Zavrieť

Porady

Mobil reklamacia

dobry den...
chcel by som vas poprosit o radu... mam pausal u nemenovaneho mobilneho operatora v SR k pausalu som si vybral aj mobilny telefon sony ericsson XPERIA X10 a som ju aj rovno poistil...
problem spociva vtom.
ze som si na ten telefo pred niekolkymi tyzdnami sadol a predne sklo (nie display) mi praskol...
telefon bol 100% fungcny okrem dotiku co bol menej presny...
ihned som ju niesol do predajne kde som zistil jak postupovat pri poisteni (poistovna ponuka aj poistenie pri nahodnych poskodeni MT) teda teoreticky by mi maly zadarmo opravit... poistovna mi poradila poslat MT cez predajnu do servisu aby mi navrhly cenovu ponuku opravi co potrebuje poistovna...
telefon som aj poslal a o zopar dni mi poslali spet z cenovou ponukou...
v cenovej ponuke je uvedena cena :
-opravy
-predneho krytu (teda toho prasknuteho)
-postovneho
a noveho LCD dispaya pricom stym nebol ziadny problem...
po zapnuti telefonu som si vsimol ze vobec mi nebere SIM kartu, nefunguju vibracie, LCD je poskodene (su na tom flaky jak keby dakedy bolo zatecene z dajakou tekutinou) lenze na zadnej strane je kontrolny stitok, ktory sa sfarby pri stiku z tekutinou ale vobec nebola poskodena (sfarbena) ...
tada ined co mi napadlo ze nieje v telefone original display teda oni v servise vimenili za dajaky uz pouziti a poskodeny...
dalej oni by ten telefon podla mna ani nemali preco rozobrat len sa mali nato pozriet ze kolko stoji predny krit a hotovo...
momentalne cakam na rozhodnutie poistovne ci mi schvalia uhradu...
ale ked nie tak co a ako mam postupovat???
uz som dal na servis reklamaciu alebo staznost (neviem jak sa to vola) na vijadrenie maju 60dni...

prosim poradte mi co mozem este urobit a naco mozem mat pravo...

vopred velmi pekne dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tybyt je offline (nepripojený) tybyt

    tybyt
    tybyt Pozri príspevok
    dobry den...
    chcel by som vas poprosit o radu... mam pausal u nemenovaneho mobilneho operatora v SR k pausalu som si vybral aj mobilny telefon sony ericsson XPERIA X10 a som ju aj rovno poistil...
    problem spociva vtom.
    ze som si na ten telefo pred niekolkymi tyzdnami sadol a predne sklo (nie display) mi praskol...
    telefon bol 100% fungcny okrem dotiku co bol menej presny...
    ihned som ju niesol do predajne kde som zistil jak postupovat pri poisteni (poistovna ponuka aj poistenie pri nahodnych poskodeni MT) teda teoreticky by mi maly zadarmo opravit... poistovna mi poradila poslat MT cez predajnu do servisu aby mi navrhly cenovu ponuku opravi co potrebuje poistovna...
    telefon som aj poslal a o zopar dni mi poslali spet z cenovou ponukou...
    v cenovej ponuke je uvedena cena :
    -opravy
    -predneho krytu (teda toho prasknuteho)
    -postovneho
    a noveho LCD dispaya pricom stym nebol ziadny problem...
    po zapnuti telefonu som si vsimol ze vobec mi nebere SIM kartu, nefunguju vibracie, LCD je poskodene (su na tom flaky jak keby dakedy bolo zatecene z dajakou tekutinou) lenze na zadnej strane je kontrolny stitok, ktory sa sfarby pri stiku z tekutinou ale vobec nebola poskodena (sfarbena) ...
    tada ined co mi napadlo ze nieje v telefone original display teda oni v servise vimenili za dajaky uz pouziti a poskodeny...
    dalej oni by ten telefon podla mna ani nemali preco rozobrat len sa mali nato pozriet ze kolko stoji predny krit a hotovo...
    momentalne cakam na rozhodnutie poistovne ci mi schvalia uhradu...
    ale ked nie tak co a ako mam postupovat???
    uz som dal na servis reklamaciu alebo staznost (neviem jak sa to vola) na vijadrenie maju 60dni...

    prosim poradte mi co mozem este urobit a naco mozem mat pravo...

    vopred velmi pekne dakujem

    P.S.: sorry za gramaticke chybi...

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Videl som horsi pravopis, ale kamo, poviem ti, ze napisat "fungcny" s "g" chce odvahu.

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Skús sa obrátiť na Slovenskú obchodnú inšpekciu - teda, keby bol s tým problém. Dúfam, že si im telefón vrátil s tým, že pred opravou všetko ostatné okrem displeja fungovalo a že máš o tom doklad.

    tybyt je offline (nepripojený) tybyt

    tybyt
    Letko Pozri príspevok
    Skús sa obrátiť na Slovenskú obchodnú inšpekciu - teda, keby bol s tým problém. Dúfam, že si im telefón vrátil s tým, že pred opravou všetko ostatné okrem displeja fungovalo a že máš o tom doklad.
    no telefon som na druhy den odniesol do orange a tam sme napisaly dajaku ziadost a predavacka mi povedala ze telefon si mam nechat.... je to problem???

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    camozzi Dnes, 01:15 AM
    Videl som horsi pravopis, ale kamo, poviem ti, ze napisat "fungcny" s "g" chce odvahu.

    Keď niečo funguje, tak to je asi fungčné, či?

    tybyt je offline (nepripojený) tybyt

    tybyt
    Letko Pozri príspevok
    Ťažko povedať. Vieš vôbec, čo za žiadosť si podpisoval?
    neviem jak sa vola ale viem ze skoro 2strani mi tam napisata tota predavacka ze ocom je rec... co je chyba atd atd...
    ale bolo to daco take ze reklamacia reklamacie alebo staznost na servis alebo daco podobne...

    a ze som tak to sorry ale pozrel som podobne prispevky a aj tie boli tuna...
    a pravopis moje hobi...

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    tybyt Pozri príspevok

    a ze som tak to sorry ale pozrel som podobne prispevky a aj tie boli tuna...
    a pravopis moje hobi...
    Nikto Ti nevytýka, že si zle zaradil, to som si dala ja, keďže som nepísala k téme

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Mozno predajca fakt odflakol servis, ale:
    1) pozrel si si ci ti nahodou nespravili update operacneho systemu? Pokial samozrejme vies aky si tam mal pred servisom
    2) skusal si urobit Hardreset zariadenia?

    tybyt je offline (nepripojený) tybyt

    tybyt
    dalid Pozri príspevok
    Mozno predajca fakt odflakol servis, ale:
    1) pozrel si si ci ti nahodou nespravili update operacneho systemu? Pokial samozrejme vies aky si tam mal pred servisom
    2) skusal si urobit Hardreset zariadenia?
    no update FW mi nezrobily lebo som tam mal trohu upraveny soft...
    a ani hard reset som neskusal ale rovno update na najnovsiu...
    ale ja tam mam servisne menu pri ktorom mozes testovat tel a ani tam mi nefunguju vobec vibracie... a ko som vydel motorcek nieje v crite ale na plosnom spoji co znamena ze bud to budu pajkovat a ked budu mat stastie tak nic nedodzubu alebo vobec to neuznaju...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.