Zavrieť

Porady

Napad-realizacia

Zdravim, ked mate nejaky napad, ktory by ste chceli predat obchodnym retazcom, tak treba prist uz s prototypom, alebo sa to da iba s planom na vyrobu. Ak s prototypom, tak poznate nejake firmy, co robia z plastu aj male veci podla vykresu. Dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    rastoo Pozri príspevok
    no ved to ma odradza, ze ta vyroba formy bude asi dost draha, kazdopadne keby sa to uz vyrabalo, tak ta forma je rychlejsia a v podstate takto to vidim jedine na vyrobu odliatkom, kazdopadne netusim co to moze stat
    skús dať nápad sem: http://www.indiegogo.com/ popíš ho, pridaj prípadne video a skús presvedčiť malých, stredných a možno aj veľkých investorov aby ti prispeli

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    rastoo Pozri príspevok
    Zdravim, ked mate nejaky napad, ktory by ste chceli predat obchodnym retazcom, tak treba prist uz s prototypom, alebo sa to da iba s planom na vyrobu. Ak s prototypom, tak poznate nejake firmy, co robia z plastu aj male veci podla vykresu. Dik
    čo podľa výkresu? akou formou vyrábané podľa výkresu?

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    nie, nie, obchodné reťazce majú také postavenie na trhu, že nebudú skúšať tvoje nápady, nepotrebujú ich. Majú vo svojom portfóliu, čo ľudia chcú a vo veľkom nakupujú.

    ani plán na výrobu, ani prototyp nikomu nestačí. To si všetko musíš zrealizovať sám.

    rastoo je offline (nepripojený) rastoo

    rastoo
    no ze dodam komplet vykres v 2D programe na vyrobu prototypu a ta firma by mi spravila prototyp

    rastoo je offline (nepripojený) rastoo

    rastoo
    2mattto: no ved ano, ale skor to je pre knihkupectva, ci uz online alebo realne, urcite si myslim, ze treba ukazat prototyp a potom sa rozhodnu, ci to chcu nakupit, alebo nie, o vyrobu by sa to potom dalo uz postarat v tej firme, v ktorej by som mal prototyp

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    rastoo Pozri príspevok
    no ze dodam komplet vykres v 2D programe na vyrobu prototypu a ta firma by mi spravila prototyp
    čiže výroba obrábaním plastu alebo odliatok z formy.... to som sa pýtala....

    rastoo je offline (nepripojený) rastoo

    rastoo
    uff, tak to netusim, to by uz asi rozhodli oni podla typu, co vynde lacnejsie, poznas nejaku firmu, kde by bolo mozne vyrobit prototyp ?

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    rastoo Pozri príspevok
    2mattto: no ved ano, ale skor to je pre knihkupectva, ci uz online alebo realne, urcite si myslim, ze treba ukazat prototyp a potom sa rozhodnu, ci to chcu nakupit, alebo nie, o vyrobu by sa to potom dalo uz postarat v tej firme, v ktorej by som mal prototyp
    to je nič, ak máš prototyp, nikto nepovedal, že bude fungovať, ak bude fungovať, že prejde všetkým skúškami v skúšobnom ústave, ak bude fungovať a prejde všetkými skúškami, že o to budú mať ľudia záujem... na ceste na Everest si v štádiu, keď sedíš doma a píšeš si zoznam, čo všetko potrebuješ do batoha

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    rastoo Pozri príspevok
    uff, tak to netusim, to by uz asi rozhodli oni podla typu, co vynde lacnejsie, poznas nejaku firmu, kde by bolo mozne vyrobit prototyp ?
    no ja keby som išla niečo z plastu tak by som asi vedela, že ako to vyrábať....to by si mal vedieť ty....ja netuším, že ak firma robí veci z pastu či používa viac druhov výroby....lebo ak by to bolo ako platový odliatok....tak na základe tvojho výkresu by sa musela vyrobiť najprv forma.....

    rastoo je offline (nepripojený) rastoo

    rastoo
    no ved to ma odradza, ze ta vyroba formy bude asi dost draha, kazdopadne keby sa to uz vyrabalo, tak ta forma je rychlejsia a v podstate takto to vidim jedine na vyrobu odliatkom, kazdopadne netusim co to moze stat

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    skús si najprv odpovedať na pár otázok:

    1. za koľko by sa predával výsledný produkt?
    2. koľko z toho by bola tvoja marža?
    3. koľko výrobkov ročne by si asi predal?

    ak ti tieto odpovede nevyjdu príliš pozitívne, netráp sa kalkuláciou prototypu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.