup.

    Aj moja predchodkyňa účtovala aj stravné za mesiac aj príspevok zo SF na príjmový účet. Na začiatku mesiaca robím tvorbu SF z výdavkového účtu na účet SF a potom určitú čiastku ako príspevok zo SF preúčtujem na príjmový účet.
    Ak ti ten sociálny fond berie, tak potom v poriadku. Len nezabúdaj na to, že na 637014 nemôžeš mať ani príspevok zo SF. Len čisto zamestnávateľov.

    Rubrika je offline (nepripojený) Rubrika

    som žena ako každá iná :) Rubrika
    "Len nezabúdaj na to, že na 637014 nemôžeš mať ani príspevok zo SF. Len čisto zamestnávateľov."
    --- Ďakujem za radu. V tom účtovaní je to znázornené aj s rozúčtovanými sumami od zamestnávateľa,zamestnanca,SF.

    Účtovanie stravných lístkov - rozpočtová organizácia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.