Zavrieť

Porady

opravne danove

Mam jednu kontrolnu otazku.
Posielam opravne danove priznanie za prav.osobu a bolo mi povedane, ze mam poslat uctovnu zavierku aj na sud. Vie mi niekto vysvetlit preco to tak je? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    tanti
    Mam jednu kontrolnu otazku.
    Posielam opravne danove priznanie za prav.osobu a bolo mi povedane, ze mam poslat uctovnu zavierku aj na sud. Vie mi niekto vysvetlit preco to tak je? Dakujem.
    Musíš podať dodatočné /opravné je len v termíne do podania DP/. pozri si príspevky v prioženom nicku, posiela sa to na základe zákona o účtovníctve a zákona o OR:

    http://www.porada.sk/showthread.php?...ierka+list%EDn

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    Na Obchodný register príslušného súdu musíš poslať aj opravné, resp. dodatočné daňové priznanie (za predpokladu, že si si splnil povinnosť a poslal si aj riadne).

    Monika1 je offline (nepripojený) Monika1

    Monika1
    V zmysle zákona o účtovníctve si povinný uložiť účtovnú závierku do zbierky listín na obchodnom súde.

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    Za právnickú osobu si po riadnej účtovnej závierke a daňovom priznaní určite poslala vykaz ziskov a strat, súvahu a poznamky na obchodny register - t.j. na okresny sud. Ak podávaš dodatočné daňové priznanie, zrejme sa ti menili nejaké údaje aj v týchto výkazoch. Preto ich treba opat opravené poslať aj na súd.

    Monika1 je offline (nepripojený) Monika1

    Monika1
    Ak si ešte nemala schválenú účtovnú závierku, tak potom máš čas, poslať to do 30-tich dní odo dňa schválenia alebo najneskôr do konca roka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.