Zavrieť

Porady

DNP a adopcia

Dobry den, mala by som asi nespecificku otazku.
Skusim porade od roku 2010.
Od januara do 31.4.2010 som bola dobrovolne nezamestnana a neplatila som si okrem zdravotnej ziadne ine poistenie.
Od 1.5. 2010 do 30.6.2010 som pracovala na dobu urcitu (zastupovanie) a od 1.7.2010 som az do 31.8.2011 bola evidovana na urade prace (absolvovala som umele oplodnenia a vybavovali sme adopciu)
Od 1.9.2011 som zamestnana a od 7.9.2011 si platim DNP.
Dieta z adopcie by sme mali dostat niekedy v lete alebo na jesen buduceho roku.
270 dni budem mat splnenych v maji buduceho roku (ak to ratame od 7.9).
Lenze kedze pojdem na matersku bez tehotenstva, vraj nemam narok na ochrannu lehotu a musim na matersku nastupit do 7 dni od splnenia tych 270 dni. Lenze v maji pre nas miminko mat este nebudu.
Zvitazim nieco, ak sa v januari na jeden den odhlasim z DNP a na druhy den sa znovu prihlasim?
Alebo to mozem cele zrusit?
Mne ta pani na socialke nevedela poradit, prosim, kto sa tu v tom vyzna? :-(
Mam to zrusit, alebo co mam robit? :-(
Dakujem velmi pekne!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ako tu uvádzala dr. Janka Motyčková, mala overiť na SP ako sa bude počítať tých 270 dní.......ale zatiaľ nevieme, ako to bude.....ráta sa s tým, že to má byť 270 dní za posledných 2 roky......tak ak to tak bude, tebe prerušenie nepomôže nijako....ale sleduj poradu, výsledok bude určite zverejnený,,....

    *monika* je offline (nepripojený) *monika*

    *monika*
    dakujem.. problem je, ze mi kazdy hovori nieco ine a ja som z toho blazon...
    budem sledovat, vdaka!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.