Zavrieť

Porady

faktury 2011

Ahojte ,

poprosila by som o radu. dňa 26.1.2012 mi bola doručena fa ,ktorá sa týka roku 2011. ak preukážem ( obalka s pečiatkou z pošty ,že doklad mi bol doručený po 25.1.2012 teda po podani DPH môžem si uplatniť DPH na v stupe v januári 2012

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Bude môcť odpočítať DPH až vo februári 2012, nie v januári 2012, aj keď by sa to stihlo. Rozhodujúci je totiž mesiac obdržania faktúr a ten je február 2012.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tulila Pozri príspevok
    Ahojte ,

    poprosila by som o radu. dňa 26.1.2012 mi bola doručena fa ,ktorá sa týka roku 2011. ak preukážem ( obalka s pečiatkou z pošty ,že doklad mi bol doručený po 25.1.2012 teda po podani DPH môžem si uplatniť DPH na v stupe v januári 2012

    Dakujem
    ÁNo, nárok vznikne v januári.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tulila Pozri príspevok
    a ešte otazka musim sa odvolať na nejaky zakon o dph??
    A komu sa chceš odvolávať? postup usplatnenia odpočtu je v §51 Zákona o dph.

    marikato je offline (nepripojený) marikato

    marikato
    Prosím o radu,
    mám podobný problém, ale faktúra nám chodí elektronicky a prišla až 1.2.2012 a viaže sa na rok 2011. Stačí vytlačiť prijatie mailu a podľa § 51 zákona o DPH si odpočítam DPH vo februári - kedy sme dostali doklad. Alebo aj vtedy platí do termínu podania daňového priznania máme doklad a DPH uplatním v januári?

    Ďakujem.

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Ak nedostaneš doklad do termínu na podanie daň.priznania, t.j. do 25.1.2012, odpočítanie dane uplatníš v období, keď dostaneš doklad. Odpočítanie dane si uplatníš až vo februári 2012. Vyplýva to z § 51 ods.2 zákona o DPH.

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    Teda pokiaľ klient nasype faktúry z 11/2011 alebo 12/2011 až teraz má právo na odpočet v DP DPH za 1/2012? Pochopila som to správne?/
    /keď sa bude tváriť že nemal faktúry?/

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    prosím o radu, konateľ mi teraz doniesol faktúru z 11/11 zálohovú, aj doklad o úhrade v 11/11, ostrá faktúra je vystavená 19.1. s odpočtom zálohy, môžem uplatiť dph v januári?

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    prosím poradíte mi? vyúčtovacia na odpočet dph zo zaplatenej zálohy nebola vystavená, môžem uplatniť dph v januári z ostrej fa? dík

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.