Zavrieť

Porady

PN, krach firmy, materský a rodičovský príspevok.....rok 2012

Potrebujem poradiť ako mám postupovať a čo urobiť, aby som za minulý rok odovzadala a urobila všetko čo treba:
Mám si podať ročné zúčtovanie dane alebo danove priznanie, keď som bola na PN do 28.1.2012, potom som mala pol roka materskú a od septembra beriem iba rodičovský príspevok. Pýtam sa aj preto, lebo som bola na PN od 25.7.2011, počas toho obdobia nám krachla firma a od októbra 2011 som vlastne nezamestnaná. Bola som si zobrať na sociálke aj na úrade práce potvrdenia za minulý rok a manžel dal kópie v zamestnani a teraz neviem, čo mám robiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Podľa popisu nemusíš robiť nič, pretože si nemala príjmy podliehajúce dani, iba príjmy oslobodené. Manžel si môže uplatniť aj plnú nezdaniteľnú časť na manželku pri ročnom zúčtovaní,alebo v priznaní.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    a_je_to Pozri príspevok
    Podľa popisu nemusíš robiť nič, pretože si nemala príjmy podliehajúce dani, iba príjmy oslobodené. Manžel si môže uplatniť aj plnú nezdaniteľnú časť na manželku pri ročnom zúčtovaní,alebo v priznaní.
    Zadávateľkin manžel nemôže si uplatniť celú NCZD na manželku .. môže len rozdiel NCZD -PN -MD ... nezavádzaj

    PN, krach firmy, materský a rodičovský príspevok.....rok 2012

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.