Zavrieť

Porady

Zateplenie vencov/prekladov - potrebne ?

Ahojte,

staviam z 30 tehly, zaujimalo by ma ci je nutne pouzit XPS do vencov/prekladov, ked budem zateplovat s 15cm, mozno viac EPS....
Povodne som chcel pouzit aspon 3cm na preklady a vence, len tym sa mi zuzi sirka prekladu / venca ...

Dakujem ...
Naposledy upravil sabikeuk : 12.04.13 at 11:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Ja som dal ,ale je to podľa mňa zbytočne ak budeš zateplovať . Teraz by som už nedal.

    funtasta je offline (nepripojený) funtasta

    funtasta
    ja urcite dam 5 alebo 7cm heraklith do predkladov aj okolo venca
    preco heraklith lebo ma z jednej strany drevotriesku-EPS nestarne tym padom tak rychlo -zateplovat planujem az o rok
    preco do prekladov??? lebo mas teplený most nad oknom ako hovado a co je lahsie dat naspodok debnenia EPS/heraklith a zaliat betonom alebo ho tam dodatocne lepit pred montazou okien (ak mas napad stylu ze vsak k okennemu ramu v mieste prekladu prirazis EPS z fasady tak potom ano ale okenny ram budes mat moc zapustený vo fasade a to podla mna nevyzera moc pekne a 15cm EPS tam aj tak nevopchas)asi tolko podla mna
    ak mas prefabrikovane preklady napr ytong tak to mas vyriesene a ak pouzivas U vencovky tak to tiez znesie jednu zimu ale bal by som sa rosenia rohov predsa len stavba bude dost tesna (plast.okna) a relativne velka vlhkost novostavby
    ps radsej to zatepli na porade tu bola jedna tema kde týpek to nemal zateplene mal iba prostý beton a kedze nemal peniaze na definitvne doriesenie fasady tak planoval aspon na rohy a veniec natiahnut EPS a presietkovat respektive rohy vyhrievat infraziaricom z vnutra
    Naposledy upravil funtasta : 13.04.13 at 22:43

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    Keď nedáš do prekladov a venca izoláciu, tak v prípade, že do zimy nezateplíš celý dom a začneš v ňom kúriť / prikurovať/ tak ti začne v miestach venca a prekladov kondenzovať voda...zmizne to hneď ak zateplíš velý dom...hovorím zo svojej vlastnej skúsenosti

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    za ten rok ti to EPS az tak tragicky nezostarne.. len to treba potom oprasit. Alebo natriet mliekom z kleberu a vzdy to bude lacnejsie ako heraklit

    rom_mi je offline (nepripojený) rom_mi

    rom_mi
    Podla mna ak budes zateplovat 15cm, tak je to zbytocne davat este dalsie zateplenie okolo vencov.

    rbezko4 je offline (nepripojený) rbezko4

    rbezko4
    Riadil by som sa projektom. Ak je to tam navrhnute, tak to neries... projektant vie preco ano, investor vaha a robotnik vie preco nie[menej roboty]...

    Zateplenie vencov/prekladov - potrebne ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.