Zavrieť

Porady

mam narok ziskat spat peniaze?

V roku 2009 som sa rozviedol.Byvala manzelka je majitelkou a ja som bol spoludisponent.Po rozvode ma z uctu vyradila. V roku 2012 isla do minusu kedze ucet bol debetny. mna upovedomila banka az ked tam bol dlh posledna vyzva nez to odoslu k exekucii. Dlh som vyplatil mam narok ziadat od nej peniaze a akym sposobom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Áno - nakoľko po roku 2012 si nemal dispozičné právo k účtu, bolo to tri roky po rozvode (ak nebolo BSM vysporiadané - účet potom pripadol tomu, kto ho užíval). Ja sa len čudujem, prečo banka vyzvala teba na zaplatenie dlhu, keď si už s účtom nemal nič spoločné. Mali sa obrátiť na majiteľa účtu a jeho vyzývať na splatenie dlhu. Teba z toho mali vynechať.
    Ak je to väčšia suma, vyzvi ex-, aby ti okamžite previedla sumu, ktorú si za ňu zaplatil. Ak nie - tak cez súd požiadaj o platobný príkaz na vydanie nezákonného obohatenia (splatenie jej dlhu). Ak sa ozve exekútor (náhodou) - podaj námietku a uveď, že nie si majiteľom účtu, spoludispozičné práva to boli dňa xx.xx.xxxx zrušené, rozvod bol v 2009 - teda všetko, čo sa po tomto termíne udialo sa ťa netýka!
    Naposledy upravil misoft : 29.04.14 at 20:10

    mam narok ziskat spat peniaze?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.