Zavrieť

Porady

zmluva o prenajme pozemku

dobry den vopred dakujem za info.otec prenajal pozemky miestnemu drustvu v january na 10rokov,ale dnesnym dnom som uz ja majitelom tychto pozemkov.chcem sa opytat ci ta zmluva nadalej plati s drustvom a ja musim cakat 10rokov aby som mohol tie pozemky uzivat alebo zmluva je neplatna a drustvo by malo so mnov uzavriet novu zmluvu.dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Dobrý deň, v zmysle OZ je zmluva platná, pretože ak dôjde ku zmene vlastníctva k nehnuteľnej veci, môže z tohto dôvodu vypovedať nájomnú zmluvu iba nájomca, a to aj vtedy, ak bola zmluva uzavretá na dobu určitú; výpoveď však musí podať v najbližšom výpovednom období, pokiaľ je zákonom alebo dohodou ustanovené. Iba družstvo samé by mohlo zmluvu vypovedať, ale tak, ako je spomínané vyššie. Ak chcete, aby zmluva bola na Vás, tak je to možné napr. na základe dodatku k existujúcej zmluve alebo môže byť spísaná nová zmluva. Avšak, všetko je to o dohode. Ak nechcete, aby boli nájomcom, choďte za nimi a skúste sa dohodnúť.
    Pekný večer!
    kopretinka 04.05.18 18:11 odstránil(a) z Porady

    zmluva o prenajme pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.