Zavrieť

Porady

zamestnavatel neznizil zaklad dane o manzelku

Manzel - 5 mesiacov zamestnany, zvysok roka na rodicovskej dovolenke - zamestnavatel mu urobil danove priznanie, ale neodpocital mu manzelku (manzel im to pravdepodobne neoznamil)
Manzelka - cely rok bud MD alebo Urad prace, cize bez prijmu. Maju ale byt, ktori prenajimaju a ten prijem ide manzelka zdanit. Moze si este ona teda odpocitat manzela (kedze on si ju neodpocital)? Alebo pri prijme z prenajmu sa to neda?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie, nedá.
    Manžel ale stále môže podať DP. Prílohou bude doklad o RZD.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ramonad Pozri príspevok
    Manzel - 5 mesiacov zamestnany, zvysok roka na rodicovskej dovolenke - zamestnavatel mu urobil danove priznanie, ale neodpocital mu manzelku (manzel im to pravdepodobne neoznamil)
    Manzelka - cely rok bud MD alebo Urad prace, cize bez prijmu. Maju ale byt, ktori prenajimaju a ten prijem ide manzelka zdanit. Moze si este ona teda odpocitat manzela (kedze on si ju neodpocital)? Alebo pri prijme z prenajmu sa to neda?
    Zamestnávatel nerobí DP, ale ročné zúčtovanie dane, ak oň zamestnanec písomne požiadal do 15.2. a predložil všetky doklady.
    Uveď výšku príjmu zo zamestnania. (či je dostatočne vysoký na príp.odpočítanie NČZD na manželku).
    Materské vyplácané SP sa započítava do vlastného príjmu manželky, rovnako dávka v nezamestnanosti. Vlastným príjmom manželky je aj príjem z prenájmu.

    ramonad je offline (nepripojený) ramonad

    ramonad
    Tweety, teda si moze podat este jedno danove priznanie? To ako dodatocne? A mohol by si tam dat aj cast toho prijmu z prenajmu? Alebo ako to ma urobit? co tam ma dat ako prijem? Ci to ako urobit nanovo to danove? Prepac, ale som uplny laik, ak sa zdaju otazky trivialne.

    ramonad je offline (nepripojený) ramonad

    ramonad
    Veronika - preddavky mal okolo 9700 eur, a zaklad dane cca 8600 (bez tych nezdanitelnych).
    Manzelkin prijem - materske a podpora sa teda zdanuje? ci ako si to mysela, ze sa to zaratava do jej prijmu?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ramonad Pozri príspevok
    Veronika - preddavky mal okolo 9700 eur, a zaklad dane cca 8600 (bez tych nezdanitelnych).
    Manzelkin prijem - materske a podpora sa teda zdanuje? ci ako si to mysela, ze sa to zaratava do jej prijmu?
    Materské a dávka v nezamestnannosti sa u manželky nezdaňuje. Ale keď si ty vo svojom DP chceš uplatniť NČZD na manželku, počíta sa do vlastného príjmu manželky.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ramonad Pozri príspevok
    Tie preddavky , to som samozrejme myslela celkove prijmy.
    Preddavky a príjmy sú dva rozdielne pojmy.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ramonad Pozri príspevok
    Tweety, teda si moze podat este jedno danove priznanie? To ako dodatocne? A mohol by si tam dat aj cast toho prijmu z prenajmu? Alebo ako to ma urobit? co tam ma dat ako prijem? Ci to ako urobit nanovo to danove? Prepac, ale som uplny laik, ak sa zdaju otazky trivialne.
    Manžel podá DP zo všetkých príjmov, teda aj z prenájmu, uvedie v nich vysporiadanie dane v RZD., u nČ na manželku môže uplatniť rozdiel medzi celkovou NČ a jej príjmami, teda aj z prenámu, aj materské., aj podporu.

    zamestnavatel neznizil zaklad dane o manzelku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.