Zavrieť

Porady

registracna pokladna bez predajne

dobry den, chcem si otvorit servis PC bez predajne, tzn. ze oprava bude realizovana u klienta...

chcem sa opytat, musim mat v takomto pripade registracnu pokladnu?
veronikasad Budeš robiť len servis, alebo aj predávať tovar ? (za hotové?)
SEID budem robit zatial len servis, nebudem predavat ziadny produkt, len cisto sluzbu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    pozri zakon 289/2008 o ERP
    - pri predaji tovaru a poskytovani sluzieb uvedenych v prilohe 1 musis mat ERP,
    vynimka je len pri TZP osobe - zivnostnikovi
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    SEID prepac, ale moc sa nevyznam v uctvonych veciach, co je to TZP?
    SEID ak sa tak divam tak taka sluzba aku chcem ponukat ja v prilohe c 1 nieje, tak potom kde je pravda? :/
    avalik aka pravda?
    SEID ved chcem vediet iba pravdu o tom ci potrebujem, alebo nepotrebujem registracnu pokladnu
    veronikasad Aký kod si našiel v prílohe Zákona o používaní ERP (ak si vôbec nejaký zákon o ERP našiel)
    SEID ved uz som pisal vyssie, ze som nic take ako servis a oprava pc v prilohe c 1 nenasiel, praveze, aky kod odomna pozadujete?
    veronikasad Tak keď si nič nenašie (ja tiež nie), tal platí to čo som ti napísala v odpovedi o 20,21 hod.
    avalik ved som ti napisala kedy potrebujes ... co nerozumies napisanemu textu? ak nic z toho na teba neplati, tak nepotrebujes - tu vynimku som tam dala preto, lebo si v zadani neuviedol ci si TZP a ci budes mat zivnost alebo sro
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    SEID (Dnes 19:38) prepac, ale moc sa nevyznam v uctvonych veciach, co je to TZP?

    ŤZP, to nie je žiadna účtovná vec, je to skratka ťažko zdravotne postihnutý, ZŤP-zdravotne ťažko postihnutý.
    SEID aj som nad tym rozmyslal, ale zname je mi ZŤP a nie ŤZP bez makcena ospravedlnujem sa dakujem
    Tweety nemusíš sa ospravedlňovať

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokial budeš robiť len servis, ERP u zákazníka nepotrebuješ. Ak nie si platitel DPH, stačí vystaviť montážny list + doklad o úhrade (príjmový pokl.doklad). Ak by si predával samostatne aj tovar a prijímal platbu v hotovosti, musíš tržbu evidovať cez ERP
    SEID dobre dakujem velmi pekne, a keby zakaznikovi chcem dajme tomu graficku kartu predat s marzou, tak tam uz ERP potrebujem spravne som pochopil?
    veronikasad Tak to už je tovar, na ktorý sa vzťahuje evidencia cez ERP. Musíš ho zaevidovať do ERP, alebo vystaviť faktpru a tú ti zákazník uhradí na účet.

    registracna pokladna bez predajne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.