Zavrieť

Porady

dedicstvo

Zdravim, sestra mi pomohla pri kupe domu a vyplatila ma z dedicstva kym su rodicia este zdravi, ako sa mam zarucit ze si uz nebudem v buducnosti narokovat na dedicstvo?? Da sa to nejak u notara,alebo ako?? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Z právneho hľadiska Vás vyplatiť z dedičstva nemohla, lebo žiadne dedičstvo zjavne vtedy neexistovalo. Vzdať dedičstva vopred sa platne nemôžte.

    mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

    mariana11
    Rodičia môžu dom sestre darovať. Teda ak myslíte na dom, alebo byt.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Môžeš si dať overiť podpis na potvrdení, že si od rodičov získal dar vyššej hodnoty, ktorý započítaš pri dedení.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    tak-tak, platí §574 ods. 2 OZ "Dohoda, ktorou sa niekto vzdáva práv, ktoré môžu vzniknúť až v budúcnosti, je neplatná".

    aby sestra mala kľud, spíšte zmluvu o budúcej zmluve, kde sa zaviažeš darovať majetok získaný dedičstvom. Vzdať sa dedičstva nemôžeš, vydedenie asi tiež neprichádza do úvahy, takže aj v prípade dedenia, sestra bude mať istotu, že majetok z dedičstva získa ona.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    vladis77 Pozri príspevok
    Zdravim, sestra mi pomohla pri kupe domu a vyplatila ma z dedicstva kym su rodicia este zdravi, ako sa mam zarucit ze si uz nebudem v buducnosti narokovat na dedicstvo?? Da sa to nejak u notara,alebo ako?? Dakujem.
    mariana11 Pozri príspevok
    Rodičia môžu dom sestre darovať. Teda ak myslíte na dom, alebo byt.
    ...rodičia podarujú , takže nebudeš mať v konečnom dôsledku čo dediť ( nemovitosť ) a Ty si už vyplatené dostala, sestra Ti pomohla...čo je fajn...
    Obe ste spokojné a život bude plynúť bez zbytočných sesterských hádok ...
    Notár je predsa na také úkony , ako spomínaš , najlepší ...



    ...málokedy sa jeden o takomto dobrom nažívaní dočíta.....skôr opak je pravdou ...

    vladis77 je offline (nepripojený) vladis77

    vladis77
    no o tom darovani je to OK, lenze je tu este dalsia sestra, preto by som to radsej riesil nejakym notarskym zapisom aby som mal ja pokoj, sestra bez obav a druha sestra dostala co jej bude patrit, teda 1/4

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    Mária27 Pozri príspevok
    Môžeš si dať overiť podpis na potvrdení, že si od rodičov získal dar vyššej hodnoty, ktorý započítaš pri dedení.
    čo je právny nezmysel, keďže dostal dar od sestry a nie od rodičov, rovnako to nerieši istotu ostatných súrodencov, keďže "použiť" neplatný právny úkon v budúcom dedičskom konaní by bolo na jeho úvahe, keďže to potvrdenie bude mať on

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    vladis77 Pozri príspevok
    Zdravim, sestra mi pomohla pri kupe domu a vyplatila ma z dedicstva kym su rodicia este zdravi, ako sa mam zarucit ze si uz nebudem v buducnosti narokovat na dedicstvo?? Da sa to nejak u notara,alebo ako?? Dakujem.
    vladis77 Pozri príspevok
    no o tom darovani je to OK, lenze je tu este dalsia sestra, preto by som to radsej riesil nejakym notarskym zapisom aby som mal ja pokoj, sestra bez obav a druha sestra dostala co jej bude patrit, teda 1/4
    ...ako vyplýva zo zákona ( viď vyššie uvedené ) , takéto dedenie neprichádza v úvahu ...

    Takže , ako som spomínal ...pri dobrých vzťahoch medzi súrodencami ( samozrejme pri podpore rodičov ) snáď to už len pri tom dobrom slove zostane ...

    Možno sa to bude zdať za akože nemožné , no vravím z vlastnej skúsenosti ....
    Z bratom sme sa dávno vysporiadali a nebolo nám potrebné žiadnych zmlúv a podpisov...
    ...keby ešte existovala daň z dedičstva , he , tak štát utrie hubu ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.