Zavrieť

Porady

Ako ďalej s bytom ...

Som rozvedený už 8 rokov,moja exmanželka sa pri rozvode vzdala nároku na byt, ktorý máme v spoločnom vlastníctve, nakoľko z mojej strany nebola iniciatíva a hlavne som bol pracovne max.zaneprázdnený,nepodal som návhr na vysporiadenie BZM do 3 rokov ,v tejto dobe by som rád byt chcel predať, lebo ho neužívam neviem ako mám ďalej postupovať .Ex žije v Nemecku a s predajom bytu súhlasí bez akéhokoľvek nároku na fin. vysporiadenie, vzhľadom k tomu,že figuruje na liste vlastníctva a na Slovensko nemá chuť a ani čas prísť ako mám ďalej postupovat ??? Existuje nejaká možnosť,že by mi podpísala splnomocnenie, prípadne generálnu plnú moc na akékoľvek disponovanie s bytom??? bude takéto splnomocnenie právoplatné na právne úkony spojené s predajom bytu?
ďakujem za skorú odpoveď, nakoľko včera bolo už neskoro.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Rada by som upozornila, že na predaj nehnuteľnosti nestačí generálna plná moc (dohoda o plnomocenstve), musí to byť dohoda o splnomocnení na tento konkrétny právny úkon.
    Dohoda o splnomocnení na prevod nehnuteľnosti musí obsahovať všetky údaje ako zmluva o prevode - presný popis nehnuteľnosti, parcely, prevodcu ...

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    sito, Lubaba, Kvaka, Anik, Danielle369, mareko, terezamaria, ivka70
    8

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Požiadaj notára na Slovensku o vypracovanie celej dohody (prípadne môžeš/nemusíš priložiť overený preklad) - notár ti presne poradí. Notár v Nemecku jej osvedčí podpis.

    Pozri najmä § 58 priloženého notárskeho poriadku.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    68gogo Pozri príspevok
    Som rozvedený už 8 rokov,moja exmanželka sa pri rozvode vzdala nároku na byt, ktorý máme v spoločnom vlastníctve, nakoľko z mojej strany nebola iniciatíva a hlavne som bol pracovne max.zaneprázdnený,nepodal som návhr na vysporiadenie BZM do 3 rokov ,v tejto dobe by som rád byt chcel predať, lebo ho neužívam neviem ako mám ďalej postupovať .Ex žije v Nemecku a s predajom bytu súhlasí bez akéhokoľvek nároku na fin. vysporiadenie, vzhľadom k tomu,že figuruje na liste vlastníctva a na Slovensko nemá chuť a ani čas prísť ako mám ďalej postupovat ??? Existuje nejaká možnosť,že by mi podpísala splnomocnenie, prípadne generálnu plnú moc na akékoľvek disponovanie s bytom???
    ÁNO..
    bude takéto splnomocnenie právoplatné na právne úkony spojené s predajom bytu?
    ÁNO..
    ďakujem za skorú odpoveď, nakoľko včera bolo už neskoro.
    Vzor plnej moci ...

    http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/hl...vy--zmluv_10-/

    ...lenže keď je mimo republiky , nemá čas dobehnúť , tak si prever ako je to potom s overovaním listiny ...
    Dalo by sa aj vonku zriadiť plnú moc , no potom tie overené preklady do slovenčiny a následne aj iné úkony ...
    ...šak nech si urobí výlet na rodnú hrudu...
    ...pozveš na obed a kávu ...pospomínate na dobré časy , tie určite boli , keď sa vzdala bytu ...

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    buchač Pozri príspevok
    Vzor plnej moci ...

    http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/hl...vy--zmluv_10-/

    ...lenže keď je mimo republiky , nemá čas dobehnúť , tak si prever ako je to potom s overovaním listiny ...
    Dalo by sa aj vonku zriadiť plnú moc , no potom tie overené preklady do slovenčiny a následne aj iné úkony ...
    ...šak nech si urobí výlet na rodnú hrudu...
    ...pozveš na obed a kávu ...pospomínate na dobré časy , tie určite boli , keď sa vzdala bytu ...

    Postačuje Plnomocenstvo overiť v Nemecku pred notárom (ten však zrejme bude požadovať listinu, ktorú bude overovať, v nemčine), následne celú listinu (vrátane pečiatok) preložiť a úradne zviazať súdnemu prekladateľovi do slovenčiny. Alebo overiť Plnomocentvo v slovenčine na slovenskej ambasáde v Nemecku. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o krajinu v rámci EU, nie je potrebné Plnomocentvo ďalej nostrifikovať na Slovensku.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    buchač Pozri príspevok
    ...šak nech si urobí výlet na rodnú hrudu...
    ...pozveš na obed a kávu ...pospomínate na dobré časy , tie určite boli , keď sa vzdala bytu ...
    zalobaba Pozri príspevok
    Postačuje Plnomocenstvo overiť v Nemecku pred notárom (ten však zrejme bude požadovať listinu, ktorú bude overovať, v nemčine), následne celú listinu (vrátane pečiatok) preložiť a úradne zviazať súdnemu prekladateľovi do slovenčiny. Alebo overiť Plnomocentvo v slovenčine na slovenskej ambasáde v Nemecku. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o krajinu v rámci EU, nie je potrebné Plnomocentvo ďalej nostrifikovať na Slovensku.
    ...a nie je jednoduchšia tá moja verzia ????...a aj príjemnejšia ???

    Keď si vezmem do úvahy tie poplatky a behačky po úradoch ......že ďakujem...
    Ale na druhej strane , byt sa predáva ...takaj s určitými nákladmi je nutné počítať ...

    68gogo je offline (nepripojený) 68gogo

    68gogo
    Dakujem vam za pomoc a Maria 27 tebe obzlast mala si pravdu ..... prosim ta este ak mozes mi poradit kto by mi mohol sformulovat tu dohodu???? dakujem

    Ako ďalej s bytom ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.