Zavrieť

Porady

ako postupovať

Milí poradáci,...
chcela by som sa opýtať, keď je niekto zaevidovaný na urade práce a chcel by si založiť živnosť tak až pokým nebude založená mal by byť dovtedy evidovaný na UP a bude zaňho platiť zdravotné poistenie UP
a potom ked už bude živnosť vystavená, odlhási sa z UP a začne si zdravotné poistenie platiť ak SZČO...?dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Veron14 Pozri príspevok
    Milí poradáci,...
    chcela by som sa opýtať, keď je niekto zaevidovaný na urade práce a chcel by si založiť živnosť tak až pokým nebude založená mal by byť dovtedy evidovaný na UP a bude zaňho platiť zdravotné poistenie UP
    a potom ked už bude živnosť vystavená, odlhási sa z UP a začne si zdravotné poistenie platiť ak SZČO...?dakujem

    Evidovaný na ÚP bude dotyčný do toho dátumu ako začne platiť jeho živnostenský list. Od dátumu účinnosti ŽL sa odhlási z ÚP a prihlási sa do ZP ako SZČO a začne si platiť zdr.poistenie.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mysimis Pozri príspevok
    Evidovaný na ÚP bude dotyčný do toho dátumu ako začne platiť jeho živnostenský list. Od dátumu účinnosti ŽL sa odhlási z ÚP a prihlási sa do ZP ako SZČO a začne si platiť zdr.poistenie.
    Zdravotné poistenie začína platiť ododňa vzniku živnostenského oprávnenia. /dátum nemusí byť zhodný s dátumom nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia/

    --------
    Veronika

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    veronikasad Pozri príspevok
    Zdravotné poistenie začína platiť ododňa vzniku živnostenského oprávnenia. /dátum nemusí byť zhodný s dátumom nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia/

    --------
    Veronika

    Veronika, práve preto som písala o dátume účinnosti ŽL, nie o nadobudnutí právoplatnosti rozhodnutia.

    Veron14 je offline (nepripojený) Veron14

    Veron14
    jedna otázočka:
    Mám ukončenú obchodnú akadémiu.
    Robila som podklady pre účtovníctvo.
    Chcela by som vedieť čo všetko by som si mala naštudovať pri jednoduchom účtovníctve, lebo som nastúpila do novej firmy-je platcom DPH a mám mu robiť od januára JÚ..dakujem

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Veron14 Pozri príspevok
    jedna otázočka:
    Mám ukončenú obchodnú akadémiu.
    Robila som podklady pre účtovníctvo.
    Chcela by som vedieť čo všetko by som si mala naštudovať pri jednoduchom účtovníctve, lebo som nastúpila do novej firmy-je platcom DPH a mám mu robiť od januára JÚ..dakujem
    pokiaľ to nechceš vykonávať na ŽL

    Veron14 je offline (nepripojený) Veron14

    Veron14
    chcela by som sa opýtať, keď je niekto zamestnaný môže mať popri tom zamestnani aj živnosť?
    a ako to je potom s platením odvodov,do zdravotnej poistovne, ked odvádza zamestnávateľ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.