Zavrieť

Porady

Stravné lístky účtované v ALFE

Dobrý deň. Stravné lístky účtujem podľa príkladu, ktorý je uvedený tu http://www.porada.sk/t24851-stravpou...estnancov.html
Ale ako je technicky možné v alfe na jednom výdavkovom doklade ( napr platba za stravné listky + poplatky), ked treba túto platbu rozčleniť na VNZD - stravné lístky a VOZD - poplatky za služby.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    facka je offline (nepripojený) facka

    facka
    orazel
    Dobrý deň. Stravné lístky účtujem podľa príkladu, ktorý je uvedený tu http://www.porada.sk/t24851-stravpou...estnancov.html
    Ale ako je technicky možné v alfe na jednom výdavkovom doklade ( napr platba za stravné listky + poplatky), ked treba túto platbu rozčleniť na VNZD - stravné lístky a VOZD - poplatky za služby.
    v alfe sa to jedným zápisom nedá.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    orazel
    a aký je správny postup konkrétne v tomto programe.... dakujem vopred za rady:-)
    V Alfe to musíš zaúčtovať do dvoch riadkov peňažného denníka. Do jedného VOZD a do druhého VNZD. Ja si nechávam to isté číslo dokladu. Program ma síce upozorní, že už také číslo mám, ale dá sa zaúčtovať.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    A môžeš prosím presne rozpísať ako si zaúčtuješ nákup stravných lístkov?

    Pri úhrade fa za stravné poukážky:
    55% ako réžia
    45% ako NZD
    a príspevok zo SF tiež ako NZD?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ZuzanaP Pozri príspevok
    A môžeš prosím presne rozpísať ako si zaúčtuješ nákup stravných lístkov?

    Pri úhrade fa za stravné poukážky:
    55% ako réžia
    45% ako NZD
    a príspevok zo SF tiež ako NZD?
    Pokiaľ sa kupuju stravne listky na viac mesiacov /čo je pri manipulačných poplatkoch výhodnejšie/, nákup SL zaúčtujem jedným dokladom ako nedaňový výdavok, manipulačný poplatok - s tým istým číslom - ako PR.
    Na konci mesiaca, podľa skutočne odpracovaných dní účtujem interným dokladom počet SL - ako daňový výdavok 55 % ceny SL + príspevok zo SF. Úhradu od zamestanca /45 %-príspevok zo SF/ účtujem ako príjem neovpl.ZD.

    -------
    Veronika

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Dobrý deň, tiež ma zaujíma táto téma, ale s tým rozdielom, že sme reštauračné zariadenie, stravné lístky nenakupujeme, ale zamestnancom poskytujeme stravu vo vlastnom zariadení. Cena stravného je 89,- Sk, od zamestnanca pri výplate vyberáme v hotovosti 40,- Sk za každý odpracovaný deň. Poradíte mi, ako to zaúčtovať v JU? 55% stravného dať interným dokladom ako prevádzková réžia a 45% od zamestnancov príjem v hotovosti ako príjem NOZD? ďakujem

    Stravné lístky účtované v ALFE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.