Zavrieť

Porady

Odvody u pracháčov

Náš riaditeľ je riaditeľom v dvoch továrňach. V jednej továrni má zárobok presahujúci maximálny vymeriavací základ sociálneho aj zdravotného poistenia.

Otázka: V druhej továrni je potrebné mu odvádzať odvody ZDRAV a SOC? Dal som mu všade nulové odvody, okrem 0.8 % úrazového za zamestnávateľa. Je to dobré?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    makovnik1 je offline (nepripojený) makovnik1

    makovnik1
    Podľa mojich informácií u toho druhého zamestnávateľa sa zamestnancovi nezráža žiadne poistné, ale spoločnosť odvádza za zamestnávateľa všetko

    JNOVAK je offline (nepripojený) JNOVAK

    JNOVAK
    Vďaka za názory, ale ešte niečo. Medzitým som sa opýtal na zdravotnej poisťovni a tam mi povedali, že zdravotne treba odvadzať z oboch zamestnaní.

    Má to istú logiku, keby riaditeľa vyhodili a pol roka by zametal ulice za minimálnu mzdu. Potom by sa uplatnil aj vymeriavaci základ z druhého zamestnania. Lenže podľa tohoto princípu by nemal byť strop vym.základu zdrav.poistenia.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Preddavky na zdravotné treba odvádzať v oboch zamestnaniach až do výšky max. VZ. Pre rok 2007 teda platí - za január 2007 odvod do ZP z VZ 51822 Sk v oboch zamestnaniach. V ročnom zúčtovaní mu samozrejme vyjde preplatok (aj firmám).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.