Zavrieť

Porady

Stravné lísky v ALFE

Ahojte všetci, ktorí ešte makáte. Prosím vás o radu. Prečítala som si síce návod v ALFE ako zaúčtovať stravné lístky.
Fa mi je jasná, 55% zamestnávateľa tiež, ale ako mám zúčtovať tých 45% , ktoré platia zamestnanci ak to od nich nedostávam v hotovosti, ale majú to zrazené na výplatnej páske, a tým pádom majú čisté mzdy, ktoré sú vo VOZD už nižšiu čistú mzdu o túto čiastku straveniek.
Buď to vôbec neúčtovať, alebo nejako cez ID. Nie je mi to vôbec jasné.
Tak poraďte, ak to niekto takto robíte v ALFE:

Dík a pevné nervy do konca marca / a bohužiaľ potom zas aj ďalej /.


Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

    "kancelárska sivá myš" ...viac Dana7
    Vďaka za odpoveď, táto časť mi bola jasná, ale kam účtujete ten príjem, keď vám zamestnanec za tie stravenky tú svoju časť zaplatí v hotovosti. Ďakujem

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    Dana7 Pozri príspevok
    Vďaka za odpoveď, táto časť mi bola jasná, ale kam účtujete ten príjem, keď vám zamestnanec za tie stravenky tú svoju časť zaplatí v hotovosti. Ďakujem
    osobne takéto prípady nemám, ale čisto teoreticky by si podľa mňa mala cez interný doklad doúčtovať v JÚ do VOZD, členenie MZDY sumu, ktorá bola zrazená zamestnancom za nákup stravných lístkov (pretože ich skutočná mzda bola vyššia o uhr. stravné) a potom cez ID - príjem, dohodiť tú istú sumu do POZD - ostatný príjem, samozrejme za predpokladu, že pri nákupe stravných lístkov účtuješ celú čiastku do VOZD (aj 55%, aj 45%).

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    zuhl Pozri príspevok
    Je to veľká chyba ak pri SZČO dávam stravné lístky priamo do nákladov?
    Ak sú to stravné lístky pre samotnú SZČO tak je to dobre, je to VOZD.

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    Ale mne až ostalo zle lebo tu čítam, že účtujeme ako ceniny a cez ID dáme len použité pre daný mesiac atď.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    zuhl Pozri príspevok
    Ale mne až ostalo zle lebo tu čítam, že účtujeme ako ceniny a cez ID dáme len použité pre daný mesiac atď.
    A ako ich kupuješ ? Nekupuj dopredu lístky. Kupuj mesiac pozadu pretože vieš koľko dní odpracoval a koľko máš kúpiť a bude to bez problémov.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Ak je tak ako píšeš, tak potom ako ceniny atď ako si čítal. Ak skončí so živnosťou 30.6.06 ? potom to budeš musieť aj tak preúčtovávať. A ako vedia koľko si ich majú na rok nakúpiť ?

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    Čiste teoreticky: Nákup väčšiehi množstva straveniek /kvôli poplatku/ do cenín VNZD. Mesačne sumu 55% ako VOZD.K mzdovej rekapituláci priložím podpísaný zoznam stravných lístkov, ktorý má v hlavičke zapracovanú dohodu o zrážkach. Túto samotnú zrážku nijako neúčtujem. Samozrejme úbytok cenín.

    orazel je offline (nepripojený) orazel

    orazel
    Dana7 Pozri príspevok
    Vďaka za odpoveď, táto časť mi bola jasná, ale kam účtujete ten príjem, keď vám zamestnanec za tie stravenky tú svoju časť zaplatí v hotovosti. Ďakujem
    Ak môžem pomôcť, ja som si upravil jedno tlačivo, ktoré som našiel na tejto stránke a prikladám ho v prílohe, možno Vám pomôže s vyučtovaní stravných lístkov

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    Antea Pozri príspevok
    Čiste teoreticky: Nákup väčšiehi množstva straveniek /kvôli poplatku/ do cenín VNZD. Mesačne sumu 55% ako VOZD.K mzdovej rekapituláci priložím podpísaný zoznam stravných lístkov, ktorý má v hlavičke zapracovanú dohodu o zrážkach. Túto samotnú zrážku nijako neúčtujem. Samozrejme úbytok cenín.
    Ak ale nijako nepreúčtuješ tú zrážku zamestnancom za stravenky, tak máš potom trochu skreslené výdavky na MZDY, nie? A príjem za stravenky od zamestnancov by mal spadať do POZD - iný príjem, a nie do VOZD, v členení MZDY, alebo sa mýlim?

    orazel je offline (nepripojený) orazel

    orazel
    Manual Pozri príspevok
    A ako ich kupuješ ? Nekupuj dopredu lístky. Kupuj mesiac pozadu pretože vieš koľko dní odpracoval a koľko máš kúpiť a bude to bez problémov.
    Ale nie vždy sa dá kupovať pozadu, nebolo by lepšie kúpiť lístky a dať určitú zálohu na začiatku mesiaca a na konci vyučtovať, veď zamestnanec potrebuje jesť každý mesiac, nie:-)))

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    petovsan Pozri príspevok
    Ak ale nijako nepreúčtuješ tú zrážku zamestnancom za stravenky, tak máš potom trochu skreslené výdavky na MZDY, nie? A príjem za stravenky od zamestnancov by mal spadať do POZD - iný príjem, a nie do VOZD, v členení MZDY, alebo sa mýlim?
    Netvrdím, že to je 100%-né, ale tak robím. Tiež by ma zaujímali aj iné názory.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.