Zavrieť

Porady

odpočet 20% PHM kde zavate -kontrolny vykaz DPH

prosim Vas ako treba spravne zadat ked v JU cez interny doklad na konci mesiaca odpocitame zo zakladu dane 20% (danovnik nepise evidenciu jazd)
my uctujeme medzi normalne vydavky - MINUSOM
treba zauctovat akoby oprava,ako pri dobropise?
ktory riadok v dan.priznani DPH teda,opravny ?
dakujem za radu
7 komentárov     zbaliť
veronikasad v akom SW robíš ?
tibor1000 Alfa Plus
Mila123 a na školení ako vidím si nebol........Kros ich robil
veronikasad ani nehľadá na Porade, návod je tu už minimálne 2-krát ...
Mila123 óóó aké jednoduché, napísať otázku a urgovať odpoveď.....
začnem takýto postup i ja praktizovať.....
fuuuuuj aká som sarkastická..........
tibor1000 veď som nič neurgoval,len som sa slušne opytal
veronikasad predtým než sa opýtaš, skús aj hladat - robíš to pravidelne ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Aby sa ti správne nasmeroval doklad do správneho oddielu KV, tak postupuješ takto:
    1.Pokladňa - Výdavok - Výdavok za zásoby
    2. Zadáš sumu s rozpisom na základ a DPH (20%)
    3.Pri sume Základ klikneš na to "R" (rozpis), otvorí sa ti okiento "Rozpis sumy"
    4.A v riadku DPH, kde máš uvedené "21A" klikneš na tú rozbaľovaciu šípku
    5.Po rozbalení riadkov DPH klikneš dole na "R"
    6.Stlačíš tlačidlo oprav a z tej celkovej sumy s DPH za PHM si vypočítaš 80% a prepíšeš sumu
    7. Stlačíš tlačidlo "Pridaj" a % DPH dáš 20% a do ceny spolu zadáš tých zvyšných 20% z ceny PHM a riadok DPH dáš 21An (to kvôli správnemu nasmerovaniu do KV)
    8. KLikne na "OK" a zase "OK", v riadku DPh budeš mať napísané "Rozpis", klikneš "OK"
    9. A pekne ti ukáže, že tých 80% ti ide do B3 a tých 20% nevstupuje do KV, kliknš OK a hotovo. A takto robíš s každým dokladom PHM.

    A na konci mesiaca/štvrťroka si z celkovej sumy s DPH odpočítaš 20% a cez ID Preúčtuješ do VNZD (tu už DPH neriešiš)
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Ešte treba urobiť správne rozúčtovanie pre peňažný denník ,,,
    mondes Nerozumiem...., veď som písala, že to zaúčtuje do Výdavkov za zásoby.
    veronikasad no tých 20 % zaúčtovať ako nedaňový výdavok ... (tiež to už netreba robiť cez ID)
    mondes Veronika, mám zakúpené videoškolenie a tam je to preúčtovanie cez ID. Ako to robíš ty?
    veronikasad Cez R-ko pri stlpcoch v peňažnom denníku, aj R-ko v členení (ak chcem analytiku). Zaradí ti to v jednom riadku do dvoch stlpcov (VOZD=80% ceny bez DPH), DPH z celej sumy + ďalší stlpec VNZD (20 % ceny PHM bez DPH). Len na doklade musím ručne poznačiť, že ide o PHM bez vedenia knihy jázd, lebo z neho to nevidieť - peňažný denník je správny.
    veronikasad Robíš to podobne ako keď rozúčtovávaš odvody za zamestnancov
    mondes Ach, budem sa radšej držať postupu z videoškolenia. :-)
    veronikasad Prečo ? Vyskúšaj, nie je to nič zložité ... (ak rozúčotvávaš platby odvodov za zamestnancov). Ušetríš robotu, aj klientom euráčiky na položky ...
    mondes Mne sa to rozúčtovavanie veľmi nepáči. Je to také nepriehľadné podľa mňa. Nič v kolonke nevidím, len "Rozpis"
    veronikasad Ani ho nerobíš ? (ani u odvodov) - mne sa celkom páči, už som si zvykla ...
    mondes Len vtedy, keď musím, napr. ak mám na bločku napr. tlač a kancel. potreby, tak vtedy to rozúčtovávam na služby a zásoby.
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nezadávaš cez interný doklad, ale priamo pri účtovaní PHL. Kros má ošetrenú správnu evidenciu v kontrolnom výkaze aj peňažnom denníku cez rozúčtovanie dokladu

    odpočet 20% PHM kde zavate -kontrolny vykaz DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.