Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane

Spravila som pokusne pre niekolkych zamestnancov / celoročných/ ročné zučtovanie,
vychádza im nedoplatok od -4 do -9 Sk. Tak na čo to vlastne budeme pre nich robiť, to im
rovno treba povedať, nech nežiadajú vyrovnanie, nie?
Usporiadat
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Už podpísali žiadosť o ročné zúčtovanie?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
anina
vychádza im nedoplatok od -4 do -9 Sk. Tak na čo to vlastne budeme pre nich robiť, to im
rovno treba povedať, nech nežiadajú vyrovnanie, nie?
anina, keďže máme v roku 2004 prvýkrát pojem "rovná daň", znamená to, že skoro každý zamestnanec, ktorý mal pravidelné príjmy a pravidelne platil dane, bude mať takéto výsledky ročného zúčtovania. Ale keďže ty spomínaš nedoplatok, tak tento nedoplatok zamestnancom "strhneš" vo výplate.
A ten nápad, nech nežiadajú vyrovnanie si myslela tak, že nech nežiadajú o ročné zúčtovanie? Lebo ak mali príjem za rok 2004 vyšší ako 40416 Sk, tak musia buď požiadať o ročné zúčtovanie alebo podať daňové priznanie. Tomu, že výsledkom budú také "smiešne" sumy, sa asi nevyhneme ... ale povinnosť je povinnosť
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Booože ja som čítala, že 4 tis. a nie 4 Sk, xii
Naposledy upravil babenko1 : 21.01.05 at 07:36
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

anina
Spravila som pokusne pre niekolkych zamestnancov / celoročných/ ročné zučtovanie,
vychádza im nedoplatok od -4 do -9 Sk. Tak na čo to vlastne budeme pre nich robiť, to im
rovno treba povedať, nech nežiadajú vyrovnanie, nie?
aj mne vychádzajú také smiešne nedoplatky asi okolo 5, 6 korún
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

babenko1
A ten nedoplatok im môžeš strhávať zo mzdy do konca roka
Nedoplatky a preplatky na dani by sa mali vysporiadať v marcovej výplate, aspoň podľa môjho názoru. Alebo sa mýlim?
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Anka, babenko má pravdu, nedoplatok môže zamestnanec uhradiť až do konca roka :p
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Tak aby som to doplnila, par. 38 ods. 7 ZDP. Oproti minulým rokom je tam zmena - "Preplatok vráti zamestnávateľ zamestnancovi najneskôr pri zúčtovaní miezd za mesiac APRÍL."
A ten spomínaný nedoplatok: "Nedoplatok najneskôr do konca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa ročné zúčtovanie vykonalo."
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ZuzanaA
Tak aby som to doplnila, par. 38 ods. 7 ZDP. Oproti minulým rokom je tam zmena - "Preplatok vráti zamestnávateľ zamestnancovi najneskôr pri zúčtovaní miezd za mesiac APRÍL."
... toto sa zmenilo? čo bolo predtým? ... nie, nemenilo, iba nás šališ
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Ale niet divu, že to vychádza takto v malom. V minulých rokoch sa zaokrúhľoval základ dane pri výplate každý mesiac na stovky nahor a potom pri celoročnom zúčtovani na stovky nadol a potom vyskakovali rozdiely. Tu sa zaokrúhľuje len daň a to na celé koruny nadol.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
... tento rok na zúčtovaní dane zaryžujú najmä študáci, nezamestnaní a chorľaví zamestnanci
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
No a ja mám tu okrem seba a šéfa (ktorý neplatí žiadne dane) takých všetkých.
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

vladan
... toto sa zmenilo? čo bolo predtým? ... nie, nemenilo, iba nás šališ
No, Vladi, teraz som už ja zmagorená. Veď pred tým sa preplatok vracal najneskôr pri zúčtovaní miezd za marec, či nie?? A teraz až za apríl.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Zuzik, jasné, že je zmena ... neviem prečo mi utkvel v pamäti ten apríl?
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Vladik, ešteže tak :p
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
už vidím tých mojich, ako si dávajú nedoplatok rozložiť na viac mesiacov...vlani tak jeden...splácal 325 korún do novembra...a nemal malý plat...
0 0
anina anina

anina je offline (nepripojený) anina

[/QUOTE]ten nápad, nech nežiadajú vyrovnanie si myslela tak, že nech nežiadajú o ročné zúčtovanie? Lebo ak mali príjem za rok 2004 vyšší ako 40416 Sk, tak musia buď požiadať o ročné zúčtovanie alebo podať daňové priznanie. Tomu, že výsledkom budú také "smiešne" sumy, sa asi nevyhneme ... ale povinnosť je povinnosť [/QUOTE]

No a čo ak nepožiadajú? Ja im to predsa bez žiadosti aj tak nemôžem spraviť.
To ich mám naháňať, že to musia vyplniť?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
keď nedajú písomnú žiadosť, tak nič nerobíš a nenaháňaš ... ale oni robia ... daňové priznanie
0 0
valeriam valeriam

valeriam je offline (nepripojený) valeriam

vladan
keď nedajú písomnú žiadosť, tak nič nerobíš a nenaháňaš ... ale oni robia ... daňové priznanie
... na základe "Potvrdenia o zúčtovaných a vyplatených príjmoch...bla bla bla..." ktoré im samozrejme vyhotovíš namiesto toho ročného zúčtovania
To bolo adresované Anine
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
áno, samozrejme ... ďakujem za doplnenie
0 0
Romana Romana

Romana je offline (nepripojený) Romana

A neberiete do úvahy, ak si budú žiadať o zníženie základu dane na nezdaniteľnú časť na manžela(manželku)? Veď vtedy sa im preplatok pekne zvýši!!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať