Zavrieť

Porady

Neskoro doručované faktúry

Už som zúfala, poraďte niekto čo robiť, keď sú mi neustále doručované zahraničné faktúry po termíne, proste "dodatočne".
Napríklad objednávali tovar v decembri 2012, tovar bol doruceny tento týždeň (február) a faktúra s tovarom prišla na december 2012!!
Detto iný prípad, tovar sme zaplatili na predfaktúru v septembri, prišiel ferbuár 2012.. samozrejme s tovarom prišla faktúra 092012, ktorú mi ani na písomnú žiadosť z tej firmy nik neposlal v minulom roku...
Som zúfalec, každý mesiac mám robiť opravné DPHčky kvôli tomu.... Ako to máte v iných firmách? Mne sa to aj od tých dodávateľov nezdá "férové", že tú faktúru nepošlú (ešte v prípade, že je platba vopred aspoň tuším, že niečo niekde lieta, ale keď je to normálne na faktúru tak nemám to z kade vedieť)... V podstate na daňovej povinnosti sa nezmení nič, ale aj tak to daňové musím opraviť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emma01 je offline (nepripojený) emma01

    emma01
    Ak sa jedná o nadobudnutie tovaru podľa § 11, tak z uvedených príkladov DDP podávať nemusíš, viď. § 20 ods. 1. + metodický pokyn.


    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...uztovar_20.pdf

    Neskoro doručované faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.