Zavrieť

Porady

Moze SPP spoplatnit nieco co nema v cenniku?

V liste od SPP sa pise:
V prípade, že Vami zvolený druh tarify nebude zodpoveda množstvu distribuovaného plynu stanovenému pre príslušnú tarifnú skupinu, môže by cena za distribúciu plynu navýšená

Na infolinke mi povedali, ze nevedia ako bude cena navysena lebo to nemaju v cenniku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Každá tarifa má určené určité množstvo, s ktorým SPP počíta, že sa odoberie. Takže pokiaľ prekročíš tarifné množstvo - preradia ťa buď do inej - vyššej tarify, alebo ti začnú účtovať zvýšenú tarifnú sadzbu :
    za prekročenie v rozsahz 5% - 10% je to 40% ročnej sadzby, pri prekročená nad 10% je to 80% ročnej sadzby.
    Samozrejme, dá sa to vypočítavať aj na krátkodobé obdobie - toto som načiel (staré, ale výpočet stále platný):
    https://www.vyhodnaenergia.sk/pdf-as...d-01012017.pdf prečítaj si odsek 4.6 (nebudem tu vkladať všetko - prečítaj si to).
    salik Dakujem za odpoved.
    Poslalo mi to SPP ale je to vec distribucnej spolocnosti. SPP ma odkazalo na distribucnu a tam tvrdia ze na jar bolo toto rozhodnutie zrusene regulacnym uradom.

    Moze SPP spoplatnit nieco co nema v cenniku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.