Zavrieť

Porady

DAROVACIA ZMLUVA

Ahojte chcela by som sa spytat, ako to je s darovacou zmluvou. Nikde som sa nedozvedela, ci sa da napisat jedna darovacia zmluva na dve osoby. Pocula som tiez, ze obdarovana osoba musi byt v rodinnom vztahu s "darovatelom". To sa mi ale nepozdava.
Ide o to, ze priatelov ujo nam chce darovat cast pozemku. Bude tato darovacia zmluva platna, ak tam budeme obaja? (ja ako nečlen rodiny ) Dakujem, prajem pekny vecer
4 komentárov     zbaliť
Chobot Pozor ak ide o darovanie poľnohospodárskeho pozemku. Tam sa od roku 2014 menili pravidlá - ak sa daruje nie rodine, tak postup je iný- treba to cez verejnú ponuku.

O aký pozemok sa jedná (kategória podľa katastra - teda čo je napísané na LV)?
berere je tam druh pozemku záhrady. Spôsob využívania pozemku:
Umiestnenie pozemku:
4 - Pozemok prevažne v*zastavanom území obce alebo v*záhradkárskej osade, na ktorom sa pestuje zelenina, ovocie,
okrasná nízka a*vysoká zeleň a*iné poľnohospodárske plodiny
1 - Pozemok je umiestnený v zastavanom území obce
Chobot TAk toto nespadá pod tento zákon.
berere Dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ten člen rodiny je pri podielovom spoluvlastníctve - tam musí vždy ponúknuť pri predaji podiel najprv spoluvlastníkom, s výnimou predaja či darovania osobe blízkej.

    Ujo vám môže darovať aj dvom, nech napíše komu aký podiel. Ak ste manželia, nadobudnete to leb do podielového spoluvlastníctva, nie do BSM.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    berere nie manzelia nie sme.
    Mária27 aj tak môže darovať dvom - v podiele každému 1/2, ale aj inak, napr. 3/4 a 1/4, Malo by to význam taký, že te s väčším podielom rozhoduje o hospodárení so spoločnou vecou.
    berere Aha, takze by s tym nemal byt problem. Dakujem za radu
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.