Zavrieť

Porady

Stravné lístky-nákup

V tejto porade som sa dozvedela veľa odpovedí na moje otázky , avšak stále mi nie je jasný tento príprad: Ja nakupujem stravné lístky / vaša stravovacia/ pre jedného zamestnanca vždy okolo 10-dňa v mesiaci.
Nákup stravných lístkov čo sa týka počtu a jeho následný výdaj zamestnancovi je za skutočne odpracované dni t,zn, ak ich kúpim v decembri vydám mu počet stravných lístkov podľa odpracovaných dní v mesiaci november , alebo sa mýlim? Čo keď nakúpim naraz napr. 50 lístkov ako ich zúčtujem v JU v deň nákupu a ako ich účtovne rozdelím? Myslím tým zaúčtovanie v PD ako aj v ďalších pomocných knihách , aby to bolo v súlade so zákonom? Taktiež by ma zaujímalo či príspevok na stravu zo soc.fondu musím v PD účtovať mesačne alebo stačí v rámci uzávierkových operácií zaúčtovať na konci roka , keď SF nemám vedený v banke? Veľká vďaka za Vaše názory a úspešný nový rok Vám všetkým
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Ano stravné poukážky sú za odpracované dni, pokiaľ nie je v kolek. zmluve dohodnuté inak napr. aj za dovolenku a pod. Ak máš jedného zamestnanca, netreba si komplikovať život hromadným nákupom, tie by si musela evidovať ako nákup cenín a pri jednom pracovníkovi to nevidím praktické.
    Príspevok zo SF by mal byť v PD zaúčtovávaný priebežne každý mesiac, pretože mesačne o tento príspevok predávaš zamestnancovi str. poukážky lacnejšie. /je to denník malo by sa účtovať denne/Nie je podstatné, či je vedený SF na bank. účte alebo len v nejakej písanke.
    Pekný večer želám...

    skatja je offline (nepripojený) skatja

    skatja
    Ak kúpim 50 lístkov dám : 50x suma lístka= do neovpl ZD
    manip. poplatok = prev.réžia
    DPH

    zápis do cenín 50ks
    ----------------------------------
    Výdaj straveniek 19 ks Interný výdaj 55% do nákladov ovpl.ZD
    zost.buď príspevok soc.fondu, alebo hradí zamestnanec,al.komb., ako si určím v smernici,
    z cenín ubudne 19 ks
    jednoduchšie je ako píše Manual

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    skatja
    Ak kúpim 50 lístkov dám : 50x suma lístka= do neovpl ZD
    manip. poplatok = prev.réžia
    DPH

    zápis do cenín 50ks
    ----------------------------------
    Výdaj straveniek 19 ks Interný výdaj 55% do nákladov ovpl.ZD
    zost.buď príspevok soc.fondu, alebo hradí zamestnanec,al.komb., ako si určím v smernici,
    z cenín ubudne 19 ks
    jednoduchšie je ako píše Manual
    Ako zaúčtujem v denníku. Príjmy neovpl.ZD?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    bredikova
    Ako zaúčtujem v denníku. Príjmy neovpl.ZD?
    Tak, že to bude príjem cez POK alebo cez BV s tým, že to dáš v členení iný príjem aby to zapísalo do stlpca PND v peň. denníku. Každý SW má trošku iný postup ale všade je princíp rovnaký.
    Po zaúčtovaní si prekontroluj, kde to máš zapísané /pre istotu/
    Klasickým prípadom PNZD je dotácia pokladne od SZČO.
    Pekný deň želám...

    Stravné lístky-nákup

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.