Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane

Spravila som pokusne pre niekolkych zamestnancov / celoročných/ ročné zučtovanie,
vychádza im nedoplatok od -4 do -9 Sk. Tak na čo to vlastne budeme pre nich robiť, to im
rovno treba povedať, nech nežiadajú vyrovnanie, nie?
Usporiadat
Romana Romana

Romana je offline (nepripojený) Romana

Ale ako mu potom vysporiadam preplatok/nedoplatok? Riešenie vidím len v tom, že mu spravím daňové priznanie ako FO a on si ho potom odnesie na DÚ.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Kto by mi poradil ako urobit rocne zuctovanie fyzickej osoby ktora bola do 28.05.2004 evidovana na urade prace ako nezamestnana, potom sa odhlasila a isla si hladat pracu do zahranicia /Ciech/ a bola ako dobrovolne nezamestnana pretoze by sa nemohla chodit hlasit. Pracu si nasla az v oktobri, teda pracovnu zmluvu ma na X.XI.XII. mesiac 2004 v Cechach. Teraz sa pytam ked urobi danove priznanie na Slovensku ako trvaly pobyt ma tu tak jej vznikne preplatok na dani ale nikto jej ho nevrati, nakolko nemala ziadne preddavky na SR. Ak da v Cechach, co neviem ci zamestnavatel bude chciet urobit neurobi chybu? Nemoze ju danovy urad napadnut ze si dala v Cechach lebo tam platila preddavky tak jej celu dan vratia. Podotykam ze dan. priznanie musi robit nakolko presahuje tych 40 tis.
Este sa chcem opytat ako preukaze ze nemala prijem od 28.5. do 1.10. ani nebola evidovana na UP?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Nike
Ak ho zdedil a nepodnikal v ňom tak je to príjem oslobodený a nemusí ho priznávať, takže môže požiadať o RZD.
§ 38 hovorí, že ak zamestnanec poberal príjmy len zo závislej činnosti a príjmy, z ktorých sa vyberá daň zrážkou, vtedy mu zamestnávateľ môže vykonať ročné zúčtovanie dane
... keď mal niekto príjem oslobodený od dane, znamená to, že mal príjem, ale určite to nebol príjem zo závislej činnosti ... ja by som v tomto prípade ročné zúčtovanie nerobila
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Vladan a čo s tým oslobodeným príjmom urobí v DP.

De facto a de jure má príjem len zo závislej činnosti. tak prečo nie, lebo § 38 nedôraznil oslobodený príjem?

Vysvetli
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Vladan, pozrieš sa na príspevok 36. Čo robiť v takom prípade, ak zamestnanec odišiel k 31.12.2004, pracoval celý rok 2004, podal si žiadosť o RZD a vychádza mu nedoplatok 6 Sk na dani?
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Romana
Ja mám tiež zamestnanca, ktorý k 31.12.2004 skončil. po vyplatení mzdy za 12/2004 som mu vystavila potvrdenie o príjme a tým som s ním skončila. Ako ťa môže požiadať o vykonanie ročného zúčtovania keď v januári už nie je zamestnancom.
No veď práve to. Aj ja mám taký prípad. S potvrdením som sa s ním rozlúčila.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Nike
Vladan a čo s tým oslobodeným príjmom urobí v DP.
De facto a de jure má príjem len zo závislej činnosti. tak prečo nie, lebo § 38 nedôraznil oslobodený príjem?
Vysvetli
Vysvetľujem:
- nové tlačivá daňových priznaní som ešte nevidela
- de facto a de jure máš Nike pravdu, ale keďže § 38 hovorí, to čo hovorí, tak ročné zúčtovanie nerobím (ja som obsah § 38 nevymyslela )
- a ešte pozerám aj § 2 písm c) a tam tiež nehovoria nič o oslobodených príjmoch
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Lucy
Vladan, pozrieš sa na príspevok 36. Čo robiť v takom prípade, ak zamestnanec odišiel k 31.12.2004, pracoval celý rok 2004, podal si žiadosť o RZD a vychádza mu nedoplatok 6 Sk na dani?
Lucy, tvoj príspevok som čítala a priznám sa, zatiaľ ma nijaké rozumné riešenie nenapadlo
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Škoda. Ja som rozmýšľala, že mu poviem, že RZD mu nemôžem spraviť, aj keď ma požiadal, lebo mu vychádza nedoplatok a ja mu to nemám ako zraziť. aj keď je to len 6,-Sk.
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Vladan, § 2.h) - zdaniteľný príjem = príjem ktorý je predmetom dane a nie je slobodený od dane......

Ani toto ťa nepresvedčí?

vladan
Vysvetľujem:
- nové tlačivá daňových priznaní som ešte nevidela
- de facto a de jure máš Nike pravdu, ale keďže § 38 hovorí, to čo hovorí, tak ročné zúčtovanie nerobím (ja som obsah § 38 nevymyslela )
- a ešte pozerám aj § 2 písm c) a tam tiež nehovoria nič o oslobodených príjmoch
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
tak si priprav ročné zúčtovanie dane a povedz mu, že mu vznikol nedoplatok ... k tomu zrazeniu: ja by som si od neho vypýtala tých "len" 6,- Sk, iný spôsob zrazenia nevidím
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Nike
Vladan, § 2.h) - zdaniteľný príjem = príjem ktorý je predmetom dane a nie je slobodený od dane......
Ani toto ťa nepresvedčí?
nie, nepresvedčí!
Nike, si myslíš, že len toto jedno písmenko som prečítala a dosť?
§ 38 hovorí: "zamestnanec, ktorý v zdaňovacom období poberal príjmy ...
... on nehovorí, že poberal zdaniteľné príjmy, vieš? ... čo ty nato?
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Vladan, cituješ § 38 - poberal príjmy len zo závislej činnosti = predaj nehnuteľnosti nie je príjem zo závislej činnosti.

Čo ti podpisujú keď ťa žiadajú o RZD - vyhlasujú b) nepoberal iné zdaniteľné príjmy

Každá máme svoju pravdu, ale rozhodnúť sa musí niekto iný.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Nike
Čo ti podpisujú keď ťa žiadajú o RZD - vyhlasujú b) nepoberal iné zdaniteľné príjmy
Nike, dávam ti za pravdu! dookola čítam ten "porazený" § 38 a všetko nasvedčuje tomu, že máš pravdu
... prvá veta "debilného" § 38 by mala znieť: zamestnanec, ktorý v zdaňovacom období poberal zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti a príjmy, ... vtedy by to bolo bez diskusie ...
... musím si niekde zavolať
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Budem rada ak nájdeme jeden názor, lebo teba považujem za veľmi zbehlú aj v daniach.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Nike
Budem rada ak nájdeme jeden názor, lebo teba považujem za veľmi zbehlú aj v daniach.
... no, a teraz sa červenám
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Preč s farbou som rada, že sme sa zhodli.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Nikto mi neodpovie ako ďalej?.... Prosím, prosím. prosím,... Ešte raz, príspevok číslo 43 ďakujem...Pozn.: No keď som sprostá?...
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Jara
Kto by mi poradil ako urobit rocne zuctovanie fyzickej osoby ktora bola do 28.05.2004 evidovana na urade prace ako nezamestnana, potom sa odhlasila a isla si hladat pracu do zahranicia /Ciech/ a bola ako dobrovolne nezamestnana pretoze by sa nemohla chodit hlasit. Pracu si nasla az v oktobri, teda pracovnu zmluvu ma na X.XI.XII. mesiac 2004 v Cechach. Teraz sa pytam ked urobi danove priznanie na Slovensku ako trvaly pobyt ma tu tak jej vznikne preplatok na dani ale nikto jej ho nevrati, nakolko nemala ziadne preddavky na SR. Ak da v Cechach, co neviem ci zamestnavatel bude chciet urobit neurobi chybu? Nemoze ju danovy urad napadnut ze si dala v Cechach lebo tam platila preddavky tak jej celu dan vratia. Podotykam ze dan. priznanie musi robit nakolko presahuje tych 40 tis.
Este sa chcem opytat ako preukaze ze nemala prijem od 28.5. do 1.10. ani nebola evidovana na UP?
Na Slovensku podá daňové priznanie. Preplatok, keďže bol zaplatený do českého ŠR je na Slovensku nevrátia. Nevrátia ho s veľkou pravdepodobnosťou ani v Čechách, keďže tam nie je daňový rezident.
To, že nemala príjem stačí doložiť čestným prehlásením. Platila si ZP?
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Už viem viac, v ČR jej nechcú urobiť ročné zúčtovanie hoci bola viac ako 183 dní v Čechách a na Slovensku jej nevrátia preplatok pretože tu neplatila preddavky. Na zdravotné poistenie si platila od mája do októbra ako dobrovoľne nezamestnaná po 420,- mesačne a až keď mala pracovnú zmluvu, t.j. od 1.10. mala preukaz EÚ zo zdravotnej poisťovne a odvody platí v Čechách.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať