Zavrieť

Porady

Z čoho sa mi vypočíta materská dovolenka?

Dobrý deň.
Minulý rok som dostala po 5 rokoch výpoveď od zamestnávateľa z dôvodu krachu firmy.
Takže od 3.12. 2011 som nezamestnaná a momentálne poberám podporu v nezamestnanosti. Ako a z čoho sa mi vypočíta materská dovolenka, keď som od decembra 2011 zostala tehotná a porodím tento rok ?
Ďakujem za radu.
Mila123 DNP si si neplatila?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ivana8 Pozri príspevok
    to práve neviem kedy presne som otehotnela, ale vychádza mi skôr už ten december. Vyriešilo by to niečo ak by som bola skôr, v dobe keď ma prepustili ?
    no veď o to ide! - musíš byť v čase skončenia PP tehotná. inak nárok nie je (z toho poistenia).
    Ale ak máž v tehotenskej knižke termín PTP, ktorý si uviedla - tak by to malo byť OK (veľmi natesno to máš)

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ivana8 Pozri príspevok
    Prepáč ale neviem čo znamenajú skratky OL, VZ, RO .....
    OL ochranná lehota u tehotných nezamestnaných je to 8 mesiacov
    VZ vymeriavací základ u zamestnancov je to hrubá mzda
    RO rozhodujúce obdobie, tj. čas z ktorého sa bude rátať dávka.
    Naposledy upravil Xanti : 10.02.12 at 19:18

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ivana8 Pozri príspevok
    Termín pôrodu mám 31.8. a neplatím si DNP.
    no toto je v háji .. o chlp
    Opravujem .. malo by to výjsť - podľa toho si bola v čase ukončenia PP už tehotná .
    ak teda ma niekto doplní tehotenstvo sa počíta na 280 dní - som si nie istá ? (už som zabudla dávno)
    Naposledy upravil Katy a R : 10.02.12 at 18:51
    Xanti Katy, našla som to ozaj sa to ráta na 10 lunárnych mesiacov tj. 280 dní.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Že keby sa opýtaš pred 31.1.2012 tak si mohla mať maximálnu materskú založením DNP. Takto bud žiadnu , alebo minimálnu.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Katy a R Pozri príspevok
    no toto je v háji .. o chlp
    Opravujem .. malo by to výjsť - podľa toho si bola v čase ukončenia PP už tehotná .
    ak teda ma niekto doplní
    Ak tehotenstvo trvá 280 dní tj. 10 mesiacov po 28 dní či tak nejako , tak termín počatia mi vychádza na cca 25.11.11

    To vie už len zadávateľka. Ale nastúpiť na materskú cca 20.7. by mohla stihnúť z ochrannej lehoty. Kočky čo vy na to?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ivana8 Pozri príspevok
    a dá sa to ešte nejako vyriešiť ?
    Tak to vychádza na materskú z OL - zo zamestnania . aký bol tvoj VZ v roku 2010 (RO by malo byť rok 2010)
    ak je koniec PP tak, ako si napísala..

    Ivana8 je offline (nepripojený) Ivana8

    Ivana8
    to práve neviem kedy presne som otehotnela, ale vychádza mi skôr už ten december. Vyriešilo by to niečo ak by som bola skôr, v dobe keď ma prepustili ?
    Xanti Nevidíš???? OL ochranná lehota u tehotných nezamestnaných je to 8 mesiacov VZ vymeriavací základ u zamestnancov je to hrubá mzda RO rozhodujúce obdobie, tj. čas z ktorého sa bude rátať dávka.

    Ivana8 je offline (nepripojený) Ivana8

    Ivana8
    Materskú knižku dostanem až teraz v pondelok ... tak uvidím čo tam bude ... dúfam že dobrá sprava

    Ivana8 je offline (nepripojený) Ivana8

    Ivana8
    Ak by som sa ešte stihla zamestnať aspoň na jeden mesiac do pôrodu a mala maximálne odvody, tak by mi to nejako pomohlo k materskej ?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    musíš na 90 dní sa zamestnať....
    aký si mala cca hrubý plat v bývalom zamestnaní?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ak budeš mať materskú knižku, uvidíš či bude to možné nastúpiť na MD do 8. mesiacov od ukončenia PPV....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.