Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie

Chcela by som sa spýtať, mám zamestnanca kt. je u nás zamestnaný od roku 1997 a má popri zamestnaní aj živnosť ale má ju pozastavenú ,alebo nevykonával na základe živnosti žiadnu činnosť ak má požiada o vykonanie ročného zúčtovania mám mu vykonať?
Usporiadat
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

sonička
Chcela by som sa spýtať, mám zamestnanca kt. je u nás zamestnaný od roku 1997 a má popri zamestnaní aj živnosť ale má ju pozastavenú ,alebo nevykonával na základe živnosti žiadnu činnosť ak má požiada o vykonanie ročného zúčtovania mám mu vykonať?
Ja myslím, že ak má živnosť pozastavenú, tak môžeš vykonať RZD ak ťa požiada.
0 0
sonička sonička

sonička je offline (nepripojený) sonička

Ale mal by mi doniesť nejaký doklad o pozastavení živnosti?
0 0
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

ja sa chcem spytat, ci clovek, ktory je u nas zamestnany a pobera invalidny dochodok, ci sa mu tento príjem zaratava do príjmu. Asi nie, ze?
V ziadosti pod I.ods.2 sa vyhalsuje ci je alebo nie je poberatelom dochodku podla §11 odst.2
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

sonička
Ale mal by mi doniesť nejaký doklad o pozastavení živnosti?
Zamestnanec ak podpíše žiadosť o vykonanie RZD tak si zodpovedá za to že nemá žiadne príjmy na základe ktorých by mal povinnosť podávať DP.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

brikina
ja sa chcem spytat, ci clovek, ktory je u nas zamestnany a pobera invalidny dochodok, ci sa mu tento príjem zaratava do príjmu. Asi nie, ze?
V ziadosti pod I.ods.2 sa vyhalsuje ci je alebo nie je poberatelom dochodku podla §11 odst.2
Nie, nezaratáva, myslím že invalidný dôchodok sa v § 11 odst. 2 ani nespomína.
0 0
domi2 domi2

domi2 je offline (nepripojený) domi2

učtOVNíčKA
Sonička určite ti nemusí dokladať že mal pozastavenú živnosť,ty sa riadiš tým, či mal príjem to je ak by mal aj živnosť a veľa je takých, nemá príjem nemá účet, teda kvôli úrokom, môžeš bez problémov spraviť RZD ty si samozrejme požiada písomne o RZD
0 0
Ľaľa Ľaľa

Ľaľa je offline (nepripojený) Ľaľa

Chcel by som poprosiť o vysvetlenie: Kolegyňa bola na školení k ročnému zúčtovaniu dane za rok 2006, na školení bolo povedané, že za rok 2006 zaopatrovací príspevok už nie je štátna sociálna dávka, ale len sociálna dávka, a tak sa už za rok 2006, ak si chce uplatniť manžel na manželku nezdaniteľnú časť 90816,- Sk alebo rozdiel medzi 90816,- Sk a vlastnými príjmami manželky tak zaopatrovací príspevok sa už započítava do vlastného príjmu manželky.Ďakujem
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Do vlastného príjmu manžela(ky) sa zaopatrovací príspevok nezapočítava.
Viď drak.porada.sk
0 0
Buková Buková

Buková je offline (nepripojený) Buková

Podľa môjho názoru, by som ročné zúčtovanie nevykonala. Prečo?

" Aj keď má pozastavenú živnosť, na daňový úrad by mal podať daňové priznanie " B ". Ja som tiež živnostník, a rovnako aj zamestnnaec. Keď by som pozastavila živnosť, ty ako zamestnávateľ nemôžeš vedieť, či som nemala príjmy z podnikania- Čo ak mi prišla pohľadávka z predchádzajúcich období, tú zdaňujem v období, keď prišla ?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Aj keby Ťa zamestnanec písomne požiadal o RZD? Odmietla by si mu ho vykonať? Na základe akého právneho predpisu? Ty ako zamestnávateľ ani nemusíš vedieť, že Tvoj zamestnanec má živnostenské oprávnenie.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Dva užitočné linky na www.drak.porada.sk:
http://www.porada.sk/t34361-dao-z-pr...a-manelku.html
http://www.porada.sk/t41445-iados-o-...i-tlaeivo.html
0 0
sonička sonička

sonička je offline (nepripojený) sonička

Ešte by som mala otázku, ak máme zamestnanca kt.je našim zamestnancom od 19.01.2006 a požiadal nás o vykonanie RZD , mal by vydokladovať aj príjem od 01.01.2006 do 18.01.2006?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

sonička
Ešte by som mala otázku, ak máme zamestnanca kt.je našim zamestnancom od 19.01.2006 a požiadal nás o vykonanie RZD , mal by vydokladovať aj príjem od 01.01.2006 do 18.01.2006?
Ak v žiadosti o vykonanie zúčtovania uvedie že mal len Vás ako zamestnávateľa tak nemusí nič dokladovať. Ak uvedie aj iného zamestnávateľa tak musí priniesť potvrdenie o príjme
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

sonička
Ešte by som mala otázku, ak máme zamestnanca kt.je našim zamestnancom od 19.01.2006 a požiadal nás o vykonanie RZD , mal by vydokladovať aj príjem od 01.01.2006 do 18.01.2006?
Ak mal príjem(zdaňovaný preddavkovým spôsobom) u iných zamestnávateľov, potom v žiadosti uvedie počet iných zamestnávateľov a priloží potvrdenia o príjme.

Ak nemal príjmy u iných zamestnávateľov, v žiadosti napíše, že mal príjmy od 0 iných zamestnávateľov a nič nedokladuje.
0 0
sonička sonička

sonička je offline (nepripojený) sonička

ďakujem za radu
0 0
anmary anmary

anmary je offline (nepripojený) anmary

Ak si zamestnanec sám vykonal RZZP, z ktorého mu vyšiel neodplatok resp. preplatok do 100 Sk /nebol povinný to oznámiť zamestnávateľovi/, je treba tento nedoplatok resp. preplatok zahrnúť do RZD? Čo je potrebné k zdokladovaniu tohto príjmu?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

anmary
Ak si zamestnanec sám vykonal RZZP, z ktorého mu vyšiel neodplatok resp. preplatok do 100 Sk /nebol povinný to oznámiť zamestnávateľovi/, je treba tento nedoplatok resp. preplatok zahrnúť do RZD? Čo je potrebné k zdokladovaniu tohto príjmu?
Podľa mňa, pokiaľ ten preplatok/nedoplatok nebol vyrovnaný, to znamená nič nezaplatil ani mu nič poisťovňa nevrátila, táto suma sa do RZD nezahŕňa.
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Ak mala zamestnankyňa celý rok 2006 PN-ku (dostala celkovo 43000,-za tú PN) nemusí si robiť ročné zúčtovanie dane a môže si ju uplatniť manžel? Bola aj priznaná od 10/06 za invalidnú - ale to sa asi nepočíta do príjmu?!
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Olgica
Ak mala zamestnankyňa celý rok 2006 PN-ku (dostala celkovo 43000,-za tú PN) nemusí si robiť ročné zúčtovanie dane a môže si ju uplatniť manžel? Bola aj priznaná od 10/06 za invalidnú - ale to sa asi nepočíta do príjmu?!
Nikto nevie?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Olgica
Ak mala zamestnankyňa celý rok 2006 PN-ku (dostala celkovo 43000,-za tú PN) nemusí si robiť ročné zúčtovanie dane a môže si ju uplatniť manžel? Bola aj priznaná od 10/06 za invalidnú - ale to sa asi nepočíta do príjmu?!
Môže si ju uplatniť manžel pričom jeho odpočítateľná čiastka na manželku bude 90.816 - PN - invalidný dôchodok
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať