Zavrieť

Porady

pomóóóc - kontrola DPH

ahoj

nahlasila sa mi kontrola na DPH za mesiac 08/05.
kto mi povie akym systemom budu kontrolovat a na čo si mam dat pozor????
alebo uz na nič? uz je neskoro ničo robit????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    beatap je offline (nepripojený) beatap

    beatap
    neviem ako u Vás, ale u nás si zoberú všetky doklady zahrnuté v priznaní, kontrolujú či spĺňajú všetky náležitosti, ak sa im niečo nezdá pýtajú sa, prípadne si vypýtajú zmluvy ak sú im nejaké veci nejasné... . ale inak to je v pohode, už teraz toho veľa nenarobíš, ak si chybu urobila

    dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

    dadia1
    nemam pocit , ze by som urobila chybu, aspon o tom neviem. ale človek nikdy nevie čo vymyslia ony. mam z toho take čudne chvenie v žaludku :-)
    naposledy som mala kontrolu v roku 2000. a to uz je riadne davno !!!

    beatap je offline (nepripojený) beatap

    beatap
    netreba mať z nich strach, len si robia svoju prácu ako my.... aj keď verím, že taká podvedomá nervozita pred kontrolou je vždy ...

    dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

    dadia1
    ked ony chcu vždy niečo najst a ja som z toho nervozna. a riadne. ale snad to nebude az take zle. dufam.

    astensova je offline (nepripojený) astensova

    astensova
    Nám ešte pozerali či máme očíslované doklady a správne vypísané bloky, ale ináč je to v pohode. keď chcú vždy niečo nájdu ale netreba im dať príležitosť ani za tieto drobnosti. Držím palce.

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    dadia1
    ked ony chcu vždy niečo najst a ja som z toho nervozna. a riadne. ale snad to nebude az take zle. dufam.
    Nachystaj si súpis dokladov DPH! Na každú došlú a vyšlu fa fixkou píšem v ktorom mesiaci je v DPH! Doklady musia byť očíslované atď. Neboj tento rok som ich absolvovala tuším 5 a musím zaklopať všetko bez chyby Nie je to tak, že musia niečo nájsť.

    Držím Ti palce A tá nervozita je normálna.

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Ja som obsolvovala tiež 4 kontroly, všetko v pohode nič nenašli a spokojnosť bola na obidvoch stranách, teraz mi robia kontrolu za 1/2005. Ako dopadne napíšem neskôr.

    anka je offline (nepripojený) anka

    anka
    Ja mam tiez dan.kontrolu za 1 a 2 Q/05, máme povinnosť prepočítavať DPH koeficientom, pretože sprostredkuvame loteriove cinnosti, vo stvrtok sme odniesli doklady a zatial sa neozvali. Trpnem vzdy, ked zazvoni telefon.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    beatap
    neviem ako u Vás, ale u nás si zoberú všetky doklady zahrnuté v priznaní, kontrolujú či spĺňajú všetky náležitosti, ak sa im niečo nezdá pýtajú sa, prípadne si vypýtajú zmluvy ak sú im nejaké veci nejasné... . ale inak to je v pohode, už teraz toho veľa nenarobíš, ak si chybu urobila
    Už sem chcel napísať, že u nás to isté, ale potom som zistil, aj beatap je z Prešova.
    Len teda doplním, že jedná sa asi o kontrolu nadmeráku, alebo prevent. kontrolu nového plátcu. Tak to nebudú chcieť ani knihu jázd.
    Nuž ostáva len čakať, či to máš dobré. Verme, že áno.

    dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

    dadia1
    Dakujem vam všetkým za povzbudenie, dufam, ze to dopadne dobre. učite dam vediet ako som dopadla. este raz vdaka.

    Zelam vam všetkým pekný den.
    Pa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.